در حال بارگذاری ...
نشست پیشکسوتان نمایش خلاق کودک برگزار می‌شود

بزرگداشت داوود کیانیان در خانه هنرمندان ایران

به همت موزه مجازی بین‌المللی هنر کودک نشست پیشکسوتان نمایش خلاق کودک و بزرگداشت استاد داوود کیانیان در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

به گزارش ایران تئاتر، نشست پیشکسوتان نمایش خلاق کودک و بزرگداشت استاد داوود کیانیان روز جمعه سوم آذر در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

این نشست به همت موزه مجازی بین‌المللی هنر کودک از ساعت 17 تا 19 در خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.

داوود کیانیان نمایشنامه نویس، کارگردان، مدرس و پژوهشگر تئاتر متولد روز سی ام دی  ۱۳۲۱ در تهران است. زندگی و کارنامه هنری او به دو بخش تقسیم می‌شود. در این نشست به بخش اول زندگی و کارنامه هنری او که شامل نویسندگی و کارگردانی آثارش است، پرداخته شده است. اما او از سال ۱۳۷۰ تاکنون بیشتر به نمایشنامه‌نویسی و پژوهش در عرصه تئاتر کودک و نوجوان پرداخته است. کیانیان در سال ۷۰  به عنوان مدیر مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون  پرورش  فکری کودکان و نوجوانان تهران منصوب شد.

او در سال ۱۳۸۷ نشان درجه یک هنری (معادل دکترا) را از شورای ارزشیابی هنرمندان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرد و مرکز تخصصی تئاتر کودک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مشهد به نام اوست. داوود کیانیان سال‌ها در زمینه معلمی و پرورش نسل جدید تئاتر کشور تلاش کرده است و او را یکی از آقامعلم‌های تأثیرگذار تئاتر مشهد و کشور می‌دانند. 
مطالب مرتبط

«سالومه» در تئاتر شهر نقد و بررسی شد

آشنایی تماشاگران با ژرفای زبان فارسی
«سالومه» در تئاتر شهر نقد و بررسی شد

آشنایی تماشاگران با ژرفای زبان فارسی

منتقدان در جلسه نقد و بررسی نمایش «سالومه»، نوشته و کار بابک پرهام که در کارگاه نمایش تئاتر شهر روی صحنه است، این اثر را به دلیل زبان و ادبیات به‌کار گرفته شده در آن و استفاده درست از شیوه مونولوگ، ستودند.

|

نظر دو هنرمند درباره نمایش «هیدن»

نظر دو هنرمند درباره نمایش «هیدن»

علیرضا کوشک‌جلالی و سعید اسدی شب گذشته به تماشای نمایش «هیدن» نشستند و گفتند خون جدیدی در رگ‌های تئاتر ایران جاری شد و این نمایش باید در عرصه بین‌المللی نیز حضوری پر رنگ داشته باشد.

|

فراخوان هفدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی منتشر شد

فراخوان هفدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی منتشر شد

فراخوان هفدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی به دبیری اتابک نادری، از سری برنامه‌های بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع)، با محوریت اجرای عمومی آثار نمایشی در دهه کرامت 1403 منتشر شد.

|

کارگردان و بازیگر جوان نمایش «من نوید نیستم!»:

علی خوشرو: خود بودن، چالش اصلی این روزهای ماست
کارگردان و بازیگر جوان نمایش «من نوید نیستم!»:

علی خوشرو: خود بودن، چالش اصلی این روزهای ماست

سیدعلی خوشرو، کارگردان و بازیگر 20 ساله نمایش «من نوید نیستم!» که این روزها در کافه‌تریای چهارسو تئاتر شهر اجرا می‌شود، می‌گوید یکی از چالش‌های اصلی در زندگی هر آدمی، دور شدن از اصل خود است که می‌تواند بسیار آسیب‌زا باشد.

|

نظرات کاربران