در حال بارگذاری ...
با بهره‌گیری از شیوه‌های نمایش ایرانی و نقالی

نمایش «هفت‌خوان» میزبان مخاطبان است

نمایش شاد و موزیکال «هفت‌خوان» که براساس قصه هفت‌خوان فردوسی نگارش شده است، ویژه کودکان در فرهنگسرای خانواده روی صحنه است.

به گزارش ایران تئاتر، نمایش شاد و موزیکال «هفت‌خوان» ویژه کودکان به نویسندگی آتسا شاملو و کارگردانی میثم یوسفی در فرهنگسرای خانواده روی صحنه است.

نمایش «هفت‌خوان» براساس قصه هفت‌خوان فردوسی نوشته شده است که با استفاده از شیوه‌های نمایش ایرانی و نقالی اجرا می‌شود و سازهای ایرانی نیز این نمایش را همراهی می‌کنند.

در خلاصه این نمایش آمده است: «از طرف زال، پدر رستم خبر می‌رسد به او که ای رستم! چرا نشسته‌ای که کیکاووس و لشگریانش به دست دیو سپید اسیر و طلسم شده‌اند و چشم‌های‌شان نابینا شده؛ تو برای کمک به آن‌ها و باطل کردن طلسم دیوان باید از سیستان به سرزمین مازندران سفر کنی. رستم به همراه اسبش تنها یار و همسفر باوفایش رخش، سفر پرماجرایی را آغاز می‌کند و هفت‌خوان را پشت سر می‌گذارد تا طلسم را باطل کند.»

نمایش «هفت‌خوان» جوایز برگزیده شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی تهران-مبارک و منتخب سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر را کسب کرده است.

علی بیک‌محمدی، مهدی رحمتی و رضا فرجی در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند.

نمایش «هفت‌خوان» فروردین و اردیبهشت 1403 ساعت 18:30 در سالن نمایش فرهنگسرای خانواده واقع در خیابان سیدجمال‌الدین اسدآبادی (یوسف‌آباد)، خیابان بیست و یکم، بوستان شفق میزبان تماشاگران است. 

علاقه‌مندان برای تهیه بلیت این نمایش می‌توانند با شماره‌های 09194346356 و 09390966166 تماس بگیرند و یا از سایت تیوال اقدام به تهیه بلیت کنند.
مطالب مرتبط

با تاکید بر اهمیت گروه‌های تئاتری

نشست خبری جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد برگزار شد
با تاکید بر اهمیت گروه‌های تئاتری

نشست خبری جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد برگزار شد

در نشست خبری پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد، از حضور 14 اثر نمایشی در این رویداد یاد شد و اهمیت نقش گروه‌های تئاتری در تولید آثار، مورد تاکید قرار گرفت.

|

انتظارات مدیرکل هنرهای نمایشی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس

در جشنواره‌ها، شوراهای سیاست‌گذاری و اجراهای عمومی تئاتر حاضر شوید
انتظارات مدیرکل هنرهای نمایشی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس

در جشنواره‌ها، شوراهای سیاست‌گذاری و اجراهای عمومی تئاتر حاضر شوید

کاظم نظری، مدیرکل هنرهای نمایشی با گلایه از عدم حضور نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون فرهنگی در مجامع هنری گفت خواهش‌مان از نمایندگان مطرح این است که در کمیسیون فرهنگی به هنرهای نمایشی توجه کنند؛ در جشنواره‌ها، شوراهای سیاست‌گذاری و اجراهای عمومی تئاتر در سطح شهر به همراه ...

|

نظرات کاربران