در حال بارگذاری ...
مهران فاطمی، استاندار یزد به جشنواره تئاتر کوک و نوجوان پیام داد

تئاتر؛ زبان رسای انتقال مفاهیم است

مهران فاطمی، استاندار یزد در پیامی به بیست‌وهشتمین جشنواره تئاتر کوک و نوجوان اردکان نوشت هنر اصیل و مانای تئاتر، از نقشی ریشه‌دار و مادرگون در عرصه‌های مختلف هنری برخوردار بوده و همواره رسالت خطیر پیام‌رسانی هنرمندانه خویش را در درازای تاریخ به‌درستی و شایستگی ایفا کرده است. همین زبان رسا و توانایی بالای هنر تئاتر در انتقال مفاهیم است که رهبر عظیم‌الشان انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) همواره بر بهره‌گیری و تولید این هنر اصیل برای تمامی اقشار جامعه تأکید داشته‌اند.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی بیست‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان ارکان، مهران فاطمی، استاندار یزد در آستانه برگزاری بیست‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در شهر اردکان، به این رویداد نمایشی پیام دارد.

در پیام مهران فاطمی استاندار یزد آمده است:

«هنر اصیل و مانای تئاتر، از نقشی ریشه‌دار و مادرگون در عرصه‌های مختلف هنری برخوردار بوده و همواره رسالت خطیر پیام‌رسانی هنرمندانه خویش را در درازای تاریخ به‌درستی و شایستگی ایفا کرده است.
همین زبان رسا و توانایی بالای هنر تئاتر در انتقال مفاهیم است که رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) همواره بر بهره‌گیری و تولید این هنر اصیل برای تمامی اقشار جامعه تأکید داشته‌اند.
برگزاری بیست‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با شعار «تئاتر، تمرین ناب زندگی» به میزبانی شهرستان فرهنگ‌دوست و تاریخی اردکان، بستر و فرصت ذی‌قیمتی برای تعاملات بیشتر هنرمندان این حوزه از کشورها و فرهنگ‌های گوناگون بوده و منجر به اعتلا و معرفی چهره‌های موفق کودک و نوجوان استان در حوزه هنر تئاتر و تقویت بنیه این هنر اصیل می‌شود و می‌تواند استان یزد به‌ویژه شهرستان اردکان را به پرورش پدیده‌هایی موفق و نوظهور در آینده این هنر غنی امیدوارتر نماید. 
برگزاری این جشنواره بین‌المللی هنری، قطعاً زمینه‌ساز تقویت روحیه مشارکت اجتماعی در میان آینده‌سازان عزیز این مرزوبوم بوده و به‌روشنی آنان را با مسئولیت‌های اجتماعی خویش و تقویت فعالیت‌های گروهی از دریچه هنر متعالی تئاتر آشناتر می‌نماید. همچنین بهره‌گیری از فرصت حضور تیم‌های مختلف هنری از سایر کشورها به‌منظور معرفی ظرفیت‌های عظیم فرهنگی و گردشگری استان یزد و شهرستان اردکان، مسئله‌ای است که می‌باید در کنار برگزاری این رویداد مهم هنری مدنظر برنامه‌ریزان امر قرار گیرد.
اینجانب با قدردانی صمیمانه از همه عوامل و برگزارکنندگان خدوم و پرتلاش به‌ویژه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و فرمانداری اردکان و سایر نهادها و دستگاه‌ها، حضور مبارک هنرمندان عزیز کودک و نوجوان شرکت‌کننده در این جشنواره بین‌المللی را ارج نهاده، صحت و سلامتی و موفقیت همه این عزیزان را در پرتو الطاف بی‌دریغ الهی از درگاه هنرمند بی‌همتای آفرینش آرزومندم.»

بیست‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با شعار «تئاتر، تمرین ناب زندگی» و باهدف تقویت همدلی و همراهی، رشد آگاهی و اعتمادبه‌نفس فرزندان ایران‌زمین از طریق نمایش، به دبیری امیر مشهدی عباس، اسفند سال ۱۴۰۲ در شهر تاریخی اردکان یزد برگزار می‌شود.
مطالب مرتبط

مراسم بدرقه هنرمندان یونانی در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان اردکان

نیکولاس تومبروس: در برابر هنرمندان ایرانی کوچک هستیم
مراسم بدرقه هنرمندان یونانی در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان اردکان

نیکولاس تومبروس: در برابر هنرمندان ایرانی کوچک هستیم

نیکولاس تومبروس، کارگردان یونانی حاضر در بیست‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، اعلام کرد هیچگاه تماشاگران و مردم یزد و اردکان را فراموش نخواهد کرد و خودش را دربرابر هنرمندان ایرانی کوچک می‌بیند.

|

جشنواره تئاتر کودک و نوجوان با یاد کودکان غزه آغاز می‌شود

جشنواره تئاتر کودک و نوجوان با یاد کودکان غزه آغاز می‌شود

مراسم افتتاحیه بیست‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با حضور شخصیت‌های آشنای کودک و نوجوان و به یاد کودکان مظلوم غزه امروز ۳۰ بهمن‌ در اردکان همراه با جشن شادپیمایی عروسک‌ها برگزار می‌شود.

|

در آستانه برگزاری بیست‌وهشتمین دوره جشنواره در شهر اردکان

داوران مسابقه تئاتر کودک جشنواره معرفی شدند
در آستانه برگزاری بیست‌وهشتمین دوره جشنواره در شهر اردکان

داوران مسابقه تئاتر کودک جشنواره معرفی شدند

مریم سعادت، بهرام شاه‌محمدلو، امید نیاز، حسین پیغمبری و سیروس همتی، نمایش‌های بخش مسابقه تئاتر کودک بیست‌و‌هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک نوجوان اردکان را داوری خواهند کرد.

|

عضو شورای انتخاب بخش تئاتر خیابانی جشنواره کودک و نوجوان:

آثار هنرمندان شهرستانی مرا شگفت‌زده کرد
عضو شورای انتخاب بخش تئاتر خیابانی جشنواره کودک و نوجوان:

آثار هنرمندان شهرستانی مرا شگفت‌زده کرد

عضو شورای انتخاب بخش تئاتر خیابانی جشنواره کودک و نوجوان یکی از ویژگی‌های مهم جشنواره را حضور پررنگ هنرمندان شهرستانی عنوان کرد و گفت آثار آن‌ها مرا شگفت‌زده کرد، به‌شدت پیشرفت کرده‌اند؛ مشخص است مطالعه می‌کنند و برای تئاترشان وقت می‌گذارند.

|

امشب «چاپلین» پا به صحنه می‌گذارد

امشب «چاپلین» پا به صحنه می‌گذارد

نمایش «چاپلین» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی مهران رنج‌بر که پرتره‌ای از زندگی «چارلی چاپلین» بازیگر مطرح سینمای صامت جهان است، در سالن اصلی تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.

|

نظرات کاربران