در حال بارگذاری ...
مدیرکل هنرهای نمایشی:

تئاتر رضوی، باسابقه‌ترین جشنواره دینی و اخلاقی کشور است

کاظم نظری، مدیرکل هنرهای نمایشی، در پیامی به هفدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی، این رویداد را به‌عنوان باسابقه‌ترین جشنواره دینی و اخلاقی تئاتر کشور معرفی کرد.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، کاظم نظری، به هفدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی پیام داد.

در متن پیام مدیرکل هنرهای نمایشی کشور آمده است:

«گونه‌های مختلف نمایشی، آیینه‌هایی رو در روی زندگی‌اند برای تماشای نحوه‌ زیستن آدمی بر پهنه‌ ایران اسلامی. آیینه‌ای مثل خود زندگی، پاک و پاکیزه و با الگویی از حیات طیبه‌ زلال و گسترده ائمه اطهار، فراتر از مرزهای خاکی و قومی و زبانی و به‌دوراز شعارزدگی و فردگرایی و هیاهوهای زودگذر دنیوی؛ تا معیار مشترک انسانیّت باشد.
از این نگاه؛ جشنواره ملی تئاتر رضوی به‌عنوان باسابقه‌ترین جشنواره دینی و اخلاقی تئاتر کشور، همراه با جشنواره‌های تئاتر کودک و نوجوان و خیابانی رضوی، مأنوس با فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی است که با قدمتی طولانی، اینک هفدهمین منزل از کاروان آتیه‌مند خود را با آن پیشینه‌ی سترگ و افتخارآمیز، پیوند زده است.
بدیهی است با این سطح و گستره‌ی فرهنگی که با نگاه غیررقابتی و ارزش دادن به جایگاه مخاطب باهدف کشف استعدادهای نو در بین جوانان، سطح انتظار و توقع همگان، ازجمله فرهیختگان و شعورمندان- که بانیان اصلی برگزاری این جشنواره‌اند و صدالبته مخاطبان گران‌سنگ هنر نمایش، یعنی سرمایه‌های اصلی هنر این سرزمین فرهنگ‌ور را بالا خواهد برد.
اینجانب، در فرصت عزیز برگزاری این رویدادِ ماندگار و با ارزش، پیوستگی و هم‌افزایی روزافزون بین همه متولیان هنر برای برگزاری این رویداد شریف را از درگاه خداوند متعال، خواستار بوده و ایجاد شورونشاط عمومی، کشف استعدادهای برتر نمایشی در گستره‌ امن و معناخیز فرهنگ و هنر ایران اسلامی را برای لحظات این رخداد کم‌نظیر آرزومندم.»
مطالب مرتبط

مدیرکل هنرهای نمایشی از  دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی قدردانی کرد

مدیرکل هنرهای نمایشی از دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی قدردانی کرد

مدیرکل هنرهای نمایشی در پاسخ به پیام دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نوشت پیام پر از مهر و محبت تان برای خانواده نجیب و ارزشمند تئاتر نه تنها ایجاد انگیزه دوچندان و مضاعف در آغاز سال جدید شد بلکه مهر تایید آن شورا به عنوان مرجع عالی سیاستگذاری، تصمیم‌گیری و هدایت امور فرهنگی در ...

|

تازه‌ترین موضع‌گیری کاظم نظری درباره تجاوز به حریم تماشاخانه سنگلج

تازه‌ترین موضع‌گیری کاظم نظری درباره تجاوز به حریم تماشاخانه سنگلج

مدیرکل هنرهای نمایشی اعلام کرد دو وزارت‌خانه فرهنگ و ارشاد اسلامی و میراث فرهنگی، در جریان تخریب ساختمان کناری تماشاخانه سنگلج قرار گرفته‌اند و این موضوع حساس، به دقت و سرعت در حال پیگیری است.

|

نظرات کاربران