در حال بارگذاری ...

دیدار مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با محمد کاسبی

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، در دیدار با محمد کاسبی، با اشاره به نقش و تأثیر هنرمندان در انتقال امید، نشاط و حس خوب به انسان‌ها، توجه به نیازهای این قشر فرهیخته را یکی از مهم‌ترین وظایف نهادهای حمایتی در کشور دانست.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، سیدمجید پوراحمدی، مشاور وزیر فرهنگ و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، در آستانه سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)، ضمن عیادت از محمد کاسبی، بازیگر پیشکسوت کشورمان، این روز را به همسر او تبریک گفت و با قدردانی از زحمات چندین ساله‌اش در پرستاری از این هنرمند نامدار، از ایشان به نمایندگی از تمام همسران هنرمندان تجلیل کرد.

رئیس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر در این دیدار گفت: «نقش و تأثیر هنرمند در زندگی اجتماعی، دادن امید، نشاط و حس خوب به انسان هاست. از این رو توجه به نیازهای این قشر فرهیخته یکی از مهم‌ترین وظایف نهادهای حمایتی درکشور محسوب می‌شود.»

پوراحمدی با اشاره به نقش خانواده در طی مسیر زندگی حرفه ای هنرمندان گفت: «درزندگی افراد موفق همیشه زنی در نقش مادر یا همسر وجود داشته است که در طول مسیر او را همراهی کرده است. زندگی هنرمندان ویژگی خاص خود را دارد. ساعت نامشخص کاری، سفرهای کاری و دوری از خانواده از جمله شرایط اجتناب ناپذیر زندگی این عزیزان است که این شرایط نیازمند صبر و شکیبایی خانواده آنان است تا بتوانند این مسیر را با موفقیت طی کنند.»

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در ادامه تکریم اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت را یکی از وظایف مهم صندوق اعتباری هنر عنوان کرد و گفت: «در کنار تجلیل از فعالان حوزه فرهنگ و هنر، توجه به خانواده آنان و محترم شمردن نقش آنها در ارتقاء و پیشرفت هنرمندان، یکی از موضوعاتی است که صندوق اعتباری هنر به آن توجه جدی دارد.»

او ضمن تقدیر از زحمات چندین ساله همسر محمد کاسبی گفت: «شکیبایی و از خود گذشتگی همسران هنرمندان قابل ستایش است به ویژه هنرمندانی که در بستر بیماری هستند و همسران آنان با عشق از آنها مراقبت می کنند و ما قدردان زحمات آنان هستیم.»

محمد کاسبی، هنرمند باسابقه سینما، تئاتر و تلویزیون کشورمان نیز با قدردانی از حضور مسئولان صندوق اعتباری هنر گفت: «همسران هنرمندان در طول زندگی با هنرمند مسئولیت سنگینی را بر عهده دارند و موفقیت خانواده در گرو مدیریت صحیح آنان است. از خداوند برای ۴۸ سال زندگی مشترک با همسرم سپاسگزارم و حضور شما برای تقدیر از ایشان برای من بسیار ارزشمند است.»

در ادامه این دیدار، همسر محمد کاسبی هم ضمن قدردانی از سیدمجید پوراحمدی، مشاور وزیر فرهنگ و مدیر عامل صندوق اعتباری هنر حضور او را مایه دلگرمی خانواده دانست و گفت: «موجب مسرت است که همراهی صندوق هنر را در کنار خود داریم.»

همچنین در این دیدار، راضیه تجار، نویسنده دارای نشان درجه یک هنری و همسر زنده‌یاد منوچهر حقانی‌پرست، از کارگردانان هم‌دوره‌ای محمد کاسبی نیز حضور داشت که مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از او نیز تجلیل کرد.
مطالب مرتبط

انتظارات مدیرکل هنرهای نمایشی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس

در جشنواره‌ها، شوراهای سیاست‌گذاری و اجراهای عمومی تئاتر حاضر شوید
انتظارات مدیرکل هنرهای نمایشی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس

در جشنواره‌ها، شوراهای سیاست‌گذاری و اجراهای عمومی تئاتر حاضر شوید

کاظم نظری، مدیرکل هنرهای نمایشی با گلایه از عدم حضور نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون فرهنگی در مجامع هنری گفت خواهش‌مان از نمایندگان مطرح این است که در کمیسیون فرهنگی به هنرهای نمایشی توجه کنند؛ در جشنواره‌ها، شوراهای سیاست‌گذاری و اجراهای عمومی تئاتر در سطح شهر به همراه ...

|

گفت‌وگو با امید بنکدار؛ کارگردان نمایش «مافیای روباه‌ها»

تجربه‌ای در مزر سینما و تئاتر
گفت‌وگو با امید بنکدار؛ کارگردان نمایش «مافیای روباه‌ها»

تجربه‌ای در مزر سینما و تئاتر

امید بنکدار کارگردان نمایش «مافیای روباه‌ها» می‌گوید بعد از سال‌ها کار در سینما حس کردم دلم برای فضای تئاتر و صمیمت آن گروه‌ها تنگ‌ شده است و سال‌ها بود که قصد داشتم کار تئاتر کنم و فکر کردم حالا که قرار است از سینما به تئاتر برگردم، بهتر است چیزی از سینما با خودم بیاورم.

|

نظرات کاربران