در حال بارگذاری ...
کانون نمایشنامه‌نویسان و مترجمان تئاتر ایران برگزار می‌کند

پنجمین نشست «صدای نمایشنامه‌نویس» با حضور شکوفه آروین

پنجمین نشست «صدای نمایشنامه‌نویس» با خوانش «درماندن در وضعیت آخر» توسط شکوفه آروین، نمایشنامه‌نویس این اثر در تماشاخانه استاد جوانمرد برگزار می‌شود.

به گزارش ایران‌تئاتر، در پنجمین نشست «صدای نمایشنامه‌نویس»، دور جدید از سلسله‌ نشست‌های نمایشنامه‌خوانی کانون نمایشنامه، نمایشنامه «درماندن در وضعیت آخر» نوشته‌ شکوفه آروین با حضور و نمایشنامه‌خوانی این نویسنده، ساعت 18:30 روز شنبه 4 آذر‌ماه ۱۴۰۲ در تماشاخانه‌ استاد جوانمرد خوانش می‌شود.

در این رویداد فرهنگی هنری، نمایشنامه‌ها توسط خودِ نویسنده یا مترجم، خوانده و ضبط تصویری می‌شود.

در نشست‌های پیشین این رویداد، «مجلس شبیه در ذکر مصائب استاد نوید ماکان و همسرش رُخشید فرزین» نوشته‌ بهرام بیضایی و «هیچ‌کس به ما سلامی نکرد» نوشته‌ قطب‌الدین صادقی و «امپراطور و آشور» نوشته‌ فرناندو آرابال و «مَردخوار» نوشته‌ علی عابدی نمایش‌نامه‌خوانی شدند.

علاقه‌مندان می‌توانند در تاریخ یادشده به تماشاخانه‌ استاد جوانمرد واقع در عمارت خانه‌‌ تئاتر به نشانی خیابان استاد نجات‌اللهی، خیابان سمیه، پلاک ۲۶۰ مراجعه کنند.

سلسله‌ نشست‌های نمایشنامه‌خوانی «صدای نمایشنامه‌نویس» به دبیری بهزاد صدیقی به همت کانون نمایشنامه‌نویسان و مترجمان تئاتر ایران، در نخستین شنبه‌ هر ماه در عمارت خانه‌ تئاتر برگزار می‌شود.
مطالب مرتبط

گفت‌وگویی به بهانه نشست‌های چخوف‌خوانی

داریوش مودبیان: نمایشنامه‌خوانی ما با اروپایی‌ها فرق دارد
گفت‌وگویی به بهانه نشست‌های چخوف‌خوانی

داریوش مودبیان: نمایشنامه‌خوانی ما با اروپایی‌ها فرق دارد

داریوش مودبیان، می‌گوید نمایشنامه‌خوانی به این شکلی که در ایران به آن پرداخته می‌شود، بیشتر یک نوع نمایش رادیویی است، در حالی‌که در کشورهای اروپایی، متن طوری خوانش می‌شود که تماشاگر هم‌زمان میل به دیدن و شنیدن داشته باشد.

|

نقش‌خوانان به صحنه می‌آیند

13 نمایشنامه‌خوانی در پایتخت
نقش‌خوانان به صحنه می‌آیند

13 نمایشنامه‌خوانی در پایتخت

«محاکمه‌ یک جسد»، «البته»، «مرغ دریایی»، «اسب قاتلین»، «کاپتان چیپس»، «خلسه در برزخ ۲»، «طغیان»، «کله‌پوک‌ها»، «آن زندگی که من به تو دادم»، «پنجره‌ای بر بادها»، «کلفت‌ها»، «سرزمین سبز»، «کلاغ»، 13 نمایشنامه‌ای هستند که در روزهای پیش‌رو در هفت سالن نمایشی ...

|

با حضور پیشکسوتان و جوانان عرصه بازیگری

«محاکمه‌ یک جسد» نمایشنامه‌‌خوانی می‌شود
با حضور پیشکسوتان و جوانان عرصه بازیگری

«محاکمه‌ یک جسد» نمایشنامه‌‌خوانی می‌شود

نمایشنامه‌خوانی «محاکمه‌ یک جسد»» به کارگردانی ابوالفضل همراه شنبه ۲۷ آبان با بازی پیشکسوتان و جوانان عرصه بازیگری در سالن ناظرزاده‌ کرمانی تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می‌رود. 

|

نظرات کاربران