در حال بارگذاری ...
همکاری متقابل اداره کل هنرهای نمایشی و سازمان عقیدتی سیاسی ارتش؛

برای تولید آثار نمایشی مشترک و حمایت از نمایشنامه‌های برتر تفاهم شد

مدیرکل هنرهای نمایشی و معاون امور هنری سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، به‌منظور همکاری متقابل، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، حجت‌الاسلام سعید نصیراسلامی (معاون فرهنگی و تبلیغات سازمان عقیدتی- سیاسی ارتش) با کاظم نظری (مدیرکل هنرهای نمایشی) درخصوص اجرای آثار چهاردهمین جشنواره تئاتر ارتش، اجرای عمومی آثار تولیدی، تولید آثار هنری مشترک و حمایت از نمایشنامه‌های برگزیده گفت‌وگو و تفاهم کردند.

در جلسه‌ای که با حضور کاظم نظری (مدیرکل هنرهای نمایشی)، حجت‌الاسلام سعید نصیراسلامی (معاون فرهنگی و تبلیغات سازمان عقیدتی-سیاسی ارتش) و سیامک موحدی (مدیر امور هنری سازمان عقیدتی-سیاسی ارتش) و شهرام نوشیر (مدیر کانون تئاتر خیابانی) برگزار شد، مقرر شد آثار برگزیده سیزدهمین جشنواره تئاتر ارتش که اسفند 1402 برگزار شد، در جشنواره تئاتر فتح خرمشهر و جشنواره تئاتر مقاومت اجرا داشته باشند.

در این جلسه قرار شد فرصتی فراهم شود تا نمایش‌های خیابانی با موضوع شهدا و مضامین مرتبط، بتوانند در پادگان‌ها و فضاهای سازمانی ارتش، روی صحنه روند.

در سومین مورد از این تفاهم، قرار شد گروه‌های اجرای تعزیه ارتش در فضاهای نمایشی و میدان‌ها و فضاهای روباز مختص این نوع نمایش، در ایام سوگواری اجرا داشته باشند.

همکاری دو طرف برای تولید یک اثر فاخر مشترک، نیز جزو مواردی بود که در این جلسه درباره آن گفت‌وگو شد و توافقاتی نیز به عمل آمد که به‌زودی نام نمایش و سالن اجرای آن اعلام خواهد شد.

در این جلسه درباره حمایت از نمایشنامه‌های برگزیده جشنواره «نسیم رحمت» با موضوع و نگاه موردتوافق دو طرف، گفت‌وگو شد. جشنواره «نسیم رحمت» ازجمله جشنواره‌های برگزارشده توسط ارتش است که امسال هنرمندان شاخص در عرصه نمایشنامه‌نویسی در آن شرکت خواهند کرد.

همچنین سال جاری، برای تقویت متون نمایشی و جشنواره تئاتر میثاق ۱۴، به نمایشنامه‌نویسان جوان و مطرح کشور؛ نگارش ۲۸ نمایشنامه سفارش داده‌شده است.

در پایان این جلسه، گفت‌وگوهای اولیه درخصوص احیای سالن‌های ارتش برای اجرای تئاتر و برگزاری کارگاه‌های آموزشی مشترک نیز صورت گرفت و ادامه آن برای بررسی سیستم، مشکلات و تحلیل بیشتر موضوع به جلسات آتی موکول شد.
مطالب مرتبط

گزارش مراسم نکوداشت رییس‌جمهور در تالار وحدت

وزیر فرهنگ: شهید رییسی، مردی خستگی‌ناپذیر بود
گزارش مراسم نکوداشت رییس‌جمهور در تالار وحدت

وزیر فرهنگ: شهید رییسی، مردی خستگی‌ناپذیر بود

مراسم یادبود و نکوداشت شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و هیئت همراه، در تالار وحدت تهران برگزار شد. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در بخشی از این برنامه، بر خستگی‌ناپذیر بودن رئیس‌جمهور شهید تاکید کرد و سه سال گذشته را، دوره‌ای با شکوه و بی‌نظیر در توسعه فرهنگ و هنر کشور در ...

|

نظرات کاربران