در حال بارگذاری ...

داوران بخش خیابانی جشنواره تئاتر کودک و نوجوان معرفی شدند

سید فاتح بادپروا، سروش جمشیدی و مهدی حاجیان نمایش‌های بخش خیابانی بیست‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان اردکان را داوری خواهند کرد.

به گزارش ایران‌تئاتر به نقل از روابط عمومی بیست‌وهشتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان، امیر مشهدی‌عباس، طی احکامی جداگانه فاتح بادپروا، سروش جمشیدی و مهدی حاجیان را به عنوان اعضای هیئت داوران بخش خیابانی این رویداد هنری منصوب کرد.

سید فاتح بادپروا، بازیگر، کارگردان، نمایشنامه‌نویس و مدیر هنری است. او طراح و بنیان‌گذار جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان، دبیر و مسئول اجرایی ۱۲ دوره از این جشنواره بوده و داوری در بخش خیابانی جشنواره‌های مختلفی همچون فجر، تئاتر کودک و نوجوان، شهروند لاهیجان و ... را در کارنامه دارد.

سروش جمشیدی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون است. او که اصالتا اهل یزد است بازی در آثاری چون «دورهمی»، «در حاشیه»، «در قصه‌ها زندگی می‌کنند»، «بچه محل»، «متهم گریخت» و ... را در کارنامه خود دارد.

مهدی حاجیان، کارشناس بازیگری دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و کارشناس ارشد بازیگری از دانشکده سینما- تئاتر دانشگاه هنر است که در حوزه اجرا، بازی در آثاری همچون «شهرزاد هورالهویزه»، «خرس»، «یک غزل هذا جنون العاشقین»، «شکسپیر عشق 2001»، «رقص روی چشم فرشته آبی» و ... را در کارنامه خود داراست. او در حال حاضر مدیر امور جشنواره‌های اداره کل هنرهای نمایشی است.

بیست‌وهشتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با شعار «تئاتر، تمرین ناب زندگی» و با هدف تقویت همدلی و همراهی، رشد آگاهی و اعتماد به نفس فرزندان ایران‌زمین از طریق نمایش، به دبیری امیر مشهدی‌عباس، اسفندماه سال ۱۴۰۲ در شهر تاریخی اردکان یزد برگزار می‌شود.
مطالب مرتبط

گفت‌وگو با عضو شورای انتخاب تئاتر خیابانی جشنواره کودک و نوجوان

محسن اکرمی: برگزاری جشنواره، باعث رونق تئاتر کودک و نوجوان می‌شود
گفت‌وگو با عضو شورای انتخاب تئاتر خیابانی جشنواره کودک و نوجوان

محسن اکرمی: برگزاری جشنواره، باعث رونق تئاتر کودک و نوجوان می‌شود

محسن اکرمی، عضو شورای انتخاب بخش تئاتر خیابانی جشنواره کودک و نوجوان گفت برگزاری جشنواره باعث رونق تئاتر و فعال شدن گروه‌های حرفه‌ای تئاتر کودک و نوجوان در شهرستان‌ها می‌شود.

|

مدیرکل هنر‌های نمایشی مطرح کرد

دنبال رشد محتوا و فرم تئاتر کودک و نوجوان هستیم
مدیرکل هنر‌های نمایشی مطرح کرد

دنبال رشد محتوا و فرم تئاتر کودک و نوجوان هستیم

کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی می‌گوید تنها دلیل عدم حضور گروه‌های تئاتر کودک و نوجوان در جشنواره تئاتر فجر برگزاری جشنواره تخصصی تئاتر کودک و نوجوان بود و اداره کل هنرهای نمایشی به دنبال رشد محتوا و فرم این رویداد هنری و همچنین تئاتر کودک و نوجوان است.

|

دو اجرای تئاتر شهر تمدید شد

دو اجرای تئاتر شهر تمدید شد

اجرای نمایش‌های «روزهای بی‌باران» و «خیلی زود عادت می‌کنیم» در مجموعه تئاتر شهر تا پایان این هفته تمدید شد.

|

نظرات کاربران