در حال بارگذاری ...

«مکبث زار» در شهر حله عراق به صحنه می‌رود

نمایش «مکبث زار» با طراحی و کارگردانی ابراهیم پشت‌کوهی، به دعوت دانشگاه بابل در شهر حله روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش ایران تئاتر، نمایش «مکبث‌ زار» به نویسندگی و کارگردانی ابراهیم پشت‌کوهی که در مهر 1402 در جشنواره بین‌المللی عراق جایزه بزرگ هیئت داوران را دریافت کرده بود، با دعوت دانشگاه بابل برای اجرا به شهر حله خواهد رفت.

نمایش «مکبث زار» که پیش از این در جشنواره‌های مسکو، سنت پیترزبورگ، مونیخ، بوداپست، باکو، ایروان و ... درخشیده بود، در ادامه سفرهای بین‌المللی خود، این‌بار در حله عراق به صحنه می‌رود. همچنین در کنار  اجرای این نمایش، ابراهیم پشت‌‎کوهی و گاتا عابدی (بازیگر نمایش)، در دانشگاه بابل، کارگاه‌های کارگردانی و بازیگری برگزار خواهند کرد.

«مکبث زار» در فروردین و اردیبهشت‌ 1402، در سالن اصلی مجموعه تئاترشهر نیز اجرا شده بود.

در خلاصه‌داستان این نمایش آمده است: «مکبث در جزیره هرمز بر سرِ تبدیل‌شدن به بابای بزرگ زار جدال می‌کند.»
مطالب مرتبط

داوود فتحعلی‌بیگی مطرح کرد

آموزش؛ حلقه گمشده نمایش‌های ایرانی
داوود فتحعلی‌بیگی مطرح کرد

آموزش؛ حلقه گمشده نمایش‌های ایرانی

داوود فتحعلی‌بیگی که این روز‌ها نمایش «مبارک و خاتون پرده نشین» به قلم او و کارگردانی علی طربی در تماشاخانه سنگلج روی صحنه است، بر این باور است که تماشاگران نمایش‌های تخت حوضی و ایرانی را بسیار دوست دارند و برای حفظ و ماندگاری این گونه نمایشی باید آموزش آن جدی گرفته شود و ...

|

اتابک نادری:

سازمان میراث فرهنگی به سنگلج کمک کند
اتابک نادری:

سازمان میراث فرهنگی به سنگلج کمک کند

اتابک نادری، مدیر سابق تماشاخانه سنگلج و مسئول پیگیری «طرح توسعه سنگلج» از تخریب ساختمان مجاور و نادیده‌گرفتن طرح توسعه این بنای ملی ابراز تاسف کرد و خواستار رسیدگی سازمان میراث فرهنگی به این موضوع شد.

|

نظرات کاربران