در حال بارگذاری ...
در تماشاخانه سنگلج

اجرای «جادوی شهرزاد» به رضا ارحام‌صدر تقدیم شد

اجرای نمایش «جادوی شهرزاد» به رضا ارحام صدر، بنیان‌گذار مکتب کمدی انتقادی در تئاتر ایران تقدیم شد.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی تماشاخانه سنگلج، اجرای نمایش «جادوی شهرزاد» نوشته شهناز روستایی و کارگردانی احمد دهقان، روز پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت به «استاد رضا ارحام صدر» تقدیم شد.

رضا ارحام صدر، بنیان‌گذار مکتب کمدی انتقادی در تئاتر ایران بود که بعدها به «مکتب تئاتر اصفهان» نیز مشهور شد.

او فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۲۶ با بازی در تئاتر آغاز کرد. این هنرمند بزرگ مؤسس «گروه هنری ارحام صدر» در سال ۱۳۴۳ هم بوده است. ارحام صدر به «شکرپاره اصفهان» معروف بود. 

احمد دهقان در پایان اجرای ۱۳ اردیبهشت نمایش «جادوی شهرزاد»، با یاد از این هنرمند شهیر مکتب اصفهان اجرای این نمایش را به او تقدیم کرد.

نمایش جادوی شهرزاد با حضور هنرمندانی همچون رعنا زرگرزاده، آرتمیس دشتی، نازنین دیده‌ور، زهرا عسگری، رضا حکمی، عباس سلطانی، شاهو فلاحی، علی مختاری، شیدا شلالوند و بهزاد حاجی‌حسنی در تماشاخانه سنگلج روی صحنه است.

این نمایش هرروز ساعت ۱۸ در تماشاخانه سنگلج روی صحنه می‌رود و علاقه‌مندان نمایش ایرانی می‌توانند برای تهیه بلیت به سامانه گیشه تئاتر مراجعه کنند.
مطالب مرتبط

تازه‌ترین موضع‌گیری کاظم نظری درباره تجاوز به حریم تماشاخانه سنگلج

تازه‌ترین موضع‌گیری کاظم نظری درباره تجاوز به حریم تماشاخانه سنگلج

مدیرکل هنرهای نمایشی اعلام کرد دو وزارت‌خانه فرهنگ و ارشاد اسلامی و میراث فرهنگی، در جریان تخریب ساختمان کناری تماشاخانه سنگلج قرار گرفته‌اند و این موضوع حساس، به دقت و سرعت در حال پیگیری است.

|

غلبه متون داخلی بر نمایشنامه‌های خارجی در تئاتر امروز

غلبه متون داخلی بر نمایشنامه‌های خارجی در تئاتر امروز

این روزها در تهران بیش از ۷۰ نمایش (ویژه کودکان و بزرگسان) در تماشاخانه‌ها و سالن‌های پایتخت روی صحنه است و در این میان تنها ۸ نمایش با نمایشنامه خارجی اجرا می شود! در واقع آنچه وضعیت اجراها را در مقایسه با گذشته متفاوت می‌کند، تعداد قابل توجه نمایش‌هایی است که براساس ...

|

المیرا پارسا مترجم زبان اشاره تئاتر مطرح کرد:

دوشنبه‌های تالار هنر کمک مهمی به کودکان ناشنوا است
المیرا پارسا مترجم زبان اشاره تئاتر مطرح کرد:

دوشنبه‌های تالار هنر کمک مهمی به کودکان ناشنوا است

المیرا پارسا بازیگر تئاتر و مترجم زبان اشاره گفت وظیفه مسئولین فراهم کردن امکانات بیشتر برای ترجمه همزمان نمایش‌های کودک و نوجوان به زبان اشاره برای کمک به درک بهتر نمایش از سوی مخاطبان ناشنوا است که تالار هنر قدم مهم و ویژه‌ای را برداشته است. امیدواریم اداره کل هنرهای ...

|

نظرات کاربران