در حال بارگذاری ...

طوفان درگذشت

رضا صفایی‌پور، معروف به طوفان، بازیگر پیشکسوت سینما و عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت، پس از یک دوره درگیری با بیماری پارکینسون، روز یکشنبه ۲۶ آذر درگذشت.

به گزارش ایران تئاتر، رضا صفایی‌پور، معروف به طوفان، بازیگر پیشکسوت سینما درگذشت.

سیدعباس عظیمی، مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت، با اعلام این خبر توضیح داد: «متاسفانه طی تماس تلفنی فرزند ایشان مطلع شدم که آقای صفایی‌پور، عصر امروز (یکشنبه 26 آذر) در سن ۷۴ سالگی پس از چندسال مبارزه با بیماری پارکینسون در منزل خود درگذشته است.»

او افزود: «جزییات مراسم وداع و خاکسپاری این هنرمند پیشکسوت سینما پس از مشورت با خانواده آن مرحوم اعلام خواهد شد.»

رضا صفایی‌پور در تهران زاده شد. او فارغ‌التحصیل دیپلم رشته ادبی بود. فعالیت خود را با کشتی کج شروع کرد و بعد از چند مقام قهرمانی در ورزش، وارد سینما شد و با نام طوفان به شهرت رسید. صفایی‌پور، فعالیت خود را به صورت جدی در سال ۱۳۴۲ وقتی که ۱۴ ساله بود، آغاز کرد و به عنوان ورزشکار بدل‌کار در فیلم «ترس و تاریکی» محمد متوسلانی حضور یافت. 

این بازیگر، پس از انقلاب با فیلم سینمایی «میرزا کوچک‌خان» در سال ۱۳۶۲ به بازیگری بازگشت و در ادامه، در فیلم‌های «فصل خاکستری»، «شکار در شب»، «پلاک» و «ضربه آخر» بازی کرد.

صفایی‌پور، در چند سال گذشته، درگیر بیماری پارکینسون شده بود که به همین دلیل کم‌تر در آثار سینمایی حضور می‌یافت.
مطالب مرتبط

گفت‌وگو با نادر فلاح

شهرت و حواشی آن، به‌دردنخورترین بخش بازیگری است
گفت‌وگو با نادر فلاح

شهرت و حواشی آن، به‌دردنخورترین بخش بازیگری است

نادر فلاح، نویسنده، بازیگر و کارگردان تئاتر غیرجذاب‌ترین و به دردنخورترین بخش بازیگری را حواشی ناشی از شهرت آن می‌داند که جز مزاحمت برای ذهن خلاق بازیگر و آرامش و آسایش او چیز دیگری به دنبال ندارد.

|

«گاو زن» از دوم مرداد به سنگلج می‌آید

«گاو زن» از دوم مرداد به سنگلج می‌آید

نمایش «گاو زن» با نویسندگی و کارگردانی میثم عباسی که به بخشی از تاریخ معاصر ایران اشاره می‌کند، از فردا دوم مرداد در تماشاخانه سنگلج روی صحنه می‌رود.

|

امشب «چاپلین» پا به صحنه می‌گذارد

امشب «چاپلین» پا به صحنه می‌گذارد

نمایش «چاپلین» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی مهران رنج‌بر که پرتره‌ای از زندگی «چارلی چاپلین» بازیگر مطرح سینمای صامت جهان است، در سالن اصلی تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.

|

نظرات کاربران