در حال بارگذاری ...
اعلام برنامه اجراهای تئاتر شهر

گردهمایی «سیاوش»، «سهراب»، «تهمینه» و چند اسطوره دیگر ...

برنامه اجراهای آذر تالارهای نمایشی مجموعه تئاتر شهر با میزبانی از ۱۰ نمایش صحنه‌ای و محیطی، اعلام شد.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی تئاتر شهر، برنامه اجراهای آذر تالارهای نمایشی مجموعه با 10 نمایش در تالارهای اصلی، چهارسو، قشقایی، سایه، کارگاه نمایش و کافه‌تریای اصلی و چهارسو اعلام شد.

در تالار اصلی،‌ و از 7 آذر نمایش «فردریک» نوشته اریک امانوئل اشمیت، ترجمه شهلا حائری و کارگردانی حمیدرضا نعیمی، ساعت 19 با مدت‌زمان 140 دقیقه، قیمت بلیت 200 و 100 هزار تومانی در سالن اصلی به صحنه می‌رود.

حمیدرضا نعیمی، بهناز نازی، امیرکربلایی‌زاده، کتانه افشاری‌نژاد، کامبیز امینی، جوانه دلشاد، رضا جهانی، رضا داوودوندی، ایمان سلگی، صالح لواسانی، محمدامین پازوکی، فرهاد قدیم‌خانی، مریم صدری، آرمین یعقوبی، علی صادقی، ارسلان شباهنگ، سجاد حیدریه، مهران اکبری، احمدرضا میررجبی و محمدحسین خلج در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.

«فردریک» سرگذشت ستاره‌ بازیگریِ تئاترِ بولوار در پاریس و فرانسه‌ قرنِ نوزدهم است. فردریک لومتر، بازیگری افسانه‌ای است که تمامِ نقش‌ها و ژانرها را آزموده است. او میلی سیری‌ناپذیر برای بازیگری دارد؛ از لذاتِ زندگی چیزی نیست که تجربه نکرده باشد اما چند ماهی است که در میانِ تماشاگران متوجه دو چشمِ میشی‌رنگ می‌شود که در تاریکی فضای سالنِ نمایش، می‌درخشند و این سرآغازِ نمایشنامه‌ اریک امانوئل اشمیت است.

تالار چهارسو نیز از 9 آبان میزبان نمایش «این دنیا یه کنسرت به من بدهکاره» نوشته و کار سهند خیرآبادی با بازی امیرمهدی ژوله و الیکا عبدالرزاقی،‌ ساعت 20، به مدت‌زمان 65 دقیقه و قیمت بلیت 180 هزار تومان شده است. این نمایش درباره مردی میان‌سال است که تصمیم گرفته بحران‌های زندگی خود را با مخاطب در میان بگذارد.

همچنین از یکشنبه 19 آذر، تالار چهارسو میزبان نمایش دیگری با نام «چرتالدو» خواهد شد. این نمایش را که برداشتی از مجموعه «شاه گوش می‌کند» ایتالو کالوینو است، مسعود هاشمی‌نژاد نوشته‌ و آن را با مهسا جعفری به‌طور مشترک کارگردانی کرده است. این نمایشِ کمدی از روز یکشنبه 19 آذر‌ ساعت 18، با مدت‌زمان 85 دقیقه و قیمت بلیت 160 هزارتومان، اجرای خود را آغاز می‌کند و در آن حسین کشفی اصل، مهسا جعفری، یوسف کشتکار، حسن مقدم، سبحان ترونده، عسل رحیمی،‌ زهرا حیدری، عرفان علی‌لیواری، فاطمه رستین، هستی اقدامی، سیدامیررضا نمازی، محمدرضا علی محمدی، امیرمحمد کرمی، شادمهر بابایی، رضا ایمانی،‌ قائم آینه‌وند،‌ نریمان علی‌لیواری، کوروش دهیار، امیر رمضانی و مهرداد زارعی ایفای نقش می‌کنند.

نمایش «چرتالدو» درباره آقای درستکار، معلم ماخوذ به حیا و منضبطی است که برای تدریس کتاب «فرانکوی فقید» به «چرتالدو»، شهر روشنایی‌های بی‌پایان سفر می‌کند، این سفرِ پرماجرا ، درستکاری آقای درستکار را به چالش می‌کشد ...

تالار قشقایی نیز از روز سه‌شنبه 7 آذر میزبان نمایش «دور» نوشته و به کارگردانی وحید نفر شد. این نمایش ساعت 18:30 با مدت‌زمان 60 دقیقه و قیمت بلیت 130 هزارتومان روی صحنه است.

علی باروتی، محسن زرآبادی، سهیا ساعی، محمد شکری و محمدهادی عطایی در نمایش «دور» به ایفای نقش می‌پردازند. این نمایشِ کمدی به بیان خاطره‌ای در تاریخ 6/6/66 می‌پردازد.

همچنین نمایش «ودّاد شکافه‌زن» برگرفته از «هفت‌پیکر» نظامی و به کارگردانی علیرضا دهقانی از 8 آذر به صحنه رفت. نمایش ساعت 20 با مدت‌زمان 75 دقیقه و قیمت بلیت 130 هزارتومان میزبان مخاطبان دوست‌دار ادبیات فارسی است. این نمایش که کاری از گروه خنیاست بر اساس موسیقی، فرم و حرکت و بازی‌سازی طراحی‌ شده است و در آن ماندانا عبقری‌، حمیدرضا فراهانی،‌ جواد اینانلو و زهرا غفاری به ایفای نقش می‌پردازند.

در تالار سایه نیز نمایش «شنگرف» نوشته و به کارگردانی علی یداللهی، قرار است از 12 آذر ساعت 20 مدت‌زمان 60 دقیقه و قیمت بلیت 120 هزارتومان به صحنه رود و در آن بهرام بهبهانی به‌عنوان بازیگر و بازی‌دهنده حضور دارد. این نمایش نگاه و ارائه‌ای خاص از داستان معروف «سیاوش» دارد.

همچنین نمایش «وِرا نام تهمینه سهراب کرد» نوشته و به کارگردانی حسین تفنگدار از روز 7 آذر ساعت 18، مدت‌زمان 70 دقیقه و قیمت بلیت 130 هزار تومان در تالار سایه به صحنه رفت. در این نمایش، میترا شجاعی، دانیال تفرشی،‌ محسن میرهاشمی و مهتاب باجلان ایفای نقش می‌کنند

این نمایش درباره زنی است که از خاک سر برآورده و مدعی می‌شود داستان کشته شدن سهراب به دست رستم آن‌گونه که تاکنون خوانده و شنیده‌ایم، درست نیست. او که اسرار آن روز شوم را بهتر از هرکسی می‌داند، اینک از جانب روح گردآفرید موظف شده تا پرده از آن راز بزرگ بردارد.

کارگاه نمایش نیز از روز 7 آذر‌ ساعت 19:30 میزبان نمایش «سالومه» نوشته و به کارگردانی بابک پرهام با مدت‌زمان 40 دقیقه و قیمت بلیت 80 هزار تومان شده است. در این نمایش نکیسا عقبایی به‌عنوان تنها بازیگر نمایش به ایفای نقش می‌پردازد. امیر شفیعی به‌عنوان مشاور و علیرضا آل‌داوود نیز به‌عنوان تهیه‌کننده در کنار کارگردان حضور دارند.

این نمایش درباره عشق نافرجام «سالومه» دختر هرودیاست که در زندان، عاشق صدای یحیی تعمیددهنده می‌شود اما با طرد شدن از سوی یحیی، کینه او را به دل می‌گیرد و از پدر درخواست سربریده یحیی را می‌کند.

از روز یکشنبه 21 آبان،‌ نمایش «یک ملاقات ساده» نوشته و کار جواد تولمی ساعت 16:30 با مدت‌زمان 40 دقیقه و قیمت بلیت 50 هزار تومان در کافه‌تریای اصلی تئاتر شهر به صحنه رفته است. در این نمایش سبا سلیمانی، عباس علیرضا و مطهره قدسی‌زاده ایفای نقش می‌کنند. «یک ملاقات ساده» نمایشی است بر پایه روابط و مناسبات بینانسلی با رویکردی روان‌شناسانه که به اختلافات و شکاف بین دو نسل و گسست خانواده می‌پردازد.

نمایش «من نوید نیستم» نوشته و به کارگردانی علی خوشرو نیز از روز جمعه 26 آبان ساعت 16:30 با مدت‌زمان 40 دقیقه و قیمت بلیت 50 هزارتومان در کافه‌تریای سالن چهارسو به صحنه رفته است. این نمایش درباره انتظار یک بازیگر تئاتر برای دیدن نویدمحمدزاده است و در آن علی خوشرو به‌عنوان بازیگر ایفای نقش می‌کند.
مطالب مرتبط

گفت‌وگو با بابک پرهام، نویسنده «شکافتن کام ماهی»

جای آثار رئالیستی با توجه به طبقه متوسط در ادبیات نمایشی ما خالی است
گفت‌وگو با بابک پرهام، نویسنده «شکافتن کام ماهی»

جای آثار رئالیستی با توجه به طبقه متوسط در ادبیات نمایشی ما خالی است

بابک پرهام، نویسنده نمایشنامه «شکافتن کام ماهی» می‌گوید ادبیات نمایشی ما به نمایش‌هایی رئالیستی با توجه به طبقه متوسط جامعه کمتر پرداخته و این در حالی است که عمده مخاطبان تئاتر از طبقه متوسط هستند.

|

هشتمین جلسه نقد آثار بخش صحنه‌ای جشنواره تئاتر فجر برگزار شد

رابطه مخدوش با واقعیت، عاری بودن از اضافات و تضاد اجرایی با فرم نمایشنامه
هشتمین جلسه نقد آثار بخش صحنه‌ای جشنواره تئاتر فجر برگزار شد

رابطه مخدوش با واقعیت، عاری بودن از اضافات و تضاد اجرایی با فرم نمایشنامه

جلسه هشتم نقد و بررسی آثار صحنه‌ای چهل‌ودومین جشنواره تئاتر فجر، نهم بهمن با حضور منتقدان، هنرمندان و علاقه‌مندان برگزار شد و طبق روال این نشست‌ها، سه نمایش مورد بررسی قرار گرفتند.

|

هنرمندان، تئاتر شهر را خانه مردم می‌دانند

هنرمندان، تئاتر شهر را خانه مردم می‌دانند

مجید قناد: طرح احداث حریم مجموعه تئاتر شهر، سال‌های سال است که مطالبه تمامی هنرمندان، مدیران و مردم دغدغه‌مندی بوده و هست که نگران حفظ این بنای فرهنگی-هنری و پیشینه ارزشمند هنرهای نمایشی هستند.

|

نقدی بر نمایش «نفرین رزالین» نوشته و کار مسعود طیبی

رومئو و ژولیت؛ قربانیان عشقی نافرجام در رقابت صاحبان قدرت
نقدی بر نمایش «نفرین رزالین» نوشته و کار مسعود طیبی

رومئو و ژولیت؛ قربانیان عشقی نافرجام در رقابت صاحبان قدرت

سیدعلی تدین صدوقی: این شب‌ها گذرتان به تئاتر شهر بیفتد در سالن قشقایی می‌توانید تماشاگر نمایش «نفرین رزالین» تازه‌ترین اثر نمایشی مسعود طیبی باشید. نمایشی که درام معروف «رومئو و ...

|

اعلام برنامه اجراهای تئاتر شهر

سه نمایش جدید با موضوع عاشقی‌های متفاوت!
اعلام برنامه اجراهای تئاتر شهر

سه نمایش جدید با موضوع عاشقی‌های متفاوت!

برنامه اجراهای مهر و آبان تالارهای نمایشی تئاتر شهر با میزبانی از 10 نمایش صحنه‌ای و محیطی، اعلام شد و نمایش‌های «یادگار»، «نفرین رزالین» و «زندگی من، یک من ساده» به برنامه اجرایی تئاتر شهر اضافه شد.

|

با حضور احمد کامیابی‌مسک و فرهاد ناظرزاده کرمانی برگزار می‌شود

رونمایی مجموعه نمایشنامه‌های «مونودراما» در تئاتر شهر
با حضور احمد کامیابی‌مسک و فرهاد ناظرزاده کرمانی برگزار می‌شود

رونمایی مجموعه نمایشنامه‌های «مونودراما» در تئاتر شهر

آیین رونمایی مجموعه نمایشنامه‌های مونودراما (دفاتر اول و دوم) با حضور گروه نویسندگان و استادان مجرب تئاتر روز جمعه 21 مهر در سالن مشاهیر  تئاتر شهر برگزار می‌شود.

|

مراسم بدرقه هنرمندان یونانی در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان اردکان

نیکولاس تومبروس: در برابر هنرمندان ایرانی کوچک هستیم
مراسم بدرقه هنرمندان یونانی در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان اردکان

نیکولاس تومبروس: در برابر هنرمندان ایرانی کوچک هستیم

نیکولاس تومبروس، کارگردان یونانی حاضر در بیست‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، اعلام کرد هیچگاه تماشاگران و مردم یزد و اردکان را فراموش نخواهد کرد و خودش را دربرابر هنرمندان ایرانی کوچک می‌بیند.

|

نظرات کاربران