در حال بارگذاری ...
مدیرکل هنرهای نمایشی در کردستان مطرح کرد

جشنواره‌های منطقه‌ای تئاتر فجر از آذر آغاز می‌شوند

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت برگزاری جشنواره‌های منطقه‌ای فجر در پنج منطقه کشور از ماه آذر آغاز خواهد شد.

به گزارش ایران تئاتر، کاظم نظری، مدیرکل هنرهای نمایشی که به‌منظور حضور در جشنواره تئاتر استانی کردستان به شهر بیجار سفر کرده است، ظهر روز شنبه 27 آبان در جمع خبرنگاران رسانه‌ها درباره حمایت انجمن هنرهای نمایشی ایران از هنرمندان توضیحاتی را ارائه کرد.

کاظم نظری، مدیرکل هنرهای نمایشی گفت: «از این‌که در شهر بیجار و در میان مردمان و هنرمندان توانمند کردستان هستم بسیار خرسندم. سی‌وچهارمین جشنواره تئاتر استانی باکیفیت بسیار خوبی در شهرستان بیجار در حال برگزاری است.»

نظری ادامه داد: «خوشبختانه اجراها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و خوشحالیم که جوانان توانمندی در این استان وجود دارد.»

او تاکید کرد: «افتخار می‌کنیم که در هر گوشه کشور جوانان بااستعداد خوبی وجود دارد و مسئولان فرهنگی باید توجه بیشتری به جوانان داشته باشند.»

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: «اصغر همت از بازیگران خوب تئاتر و سینما و از داوران این جشنواره هستند و اعلام کردند که اجراهای خوبی تاکنون وجود داشته و این باعث خرسندی است.»

او تأکید کرد: «امیدواریم ما شاهد اجراهای بسیار خوبی همچنان در این جشنواره باشیم و از حضور هنرمندان این دیار در جشنواره منطقه‌ای بهره ببریم.»

نظری به لزوم حمایت از هنرمندان گفت: «سعی می‌شود از هنرمندان این عرصه حمایت کرد و انجمن‌های نمایشی موردحمایت مالی در راستای تولید بهتر و بیشتر قرار خواهند گرفت.»

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیجار را قطب تولید تئاتر در کردستان دانست و گفت: «خوشبختانه استعدادهای بسیار خوبی در شهرستان بیجار وجود دارد و باید از هنرمندان این عرصه حمایت کرد.»

او به زمان برگزاری جشنواره منطقه‌ای اشاره کرد و گفت: «برگزاری جشنواره‌های منطقه‌ای فجر در پنج منطقه کشور از آذر 1402 آغاز خواهند شد.»
مطالب مرتبط

با حضور چهره‌های فرهنگی و هنری

مراسم یادبود فهیمه راستکار برگزار شد
با حضور چهره‌های فرهنگی و هنری

مراسم یادبود فهیمه راستکار برگزار شد

مراسم یادبود فهیمه راستکار با حضور گلچهره سجادیه، بهرام شاه محمدلو، راضیه برومند، ایرج راد، بیوک میرزایی، سوسن مقصودلو، رسول نجفیان، کاظم هژیر آزاد، فرزانه نشاط‌خواه جمعه سوم آذر در خانه تئاتر برگزار شد.

|

در نودو‌چهارمین جلسه شورای هنر صورت گرفت

تاکید وزیر ارشاد بر ضرورت تدوین سند تئاتر
در نودو‌چهارمین جلسه شورای هنر صورت گرفت

تاکید وزیر ارشاد بر ضرورت تدوین سند تئاتر

در نودو‌چهارمین جلسه شورای هنر و شورای عالی انقلاب فرهنگی که با حضور محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس شورای هنر برگزار شد، بر ضرورت تدوین اسناد تئاتر، هنرهای تجسمی، سینما و مد و لباس تاکید شد.

|

بزرگداشت توران مهرزاد برگزار می‌شود

بزرگداشت توران مهرزاد برگزار می‌شود

آیین گرامیداشت بانو توران مهرزاد با عنوان «بانوی مهر» به‌پاس هشت دهه فعالیت هنری این چهره پیشکسوت در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

|

نقدی بر نمایش «نفرین رزالین» نوشته و کار مسعود طیبی

رومئو و ژولیت؛ قربانیان عشقی نافرجام در رقابت صاحبان قدرت
نقدی بر نمایش «نفرین رزالین» نوشته و کار مسعود طیبی

رومئو و ژولیت؛ قربانیان عشقی نافرجام در رقابت صاحبان قدرت

سیدعلی تدین صدوقی: این شب‌ها گذرتان به تئاتر شهر بیفتد در سالن سایه می‌توانید تماشاگر نمایش «نفرین رزالین» تازه‌ترین اثر نمایشی مسعود طیبی باشید. نمایشی که درام معروف «رومئو و ژولیت» ...

|

نظرات کاربران