در حال بارگذاری ...

«دُشمنِ خدا» برای بار سوم در تئاتر هامون به صحنه می‌رود

نمایش «دُشمنِ خدا» به کارگردانی مجید ‌عراقی که سال گذشته در عمارت نوفل‌لوشاتو و سالن قشقایی تئاتر شهر روی صحنه رفته بود، از ۲۶ فروردین برای سومین بار در تئاتر هامون روی صحنه می‌رود.

به گزارش ایران‌ تئاتر، نمایش «دُشمنِ خدا» به نویسندگی عمادالدین رجبلو و کارگردانی مجید ‌عراقی در دور سوم اجرا، از پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۳۰ در تئاتر هامون روی صحنه خواهد رفت.

این اثر نمایشی در دور اول اجرای خود در عمارت نوفل‌لوشاتو و در دور دوم در سالن قشقایی تئاتر شهر روی صحنه رفت که در مجموع با ۴۰ اجرا توانست بیش‌ از ۳ هزار مخاطب داشته باشد.

«دشمن خدا» در چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، موفق به دریافت تقدیر و دیپلم افتخار بهترین بازیگری مرد (مجید عراقی)، تقدیر و دیپلم افتخار نویسندگی (عمادالدین رجبلو)، تقدیر و دیپلم افتخار بازیگری کودک (نفس جافری و ضحا رجایی‌فر)، بهترین اثر کمدی جشنواره، نامزد دریافت بهترین کارگردانی (مجید عراقی) و نامزد دریافت بهترین طراحی صحنه (سمیرا سرچاهی) شد.

این اثر نمایشی در دومین جشن تئاتر و موسیقی حافظ در بخش استعداد تازه تئاتر ایران نیز نامزد دریافت بهترین بازیگر (ضحا رجایی‌فر)، نامزد دریافت بهترین بازیگر (نفس جافری) و نامزد بهترین نویسندگی (عمادالدین رجبلو) شد.

علی ‌غریب، مجید ‌عراقی، سیده‌اسوه صادقی، امیرمحمد درویش و حامد ‌فعال در این اثر نمایشی ایفای نقش می‌کنند. همچنین نفس جافری و ضحا رجایی‌فر، بازیگران ۹ ساله «دشمن خدا» هستند.

علی ‌غریب به‌عنوان تهیه‌کننده و سعید سیادت به‌عنوان مجری طرح در این پروژه حضور دارند.

نمایش «دشمن خدا» در دو اپیزود دبستان دخترانه و پادگان نظامی روی صحنه می رود.

اپیزود اول این نمایش، روایت دعوای دو دختر کوچک بر سر برگه انشا در دفتر ناظم دبستانی دخترانه است و اپیزود دوم نیز دعوای دو سرباز در دفتر فرمانده پادگان را به نمایش می‌گذارد؛ اینجاست که ما باید قضاوت کنیم که چه کسی دروغ می‌گوید؟

عمادالدین ‌رجبلو (مشاور کارگردان)، عطیه جنگی، سیده‌دریا صادقی (دستیار کارگردان)، مجید ‌عراقی (طراح نور و لباس)، موسی‌الرضا ‌مازندرانی (مدیر صحنه)، عطیه جنگی (منشی صحنه)، سمیرا سرچاهی (طراح صحنه)، آنتونیو سانچز (موسیقی انتخابی)، آرشام آریانی، آروین آریانی (تدارکات)، پوریا ‌خوش‌بین، احمد مدیری (دستیار تهیه)، شهریار ‌مکاری،آرین ‌دباغی (ساخت تیزر و متریال تبلیغاتی) و علی ‌کیهانی (مشاور رسانه‌ای) دیگر عوامل نمایش «دشمن خدا» هستند.

علاقه‌مندان برای تهیه بلیت این اثر نمایشی می‌توانند به سایت تیوال مراجعه کنند.
مطالب مرتبط

«دُشمنِ خدا» به تئاتر شهر رسید

«دُشمنِ خدا» به تئاتر شهر رسید

نمایش «دُشمنِ خدا» به کارگردانی مجید ‌عراقی که پیش از این در عمارت نوفل لوشاتو روی صحنه رفته بود، از سه‌شنبه 28 آذر، دور دوم اجراهایش را در سالن قشقایی تئاتر شهر آغاز خواهد کرد.

|

به میزبانی سالن تئاتر «هامون»

«لانگ شات» برای چهارمین بار به صحنه می‌رود
به میزبانی سالن تئاتر «هامون»

«لانگ شات» برای چهارمین بار به صحنه می‌رود

نمایش «لانگ شات» به کارگردانی محمدرضا مالکی پس از اجرای موفقیت‌آمیز فصل سوم اجراهای خود در تالار سایه تئاتر شهر، طی روزهای پیش روی برای چهارمین بار در تماشاخانه «هامون» روی صحنه خواهد رفت.

|

در گفت‌وگو با کارگردان «دشمن خدا» مطرح شد

مخاطب به مثابه دوربین‌ مداربسته‌ای است برای قضاوت
در گفت‌وگو با کارگردان «دشمن خدا» مطرح شد

مخاطب به مثابه دوربین‌ مداربسته‌ای است برای قضاوت

مجید عراقی، کارگردان و بازیگر نمایش «دشمن خدا» با اشاره به این‌که دروغ جزئی از فرهنگ جامعه شده است، گفت مخاطبان این نمایش در جایگاه دوربین مداربسته‌ای هستند که بازیگران را به تماشا نشسته و قضاوت می‌کنند.

|

تازه‌ترین موضع‌گیری کاظم نظری درباره تجاوز به حریم تماشاخانه سنگلج

تازه‌ترین موضع‌گیری کاظم نظری درباره تجاوز به حریم تماشاخانه سنگلج

مدیرکل هنرهای نمایشی اعلام کرد دو وزارت‌خانه فرهنگ و ارشاد اسلامی و میراث فرهنگی، در جریان تخریب ساختمان کناری تماشاخانه سنگلج قرار گرفته‌اند و این موضوع حساس، به دقت و سرعت در حال پیگیری است.

|

فرهاد قائمیان در نشست خبری جشنواره امام رضا(ع):

شاهد اتفاقات حیرت‌آوری در بخش روستایی و عشایری حوزه تئاتر بودیم
فرهاد قائمیان در نشست خبری جشنواره امام رضا(ع):

شاهد اتفاقات حیرت‌آوری در بخش روستایی و عشایری حوزه تئاتر بودیم

فرهاد قائمیان در نشست خبری بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) گفت اعتراف می‌کنم که در بخش روستایی و عشایری که در حوزه تئاتر و سرود متمرکز بود شاهد اتفاقات حیرت‌آوری بودم که موجب شد تمام مردم روستای‌ کردر زندگی و امکنات‌شان را در اختیار هنرمندان و ...

|

نظرات کاربران