در حال بارگذاری ...
با اعلام اتابک نادری، دبیر هفدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی

جدول اجرای عمومی نمایش‌های صحنه‌ای مشخص شد

جدول اجرای عمومی نمایش‌های هفدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی مشخص شد.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی هفدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی، اتابک نادری، دبیر این جشنواره، تاریخ و زمان اجرای آثار منتخب این رویداد را که به شکل اجرای عموم در سالن‌ها و شهرهای مختلف به صحنه می‌روند، اعلام کرد.

مطابق این گزارش، 15 نمایش منتخب جشنواره و نمایش «میشو سوزوکی» نوشته و به کارگردانی اصغر گروسی به دعوت دبیر جشنواره، به این شرح اجرا خواهند شد:

1. نمایش«آبگینه» نوشته سعید تشکری و کارگردانی مریم رضازاده از استان البرز از 13 تا 25 اردیبهشت‌ در فرهنگسرای هنر نظرآباد به صحنه می‌رود.
2.
نمایش «آبی‌گونه» نوشته و به کارگردانی کاوه مهدوی از 23 فروردین تا 30 اردیبهشت‌ در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر تهران به صحنه می‌رود.
3.
نمایش «تولد یک‌سالگی» نوشته شادی غفوریان و به کارگردانی بهاره فاضلی‌راد در شهر مشهد، در تماشاخانه استاد حسین نوری و تاریخ 15 تا 30 اردیبهشت‌ اجرا خواهد داشت.
4. 
نمایش «پانما» نوشته و به کارگردانی مجید کاظم‌زاده مژدهی از تاریخ 1 تا 10 اردیبهشت‌ در تالار مرکزی رشت اجرای عمومی صحنه‌ای خواهد داشت.
5. 
نمایش «روزهای اتفاقی» نوشته کامران شهلایی و کارگردانی پوریا رضایی از تاریخ 5 تا 15 اردیبهشت‌ در فرهنگسرای آینه شهر اراک به صحنه خواهد رفت.
6.
نمایش «پر» نوشته مجید کاظم‌زاده مژدهی و کارگردانی محمد رسائلی از 1 تا 10 اردیبهشت‌ در تالار مرکزی رشت اجرای عمومی خواهد داشت.
7.
نمایش «حکایت دختری که خاتون مغربی را دید» نوشته سیروس همتی و کارگردانی مشترک سیدابراهیم شبیری و پوریا قصابی از 13 تا 27 اردیبهشت‌ در تماشاخانه صورتک قوچان اجرای عمومیِ صحنه‌ای خواهد داشت.
8.
نمایش «دارشکنه» نوشته و به کارگردانی محمدرضا شاه‌مردی از 17 تا 21 اردیبهشت‌ در تالار استاد لایق شیراز به صحنه خواهد رفت.
9.
نمایش«دل لرزه» نوشته سید علی موسویان و به کارگردانی فاطمه بایرام‌زاده از 1 تا 10 اردیبهشت‌ در تئاتر شهر تبریز به صحنه خواهد رفت.
10.
نمایش«صدمین تکه» نوشته و به کارگردانی بهناز دوستی از 1 تا 10 اردیبهشت‌ در سالن بلک باکس شهر ساری به صحنه خواهد رفت.
11.
نمایش«کان لم یکن» نوشته و به کارگردانی سید علی موسویان از 26 فروردین تا 31 اردیبهشت‌ در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر تهران به صحنه می‌رود.
12.
نمایش«یاخته» نوشته مهدی سیم‌ریز و به کارگردانی میثم نویریان از 5 تا 25 اردیبهشت‌ در تماشاخانه مهر حوزه هنری تهران اجرای عمومی خواهد داشت.
13.
نمایش«گلبهار» نوشته و به کارگردانی هاشم پورمحمدی از 15 تا 30 اردیبهشت‌ در تئاتر شهر کرمانشاه به صحنه می‌رود.
14.
نمایش«گوهر» نوشته سیروس همتی و به کارگردانی سیدمحسن هاشمی از 20 تا 30 اردیبهشت‌ در تماشاخانه هنر شهر تربت حیدریه اجرای عمومی خواهد داشت.
15.
نمایش«هشت + میلیون» نوشته رضا عرفانی و به کارگردانی محمد حسن‌زاده از 10 تا 30 اردیبهشت‌ در کارخانه نوآوری شهر مشهد به صحنه می‌رود.
16.
همچنین نمایش «میشو سوزوکی» نوشته و به کارگردانی اصغر گروسی از 4 تا 14 اردیبهشت‌ در سالن استاد لایق شهر شیراز به صحنه می‌رود.

هفدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی از برنامه‌های بیست و یکمین جشنواره فرهنگی هنری امام رضا(ع) است که به ریاست فرهاد قائمیان در فروردین و اردیبهشت 1403 برگزار می‌شود.
مطالب مرتبط

کارگردان حاضر در بخش صحنه‌ای جشنواره تئاتر فجر

حسین اسدی: عشق وجه بارز نمایش «کهته» است
کارگردان حاضر در بخش صحنه‌ای جشنواره تئاتر فجر

حسین اسدی: عشق وجه بارز نمایش «کهته» است

حسین اسدی، کارگردان نمایش «کهته» که در بخش تازه‌ها حضور یافته می‌گوید تمامی آثار بخش مسابقه با هم ارزیابی و داوری می‌شوند و این شاید خیلی منصفانه نباشد، چراکه برخی از آثار بخش مرور تاکنون در چند تماشاخانه به روی صحنه رفته‌اند و آثاری که مثل ما برای جشنواره آماده شده‌اند، ...

|

گفت‌وگو با کارگردان حاضر در بخش صحنه‌­ای جشنواره تئاتر فجر

«خانه‌­های اجاره‌­ای»، تلاشی دراماتیک از مواجهه یک زن با رنج های زندگی است
گفت‌وگو با کارگردان حاضر در بخش صحنه‌­ای جشنواره تئاتر فجر

«خانه‌­های اجاره‌­ای»، تلاشی دراماتیک از مواجهه یک زن با رنج های زندگی است

مازیار رفعتی، کارگردان نمایش «خانه‌­های اجاره‌­ای» معتقد است شخصیت اصلی نمایش او زنی بانام «مستوره» است که در دنیای مردانه برای ایجاد صلح می­‌جنگد تا شرایط زندگی‌­اش را بهبود بخشد. درون‌مایه نمایش، تلاشی دراماتیک و نمایشی از مواجهه مستوره با دردهای زندگی است.

|

ثبات‌بخشی به مولّفه‌های اسلامی، انقلابی و ملّی 

پیام کاظم نظری به چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر
ثبات‌بخشی به مولّفه‌های اسلامی، انقلابی و ملّی 

پیام کاظم نظری به چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر

مدیرکل هنرهای نمایشی در آستانه آغاز چهل‌ودومین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر نوشت نقش‌آفرینی عرصه «نمایش»، به دلیل نزدیکی عمیق به آنچه در متن زندگی و بطن تفکّرات مردم می‌گذرد، هرروز بیش‌ازپیش سنگین‌تر و خاص‌تر می‌شود.

|

نظرات کاربران