در حال بارگذاری ...

صفا آقاجانی، صداپیشه و بازیگر پیشکسوت زیر تیغ جراحی رفت

صفا آقاجانی صداپیشه و بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون به دلیل مشکلات گوارشی مورد عمل جراحی قرار گرفت و اکنون در حال استراحت و گذران دوران نقاهت در منزل خود است.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، صفا آقاجانی بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر، تلویزیون و رادیو چند روز قبل به علت مشکلات گوارشی، درناحیه روده و کیسه صفرا عمل جراحی انجام داد.

سیدعباس عظیمی، مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت پس از گفت‌وگوی تلفنی با این هنرمند پرسابقه کشورمان خبر از سلامتی کامل او داد و گفت: «استاد آقاجانی در حال حاضر شرایط پایدار دارند و در حال استراحت و گذران دوران نقاهت در منزل خود هستند.»

صفا آقاجانی متولد ۱۳۳۵ بازیگر سینما، تئاتر، تلویزیون و رادیوست و از سال 1395 به عضویت موسسه هنرمندان پیشکسوت در آمده است.

آقاجانی در هفده‌سالگی فعالیت هنری خود را با نمایشنامه «بام‌ها و زیر بام‌ها» در نقش مادر آغاز کرد و مورد تقدیر و تشویق قرار گرفت. 

نخستین تجربه تصویری او، بازی در تله‌تئاتر «کار هر بز نیست خرمن کوفتن» که سال ۵۶ از شبکه سراسری تلویزیون پخش شد.

اولین فیلم سینمایی او بازی در فیلم سینمایی «جرس» برای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بود که در سال ۵۸ فیلمبرداری و در سال ۶۷ به نمایش درآمد.

آقاجانی یکی از بازیگران منتخب‌ استاد مسلم تئاتر ایران، استاد حمید سمندریان در تنها ساخته سینمایی‌اش «تمام وسوسه‌های زمین» بود. آقاجانی در این فیلم کنار بازیگرانی همچون هما روستا، احمد آقالو و رضا کیانیان به ایفای نقش پرداخت.

در سال ۱۳۶۳ آزمونی میان ۶۶۰۰ داوطلب بازیگری نمایش‌های رادیویی به منظور تجدید حیات نمایش رادیویی و زیر نظر آقای جعفری‌جلوه برگزار شد که او در آن شرکت کرد و به عنوان یکی از برگزیدگان انتخاب شد. بعد از گذراندن کلاس‌های فشرده، در سال ۱۳۶۴ فعالیت رادیویی‌اش را آغاز کرد که تا به امروز ادامه دارد.

از سریال‌هایی که او در آن‌ها بازی کرده است می‌توان به «پرستاران»، «بازی نقاب‌ها»، «قرعه»، «دوردست‌ها»، «دردسرهای عظیم»، «زمانه»، «تا ثریا»، «سی‌امین روز»، «قفل یعنی کلید»، «طلسم‌شدگان»، «پیله‌های پرواز» و «خیالاتی» اشاره کرد. همچنین در فیلم‌های «آب‌نبات چوبی»، «دو عروس»، «میگرن»، «گواهینامه» و «به همین سادگی» نیز بازی کرده است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران