در حال بارگذاری ...

توران مهرزاد شنبه به خانه ابدی می‌رود

پیکر توران مهرزاد، هنرمند پیشکسوت عرصه هنرهای نمایشی و رادیو روز شنبه تشییع می‌شود.

به گزارش ایران تئاتر، تشییع پیکر هنرمند فقید توران مهرزاد، ساعت ۱۰ روز شنبه دوم دی، از محل ارگ تاریخی رادیو واقع در میدان پانزده خرداد به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا برگزار خواهد شد.

توران مهرزاد هنرمند پیشکسوت رادیو، تئاتر، سینما و تلویزیون و صدای ماندگار نمایش‌های رادیویی در ساعت ۲۱ سه‌شنبه ۲۸ آذر، بر اثر کهولت سن در بیمارستان پاستورنو تهران درگذشت.

مهرزاد متولد ۱۳۰۹ بود و از دوازده‌سالگی به درخواست عبدالحسین نوشین به کلاس‌های آموزشی او راه یافت و در دهه ۲۰ جزو شاگردان برگزیده و ممتاز این استاد تئاتر بوده است. مهرزاد سال‌ها زیر نظر بنیان‌گذار تئاتر نوین ایران و بانو لرتا در تئاتر فردوسی، سعدی و... در میان استقبال و ستایش فراوان علاقه‌مندان هنر به اجرای نمایش‌هایی همچون «ولپن»، «محتکر»، «مستنطق»، «سرگذشت» و ده‌ها اثر دیگر پرداخت.
مطالب مرتبط

«گاو زن» از دوم مرداد به سنگلج می‌آید

«گاو زن» از دوم مرداد به سنگلج می‌آید

نمایش «گاو زن» با نویسندگی و کارگردانی میثم عباسی که به بخشی از تاریخ معاصر ایران اشاره می‌کند، از فردا دوم مرداد در تماشاخانه سنگلج روی صحنه می‌رود.

|

امشب «چاپلین» پا به صحنه می‌گذارد

امشب «چاپلین» پا به صحنه می‌گذارد

نمایش «چاپلین» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی مهران رنج‌بر که پرتره‌ای از زندگی «چارلی چاپلین» بازیگر مطرح سینمای صامت جهان است، در سالن اصلی تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.

|

نظرات کاربران