در حال بارگذاری ...
پیام رییس پردیس تئاتر تهران به مناسب روز ملی هنرهای نمایشی

تئاتر، هنر ارتباط اصیل انسانی است

امین اشرفی، مدیر خانه نمایش سازمان فرهنگی هنری شهرداری به تئاتر را هنر ارتباط انسانی مبتنی بر نیاز بشر دانست و روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی را به هنرمندان نمایشی و علاقه‌مندان این هنر تبریک گفت.

به گزارش ایران تئاتر، امین اشرفی، مدیر خانه نمایش سازمان فرهنگی هنری شهرداری و رییس پردیس تئاتر تهران، به مناسبت روز جهانی تئاتر، پیامی را منتشر کرد.

متن این پیام به شرح زیر است: 

«تئاتر، هنر ارتباط اصیل انسانی است که مبتنی بر نیاز بشر شکل گرفته است، نیازی از جنس احتیاج به آب، به هوا، به غذا ...
تئاتر در بطن جامعه‌ ایرانی_اسلامی ما نیز در قالب یک حرکت فرهنگی مانا و نمایان است. از مردمی‌ترین شکل آن که ریشه در آیین‌های نمایشی ما دارد تا اجتماعی‌ترین گونه‌ آن که به غایت بر اصلاح کژی‌ها اصرار دارد.
در هفتمین روز از تکرارِ بهار در سرزمین فرهنگ و تمدن، هنر نمایش را پاس می‌داریم و از خداوند متعال توانی مضاعف در جهت خدمت به هنرمندان فهیم و اصیل هنرهای نمایشی را در سال پیش رو طلب می‌کنیم.
خانه نمایش سازمان فرهنگی هنری شهرداری و پردیس تئاتر تهران امید دارد با بهره‌مندی از نیروی انسانی کاردان در کنار برنامه‌ای منطقی و موثر نقشی پررنگ‌تر از پیش در فضای هنر تئاتر ایفا کند و سال ۱۴۰۳ فعالیت امیدآفرین این مجموعه به طبع بلند نظر هنرمندان تئاتر کارگر افتد.»
مطالب مرتبط

در اولین روز از هفته هنر انقلاب صورت گرفت

تجدید میثاق هنرمندان و مدیران حوزه هنری با آرمان‌های امام خمینی(ره) و شهدا
در اولین روز از هفته هنر انقلاب صورت گرفت

تجدید میثاق هنرمندان و مدیران حوزه هنری با آرمان‌های امام خمینی(ره) و شهدا

در اولین روز از هفته هنر انقلاب اسلامی مدیران و هنرمندان حوزه هنری، به منظور تجدید پیمان با بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در حرم امام راحل و مزار شهدا حضور پیدا کردند.

|

گفت‌وگو با مرتضی کوهی، نویسنده و کارگردان نمایش «پس از»

جایی که آرامش درگیر چالش‌های عجیب می‌شود؛ هنر  همان کشتی نجات‌دهنده است
گفت‌وگو با مرتضی کوهی، نویسنده و کارگردان نمایش «پس از»

جایی که آرامش درگیر چالش‌های عجیب می‌شود؛ هنر همان کشتی نجات‌دهنده است

مرتضی کوهی، نویسنده و کارگردان نمایش «پس از» با بیان اینکه در این اثر به جنبه رهایی‌بخش و نجات‌دهنده هنر تاکید دارد، گفت جایی که فضا متلاطم است، جایی که آرامش درگیر چالش‌های عجیب می‌شود؛ هنر همان کشتی نجات‌دهنده و همان ریسمان محکمی است که می‌توان به آن متوسل شد.

|

نظرات کاربران