در حال بارگذاری ...
با حکم وزیر فرهنگ

حمید نیلی مدیرکل هنرهای نمایشی شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی حمید نیلی را به‌عنوان مدیر کل هنرهای نمایشی منصوب کرد.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی حمید نیلی احمدآبادی را به‌عنوان مدیر کل هنرهای نمایشی منصوب کرد.

در حکم محمدمهدی اسماعیلی خطاب به حمید نیلی آمده است:

«نظر به سوابق، تعهد، روحیه انقلابی، تخصص و تجربیات ارزشمند شما در حوزه فرهنگ و هنرهای نمایشی، به پیشنهاد معاون محترم امور هنری و به موجب این حکم به سمت «مدیرکل هنرهای نمایشی» منصوب می‌شوید.

با توجه به جایگاه والا و بنیادین هنرهای نمایشی در عرصه هنر، انتظار می‌رود جناب‌عالی با برنامه‌ریزی دقیق و پیش‌رونده و بهره‌گیری از پیشکسوتان متعهد این عرصه و تعامل سازنده با هنرمندان هنرهای نمایشی در خصوص موارد ذیل اهتمام ویژه را مصروف دارید:
1-کشف و پرورش استعدادهای نمایشی کشور؛
2-ترویج ادبیات فاخر فارسی و قصه‌ها و قهرمانان آن در نمایش‌های صحنه‌ای؛
3-صیانت از مرزهای اخلاقی، دینی، انقلابی و ملی و خانوادگی در آثار تولیدشده در سراسر کشور؛
4-رشد کیفی و ارتقای شاخص‌های هنری هنرهای نمایشی؛
5-توجه ویژه به تولید نمایشنامه‌های فاخر و تربیت نویسندگان متعهد به آرمان ‌های انقلاب اسلامی و مدیریت ترجمه نمایشنامه‌های خارجی؛
6-پاسداشت و تکریم هنرمندان این هنر فاخر به‌ویژه پیشکسوتان ارجمند؛
7-توجه ویژه به تئاتر کودک و نوجوان و ترویج و توسعه نمایش‌های آموزنده اجتماعی، دینی و ملی؛
8-توجه ویژه به ظرفیت‌های استانی و شهرستانی هنرهای نمایشی و تقویت و توسعه آن؛
9-دقت نظر و تلاش برای ترویج مفاهیم دینی، ملی، اخلاقی و خانوادگی و تاریخ پرفرازو نشیب ایران اسلامی به‌ویژه تاریخ معاصر و انقلاب اسلامی در آثار تولید شده.

جا دارد از تلاش‌های ستودنی برادر خوب‌مان جناب آقای کاظم نظری هم در طول مسئولیت تشکر ویژه کنم. مزید توفیق جناب‌عالی را در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و تحقق اهداف دولت مردمی، در ظل توجهات حضرت‌ولی‌عصر(عج) و رهبری حکیمانه حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) از خداوند متعال خواستارم.»

حمید نیلی پیش از این مدیرعامل تماشاخانه‌ ایرانشهر، مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران، مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، دبیر هفدهمین جشنواره‌‌ی تئاتر مقاومت، مشاور عالی دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور بوده است و تهیه‌کنندگی چندین نمایش صحنه‌ای و تلویزیونی در کارنامه‌ای‌ او به چشم می‌خورد.
پیش از این کاظم نظری به عنوان مدیر کل هنرهای نمایشی عهده‌دار این سمت بود.
مطالب مرتبط

حمید نیلی با آغاز به‌کار در اداره‌کل هنرهای نمایشی تاکید کرد

تلاش همدلانه برای پیشرفت تئاتر کشور
حمید نیلی با آغاز به‌کار در اداره‌کل هنرهای نمایشی تاکید کرد

تلاش همدلانه برای پیشرفت تئاتر کشور

حمید نیلی که به‌تازگی حکم مدیرکلی هنرهای نمایشی را از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرده است، در دفتر کار خود حاضر شد و در نشستی با مدیران این اداره‌کل، بر همدلی و همراهی همه دست‌اندرکاران عرصه تئاتر برای پیشرفت و گسترش این هنر در کشور تاکید کرد.

|

نظرات کاربران