در حال بارگذاری ...
با اعلام هیئت انتخاب

آثار راه‌یافته به «ششمین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور» معرفی شدند

هیئت انتخاب «ششمین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور» یازده اثر نمایشی راه یافته به این همایش را معرفی کردند.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از خوزستان، هیئت انتخاب آثار نمایشی «ششمین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور» متشکل از محمد یوسفی‌زاده، حیدر رضایی و عادل کروشاوی پس از بررسی ۵۷ اثر نمایشی متقاضی از سراسر کشور،  ۱۱ اثر را برای شرکت در «ششمین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور» انتخاب کردند.

اسامی یازده نمایش منتخب «ششمین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور» پس از ارزیابی هیئت انتخاب بدون اولویت به این شرح است:

1) نمایش «سیاه بازی» به کارگردانی مرتضی زحمتکش از استان گیلان

2) نمایش «جای خالی تو» به کارگردانی حسام شریعتمداری از لرستان

3) نمایش «آرامگاه» به کارگردانی علی‌اصغر اسلامی از یزد

4) نمایش «شربت شهادت» به کارگردانی ابوالفضل کریم‌زاده نائینی از یزد

5) نمایش «مادر» به کارگردانی فاطمه پارسافرد از تهران

6) نمایش «رهاشدگان» به کارگردانی آیدا شهابی باهر از همدان

7) نمایش «گمگشته» به کارگردانی احمد خدادادی از خوزستان - شوش

8) نمایش «مربع چهاردرچهار» به کارگردانی محمدرضا منصوری از خوزستان- شوش

9) نمایش «حکایت راسخ» به کارگردانی علی مونس‌خواه از آذربایجان شرقی

10) نمایش «زیرخاکی» به کارگردانی احمد طاهریان‌پور از خوزستان - خرمشهر

11) نمایش «هفت‌سین دلتنگی» به کارگردانی داوود علیدادی از خوزستان - اهواز

حیدر رضایی؛ بازیگر، نویسنده و کارگردان تئاتر خیابانی کشور با کسب رتبه‌های برتر در جشنواره‌های استانی و ملی شامل بازیگری و کارگردانی در جشنواره‌های تئاتر خیابانی کشور، تاکنون داوری آثار جشنواره‌ها و همایش‌های ملی نمایشی و دبیری جشنواره ملی تئاتر خیابانی شرهانی را به عهده داشته است.

عادل کروشاوی؛ هنرمند تئاتر خیابانی خوزستان که با کسب رتبه‌های برتر در جشنواره‌های ملی در بخش خیابانی همواره حضور داشته است. عادل کروشاوی بازیگر فیلم سینمایی دوئل، سریال کیمیا و از داوران جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر است که تاکنون به‌عنوان داور و بازبین در رویدادهای ملی حضوری فعال داشته است.

محمد یوسفی زاده؛ کارشناس ارشد کارگردانی نمایش و دارای نشان درجه سه هنری (کارشناس بازیگری) از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان آذربایجان شرقی، مسئول دفتر تئاتر خیابانی استان آذربایجان شرقی، عضو شورای نظارت و ارزشیابی بر نمایش، مدرس تئاتر، داوری و دبیری جشنواره‌های مختلف تئاتر خیابانی و صحنه‌ای‌ را به عهده داشته و بازیگری و کارگردانی در بیش از ۱۰۰ اثر نمایشی و حضور در جشنواره‌های مختلف نمایشی نیز در کارنامه‌اش به چشم می‌خورد.

«ششمین  همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور» از ۱۵ لغایت ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ به همت ستاد مرکزی راهیان نور، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد، انجمن هنرهای نمایشی ایران و استانداری خوزستان در محل یادمان‌های دفاع مقدس خوزستان پذیرای عموم زائرین مناطق عملیاتی و کاروان‌های راهیان نور است.

 
مطالب مرتبط

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان مطرح کرد:

راهیان نور در امتداد فرهنگ و گنجینه غنی دفاع مقدس قرار دارد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان مطرح کرد:

راهیان نور در امتداد فرهنگ و گنجینه غنی دفاع مقدس قرار دارد

مجید منادی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در آیین رونمایی از پوستر ششمین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور، این رویداد را در امتداد فرهنگ و گنجینه غنی دفاع مقدس دانست و ابراز امیدواری کرد مردم خوزستان علاوه بر میزبانی، از این بستر عظیم فرهنگی در زمینه مسائل اعتقادی و ...

|

در گفت‌وگو با مدیر انتشارات نمایش مطرح شد

از راه‌اندازی بانک نمایشنامه تا لزوم آسیب‌شناسی متون تالیفی
در گفت‌وگو با مدیر انتشارات نمایش مطرح شد

از راه‌اندازی بانک نمایشنامه تا لزوم آسیب‌شناسی متون تالیفی

نرگس یزدی، مدیر انتشارات نمایش با اشاره به اقدام برای راه‌اندازی بانک نمایشنامه در سایت انتشارات، از لزوم آسیب‌شناسی متون تالیفی در جهت جذب مخاطبان و علاقه‌مندان حوزه نمایش سخن گفت.

|

اسرافیل فرج‌اللهی در حاشیه اجرای پایانی نمایش «شاماران» مطرح کرد:

حال خوب سنگلج مطالبه هنرمندان است
اسرافیل فرج‌اللهی در حاشیه اجرای پایانی نمایش «شاماران» مطرح کرد:

حال خوب سنگلج مطالبه هنرمندان است

اسرافیل فرج‌اللهی، مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران با حضور در تماشاخانه سنگلج و تماشای نمایش «شاماران» به کارگردانی ساسان شکوریان، از حمایت گروه‌های شهرستانی، گیشه تئاتر و تخریب ساختمان مجاور تماشاخانه گفت.

|

نظرات کاربران