در حال بارگذاری ...

فراخوان بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان تهران منتشر شد

فراخوان بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان تهران به همت انجمن هنرهای نمایشی این استان منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر در استان تهران، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی استان تهران با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی و بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران در راستای تحقق شعار «جهش تولید با مشارکت مردم»، بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان تهران را آبان سال جاری در پردیس تئاتر تهران و شهرستان‌های استان برگزار می‌کند.

موضوع ویژه این دوره جشنواره جوانی جمعیت و فرزندآوری است و استحکام بنیان خانواده با تأکید بر جایگاه زن، عفاف و حجاب، تأکید بر هویت ملی ایرانی بر اساس سه عنصر اصلی مسلمان‌ بودن، انقلابی‌ بودن و عمق تاریخی طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب، تأکید بر امیدآفرینی و نشاط اجتماعی، موضوعات شهر و شهروندی با تکیه بر اخلاق، معرفی و شرح زندگانی شخصیت‌های مهم ملی، علمی و مذهبی، جهاد تبیین، ایثار و ارزش‌های جبهۀ انقلاب و مقاومت، آسیب‌های اجتماعی، ضرورت وحدت و یکپارچگی ملی، مذهبی و قومی و جهش تولید با مشارکت مردم از دیگر اولویت‌های موضوعی این رویداد هنری هستند.

بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان تهران شامل بخش مسابقه تئاتر استان تهران، ایثار، نهال (ویژه آموزشگاه‌های هنرهای نمایشی شهرستان‌های استان تهران)، تئاتر خیابانی، لبخند (آثار کمدی، طنز و نمایش‌های آیینی و سنتی)، تئاتر کودک و نوجوان، نمایشنامه‌نویسی و کارگاه‌های آموزشی است که تمامی بخش‌های جشنواره، به استثنای کارگاه‌های آموزشی، به شکل رقابتی برگزار می‌شود.

بر اساس گاه‌شمار جشنواره، گروه‌های متقاضی شرکت در جشنواره، تا ۳۱ خرداد فرصت دارند با مراجعه به درگاه تئاتر استان تهران در تارنمای ایران تئاتر (به آدرس Tehran.theater.ir) در این رویداد هنری ثبت‌نام کنند.

ارزیابی آثار این دوره از جشنواره تئاتر استان تهران 31 مرداد تا 9 شهریور خواهد بود و آثار برگزیده از 25 شهریور تا 4 آبان در شهرستان‌‌ها اجرا خواهند شد.

بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان تهران از 9 تا 16 آبان به دبیری امیرحسین شفیعی برگزار می‌شود.

icon
مطالب مرتبط

مهدی همتی، هنرمند تئاتر شهرستان رباط‌کریم:

حمایت از جریان نمایشی شهرستان‌ها، مهم‌ترین حلقه گمشده است
مهدی همتی، هنرمند تئاتر شهرستان رباط‌کریم:

حمایت از جریان نمایشی شهرستان‌ها، مهم‌ترین حلقه گمشده است

مهدی همتی، هنرمند شهرستان های استان تهران، بر این باور است که حمایت مادی و معنوی از جریان نمایشی شهرستان ها مهم ترین حلقه گمشده سال های پیش است که در دوره جدید و با تغییرات اعمال شده در فراخوان بیست‌ونهمین جشنواره تئاتر استان تهران سعی شده است این ضعف تا حدودی مرتفع شود.

|

نظرات کاربران