در حال بارگذاری ...

جدید‌ترین سخنرانی ریچارد شکنر برای اهالی تئاتر

نشست نقد کتاب دانشگاه سوره میزبان ریچارد شکنر، نظریه پرداز حوزه اجرا در تئاتر و درباره کتاب «مقدمه‌ای بر مطالعات اجرا» نوشته خواهد بود.

به گزارش ایران تئاتر، ریچارد شکنر یکی از نظریه‌پردازان مطرح حوزه اجرا در تئاتر به بهانه نقد کتاب «مقدمه‌ای بر مطالعات اجرا» در نشستی تخصصی با عنوان «هنر اجرا در جهان معاصر» در دانشگاه سوره به شکل مجازی به سخنرانی می‌پردازد. 

این کتاب توسط مهدی چاوش‌ور و آبتین جاوید به فارسی ترجمه و نشر نیماژ آن را به چاپ رسانده است.

ریچارد شکنر، سردبیر ژورنال نقد و بررسی درام (TDR) کمبریج از سال ۱۹۶۹، استاد هنر دانشگاه نیویورک، سردبیر سری Enhancement انتشارات سیگال و از بنیان‌گذاران رشته مطالعات اجرا در امریکاست. 

او همچنین بنیان‌گذار مدرسه هنر تیش در دانشگاه نیویورک، کارگردان تئاتر و بنیان‌گذار گروه‌ پرفورمنس نیویورک (۱۹۶۷) و گروه هنرمندان ساحل شرقی (۱۹۹۲) و مبدع تکنیک آموزش عاطفی راساباکس در اجرا به شمار می‌آید.

در این نشست که توسط دانشکده هنر و معاونت پژوهشی دانشگاه سوره برگزار می‌شود، علاوه بر مهدی چاوش‌ور (یکی از مترجمان کتاب)، فارس باقری (استادیار دانشگاه تربیت مدرس)، بهزاد آقاجمالی (استادیار دانشگاه تهران)، علی حاجی ملاعلی (استادیار دانشگاه سوره) و رامتین شهبازی (استادیار دانشگاه سوره) به سخنرانی خواهند پرداخت.

نشست نقد کتاب «مقدمه‌ای بر مطالعات اجرا» دوشنبه 24 اردیبهشت‌ ساعت 19:30 آغازشده و به‌صورت حضوری و مجازی میزبان مخاطبان خواهد بود. 

علاقه‌مندان برای شرکت حضوری می‌توانند به آدرس دانشگاه سوره واقع در خیابان آزادی نرسیده به خوش جنوبی، نبش کامیاران طبقه سوم، سالن کنفرانس مراجعه کنند و علاقه‌مندان به حضور مجازی نیز می‌توانند از لینک https://panel.soore.ac.ir/join/6oxblulrjm برای حضور استفاده کنند.
مطالب مرتبط

با انتشار یک فراخوان و اهدای جایزه‌ای ویژه اعلام شد

جشنواره‌های وزارت ارشاد را نقد کنید
با انتشار یک فراخوان و اهدای جایزه‌ای ویژه اعلام شد

جشنواره‌های وزارت ارشاد را نقد کنید

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار فراخوانی از قدردانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارایه بهترین نقدها با موضوع جشنواره‌های برگزارشده و عملکرد این وزارت خانه در سال ۱۴۰۲ خبر داد.

|

نگاهی به نمایش «تاری»

اندامِ معلق
نگاهی به نمایش «تاری»

اندامِ معلق

علیرضا نراقی: اجرا یک اندام است؛ شاید مقاوم و خوشتراش؛ شاید هم نخراشیده و معوج؛ گاه در سلامت و صلابت و اعتماد؛ گاه در بیماری، تزلزل و تردید. اما اندام، اندام است و البته پسند این اندام به سلامت و ...

|

غلبه متون داخلی بر نمایشنامه‌های خارجی در تئاتر امروز

غلبه متون داخلی بر نمایشنامه‌های خارجی در تئاتر امروز

این روزها در تهران بیش از ۷۰ نمایش (ویژه کودکان و بزرگسان) در تماشاخانه‌ها و سالن‌های پایتخت روی صحنه است و در این میان تنها ۸ نمایش با نمایشنامه خارجی اجرا می شود! در واقع آنچه وضعیت اجراها را در مقایسه با گذشته متفاوت می‌کند، تعداد قابل توجه نمایش‌هایی است که براساس ...

|

المیرا پارسا مترجم زبان اشاره تئاتر مطرح کرد:

دوشنبه‌های تالار هنر کمک مهمی به کودکان ناشنوا است
المیرا پارسا مترجم زبان اشاره تئاتر مطرح کرد:

دوشنبه‌های تالار هنر کمک مهمی به کودکان ناشنوا است

المیرا پارسا بازیگر تئاتر و مترجم زبان اشاره گفت وظیفه مسئولین فراهم کردن امکانات بیشتر برای ترجمه همزمان نمایش‌های کودک و نوجوان به زبان اشاره برای کمک به درک بهتر نمایش از سوی مخاطبان ناشنوا است که تالار هنر قدم مهم و ویژه‌ای را برداشته است. امیدواریم اداره کل هنرهای ...

|

نگاهی به نمایش «سی و یک رویا»

در غیابِ ماندن
نگاهی به نمایش «سی و یک رویا»

در غیابِ ماندن

علیرضا نراقی: نمایش «سی و یک رؤیا» به نویسندگی و کارگردانی جوادمولانیا که مدتی است در تماشاخانه ملک به صحنه می‌رود، کلاژی است از موسیقی و کلام، تشویش‌ها و رؤیاها و دردها و شکست‌ها، به طور خلاصه ...

|

نظرات کاربران