در حال بارگذاری ...
آمار فروش نمایش سالن‌های دولتی اعلام شد

نمایش «گالیله» با سه اجرا 300 میلیون فروخت

آمار فروش نمایش‌های‌ مجموعه تئاتر شهر، تالار هنر و تماشاخانه سنگلج تا پایان روز جمعه ۳۱ فروردین‌ ۱۴۰۳ اعلام شد. طبق اعلام اداره کل هنرهای نمایشی نمایش «گالیله» به کارگردانی شهاب‌الدین حسین‌پور با مجموع ۳ اجرا و میزبانی از یک هزار و ۳۸۲ مخاطب توانست به فروشی معادل ۳۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان دست پیدا کند.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، آمار فروش و تعداد تماشاگران نمایش‌های مجموعه تئاتر شهر، تالار هنر و همچنین تماشاخانه سنگلج تا پایان روز جمعه 31 فروردین‌ ۱۴۰3 اعلام شد.

نمایش «گالیله» به کارگردانی شهاب‌الدین حسین‌پور که از 29 فروردین در تالار اصلی با ظرفیت ۵۷۹ مخاطب و قیمت بلیت 300 هزار تومان اجرای خود را آغاز کرده است، با مجموع 3 اجرا و میزبانی از یک هزار و 382 مخاطب (با احتساب بلیت تمام‌بها، نیم‌بها، تخفیف‌دار و مهمان) توانست به فروشی معادل 312 میلیون و 300 هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش «روال عادی» به کارگردانی کیارش رُست که اجرای خود را از 30 فروردین در تالار چهارسو، با ظرفیت ۱۳۲ نفر و قیمت بلیت 180 هزار تومان آغاز کرده است، با مجموع 2 اجرا و میزبانی از 214 مخاطب توانست به فروشی معادل 27 میلیون و 648 هزار تومان برسد.

نمایش «توقف اتانازی» به کارگردانی محمدرضا عطایی‌فر که اجرای خود را از 23 فروردین در تالار چهارسو با ظرفیت ۱۳۲ نفر و قیمت بلیت 180 هزار تومان آغاز کرده است، با مجموع 8 اجرا و میزبانی از 695 مخاطب توانست به فروشی معادل 95 میلیون و 130 هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش «آن بُرد» به کارگردانی مهدی زندیه و آیدین تمبرچی نیز که اجرای خود را از 23 فروردین در تالار قشقایی ساعت ۱۸ با ظرفیت ۹۶ نفر و قیمت بلیت 170 هزار تومان آغاز کرده است، با 10 اجرا و میزبانی از 877 مخاطب، فروشی معادل 133 میلیون 756 هزار تومان داشته است.

نمایش «پس از» به کارگردانی مرتضی کوهی نیز که اجرای خود را از 23 فروردین در تالار قشقایی، با ظرفیت ۹۶ نفر و قیمت بلیت 140 هزار تومان آغاز کرده است، با 8 اجرا و میزبانی از 681 مخاطب توانست به فروشی معادل 75 میلیون و 488 هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش «آبی گونه» به کارگردانی کاوه مهدوی هم که از 23 فروردین در تالار سایه با ظرفیت ۷۲ نفر و قیمت بلیت 150 هزار تومان اجرای خود را آغاز کرده است،‌ با مجموع 8 اجرا و میزبانی از 269 مخاطب توانست به فروشی معادل 28 میلیون و 125 هزار تومان دست پیدا کند.

نمایش «کان لم یکن» به کارگردانی سیدعلی موسویان که از 26 فروردین در تالار سایه با ظرفیت صندلی 72 نفر و قیمت بلیت 150 هزارتومان روی صحنه رفته است تا روز جمعه 31 فروردین با 6 اجرا، 103 مخاطب جذب کرده و به فروشی معادل 8 میلیون و 160 هزار تومان دست‌ یافته است.

در تماشاخانه سنگلج، نمایش «مجلس بلبشو جور کردن» به کارگردانی فرشید قلی‌پور که از 17 اسفند 1402 به صحنه رفته است؛ بیست و پنجمین اجرای خود را پشت سر گذاشت و در مجموع، میزبان یک هزار و 473 تماشاگر بوده است. این نمایش با احتساب بلیت‌های تمام‌بها، نیم‌بها، میهمان و تخفیف‌دار با بلیت 80 هزارتومانی و ظرفیت سالن 236 نفری، مبلغ 56 میلیون و 700 هزار تومان فروخته است.

همچنین نمایش «شاماران» به کارگردانی ساسان شکوریان نیز که اجرای خود را از 22 فروردین 1403 آغاز کرده است؛ با 9 اجرا توانسته است 266 تماشاگر را به تماشاخانه سنگلج جلب کند. این نمایش با احتساب بلیت‌های تمام‌بها، نیم‌بها، میهمان و تخفیف‌دار با بلیت 80 هزارتومانی و ظرفیت سالن 236 نفری، توانسته مبلغ 8 میلیون و 280 هزار تومان بفروشد.

در تالار هنر، نمایش «هوش پشه‌ای» به کارگردانی سامان کرمی که از 3 اسفند 1402 با ظرفیت 244 نفری به صحنه رفته است؛ با 36 اجرا و قیمت بلیت 100 هزار تومان، توانست میزبان 2 هزار و 236 تماشاگر شود و با فروش 178 میلیون و 304 هزار تومان به اجرای خود پایان دهد.

همچنین نمایش «آکادمی پرندگان» به کارگردانی حسین مزینانی که از 22 فروردین‌ 1403 در تالار هنر با ظرفیت 244 نفری به صحنه رفته است؛ با 9 اجرا و قیمت بلیت 100 هزار تومان، توانسته 418 تماشاگر را جلب کند و به فروش 31 میلیون و 339 هزار تومان دست پیدا کند.
مطالب مرتبط

مدیرکل هنرهای نمایشی از  دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی قدردانی کرد

مدیرکل هنرهای نمایشی از دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی قدردانی کرد

مدیرکل هنرهای نمایشی در پاسخ به پیام دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نوشت پیام پر از مهر و محبت تان برای خانواده نجیب و ارزشمند تئاتر نه تنها ایجاد انگیزه دوچندان و مضاعف در آغاز سال جدید شد بلکه مهر تایید آن شورا به عنوان مرجع عالی سیاستگذاری، تصمیم‌گیری و هدایت امور فرهنگی در ...

|

پیام تسلیت مدیرکل هنرهای نمایشی در فقدان شهدای اهل خدمت

خادم الرضا در ایامی که آغشته‌ به بوی امام رضا(ع) بود؛ سر بر آستان حق نهاد
پیام تسلیت مدیرکل هنرهای نمایشی در فقدان شهدای اهل خدمت

خادم الرضا در ایامی که آغشته‌ به بوی امام رضا(ع) بود؛ سر بر آستان حق نهاد

حمید نیلی، مدیرکل هنرهای نمایشی در پی شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و هیئت همراه در پیامی نوشت خادم الرضا در ایامی که آغشته‌ به بوی امام رضا(ع) بود؛ سر بر آستان حق نهاد و همه‌ ایران را به سوگ نشاند.

|

رضا رویگری: آقای رییسی اهل فرهنگ و هنر بودند

رضا رویگری: آقای رییسی اهل فرهنگ و هنر بودند

رضا رویگری در تازه‌ترین صحبت‌های خود درباره شهادت آیت الله سید ابراهیم رییسی و همراهانش گفت آقای رییس جمهور طبق عملکرد و البته گفته وزیرشان آقای اسماعیلی که به منزل من آمده بودند، بسیار اهل فرهنگ و هنر بودند و دوست‌ داشتند در مجامع هنری حضور داشته باشند که این امر یکی از ...

|

نظرات کاربران