در حال بارگذاری ...
حسن رونده پس از تماشای نمایش «اسب قاتلین» مطرح کرد

حضور آثار باکیفیت استانی در تهران تأثیرگذار است

حسن رونده، مدیر هماهنگی امور استان‌های اداره کل هنرهای نمایشی پس از تماشای نمایش «اسب قاتلین»، سیاست‌های وزیر و معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل هنرهای نمایشی را مبنی بر حمایت ویژه از تئاتر استان‌ها اعلام کرد و بر این باور است که حضور آثار نمایشی باکیفیت استانی در پایتخت به روند رو به رشد تئاتر کشور کمک می‌کند.

به گزارش ایران تئاتر، نمایش «اسب قاتلین» به نویسندگی رضا گشتاسب و کارگردانی سیدمحمدهادی هاشم‌زاده، کاری از هنرمندان شیرازی است که از 19 فروردین، ساعت 19 در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه رفته است.

شامگاه یکشنبه 9 اردیبهشت، حسن رونده، مدیر هماهنگی امور استان‌های اداره کل هنرهای نمایشی پس از تماشای این نمایش، با ابراز خرسندی از استقبال مخاطبان از این اثر گفت: «برای ما بسیار افتخارآفرین است که آثار بسیار باکیفیتی مثل «اسب قاتلین» در استان‌ها تولید می‌شوند که قابلیت اجرا در همه ایران و حتی خارج از کشور را دارند و حضور آثار در پایتخت، به روند رو به رشد تئاتر کشور کمک می‌کند.»

او ادامه داد: «با توجه به برنامه‌ریزی و سیاست‌های وزیر و معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل هنرهای نمایشی، مبنی بر حمایت ویژه از تئاتر استان‌ها، همواره این موضوع برای ما از اولویت اجرایی بالایی برخوردار بوده است و شاهد این ادعا هم در آغاز سال جدید، اجرای 4 نمایش از هنرمندان استان‌ها در تهران است.»

رونده افزود: «نمایش‌های «شاماران» به کارگردانی ساسان شکوریان و «آگنیتاژ» به کارگردانی حسین کارگر، فروردین و اردیبهشت سال جاری در تهران اجرا شدند و هم‌اکنون علاوه بر «اسب قاتلین»، نمایش «سیاه عمراً بمیرد» به کارگردانی محمدجواد کبودرآهنگی از همدان در سنگلج روی صحنه است. امسال بر آن شدیم تا با توجه ویژه‌تری از حضور آثار نمایشی شهرستان‌ها در تهران بهره‌مند شویم.»

او توضیح داد: «سال 1401 با احیا و برگزاری مجدد جشنواره تئاتر مناطق، شرایطی ایجاد شد که به یکی از درخواست‌های برحق هنرمندان استان‌ها پاسخ دهیم و این موضوع به تولید آثار فاخر و شناخت هنرمندان و اجرای آن‌ها در تهران منجر شد.»

مدیر هماهنگی امور استان‌های اداره کل هنرهای نمایشی گفت: «همچنین فضایی ایجاد شده است که شورای حمایت هم بتواند در حد توان خود از این هنرمندان و تولیدات حمایت کند و امیدواریم آثار درخشان همه شهرستان‌ها، هم در استان خودشان و هم در تهران با قدرت روی صحنه بروند.»

در نمایش «اسب قاتلین»، مریم شکری، امیر خواجه‌میرکی‌پور، فرزاد پریدار، امید رهبر، ایمان زارع، محمدحسین نعمتی، ندا محمدیان، محمدابراهیم جنتی، نازنین ترنگ، زهرا اکبری و علیرضا اصلاحی بازی می‌کنند و گروه فرم و بازی‌سازان این اثر، فرناز حیدری، نادیا نوذری، زهرا صادق‌پور، آیدا زارع، روژین رستمی، مبینا رضایی، تینا گندمکار، نعیم فرزام و ماهان حسن‌زاده هستند.

این نمایش تا 21 اردیبهشت روی صحنه است و علاقه‌مندان می‌توانند بلیت روزهای آینده این نمایش را با 20 درصد تخفیف عمومی و 30 درصد تخفیف دانشجویی از سایت تیوال تهیه کنند.
مطالب مرتبط

تازه‌ترین موضع‌گیری کاظم نظری درباره تجاوز به حریم تماشاخانه سنگلج

تازه‌ترین موضع‌گیری کاظم نظری درباره تجاوز به حریم تماشاخانه سنگلج

مدیرکل هنرهای نمایشی اعلام کرد دو وزارت‌خانه فرهنگ و ارشاد اسلامی و میراث فرهنگی، در جریان تخریب ساختمان کناری تماشاخانه سنگلج قرار گرفته‌اند و این موضوع حساس، به دقت و سرعت در حال پیگیری است.

|

اجرای نمایش «بیژن و منیژه» تمدید شد

اجرای نمایش «بیژن و منیژه» تمدید شد

نمایش موزیکال «بیژن و منیژه» به نویسندگی و کارگردانی شکرخدا گودرزی که با استقبال تماشاگران مواجه شده است، برای یک دوره اجرایی جدید تمدید شد.

|

قطب‌الدین صادقی پس از تماشای نمایش «بیرون‌پشت‌در»:

خوشحالم که این نسل جدید تئاتر، راهش را پیدا کرده‌ است
قطب‌الدین صادقی پس از تماشای نمایش «بیرون‌پشت‌در»:

خوشحالم که این نسل جدید تئاتر، راهش را پیدا کرده‌ است

قطب‌الدین صادقی شب‌ گذشته به تماشای اجرای نمایش «بیرون‌پشتِ‌در» در تئاتر شهر نشست و گفت خوشحالم که اعضای این نسل جدید تئاتر، راه‌شان را پیدا کرده‌اند و با اجرایی یک‌دست، پا به صحنه گذاشته‌اند.

|

گزارش مراسم نکوداشت رییس‌جمهور در تالار وحدت

وزیر فرهنگ: شهید رییسی، مردی خستگی‌ناپذیر بود
گزارش مراسم نکوداشت رییس‌جمهور در تالار وحدت

وزیر فرهنگ: شهید رییسی، مردی خستگی‌ناپذیر بود

مراسم یادبود و نکوداشت شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و هیئت همراه، در تالار وحدت تهران برگزار شد. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در بخشی از این برنامه، بر خستگی‌ناپذیر بودن رئیس‌جمهور شهید تاکید کرد و سه سال گذشته را، دوره‌ای با شکوه و بی‌نظیر در توسعه فرهنگ و هنر کشور در ...

|

پیام تسلیت مدیرکل هنرهای نمایشی در فقدان شهدای اهل خدمت

خادم الرضا در ایامی که آغشته‌ به بوی امام رضا(ع) بود؛ سر بر آستان حق نهاد
پیام تسلیت مدیرکل هنرهای نمایشی در فقدان شهدای اهل خدمت

خادم الرضا در ایامی که آغشته‌ به بوی امام رضا(ع) بود؛ سر بر آستان حق نهاد

حمید نیلی، مدیرکل هنرهای نمایشی در پی شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و هیئت همراه در پیامی نوشت خادم الرضا در ایامی که آغشته‌ به بوی امام رضا(ع) بود؛ سر بر آستان حق نهاد و همه‌ ایران را به سوگ نشاند.

|

نظرات کاربران