در حال بارگذاری ...
پیام معاون امور هنری به جشنواره تئاتر رضوی منتشر شد:

رخدادی مبارک برای بهتر کردن جهان

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به هفدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی نوشت این رخداد مبارک در راستای رسالت ناب هنر نمایش برای بهتر کردن جهان، دریچه روشنی است تا از آن به روزهای پر امیدتر و موفق تر نمایش ایران چشم داشته باشیم. امید که در این مهم، توجه ویژه حضرت عشق، آفتاب هشتم، دلیل روشن راهمان باشد.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی هفدهمین جشنواره تئاتر رضوی، محمود سالاری، معاون امورهنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیامی به هفدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی ارسال کرد.

در متن پیام محمود سالاری به هفدهمین جشنواره تئاتر ملی رضوی آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا(ع)

صلوات خاصه و سلام و ارادت همواره ما خدمت آفتاب همیشه پر فروغ خراسان و قریب قلوب ایرانیان. دهه کرامت، مجال نیکو و مغتنمی است برای ما ایرانیان که عاشقانه دل به نور عصمت و ولایت بسپاریم و بهانه‌ای برای هنرمندان با ذوق و عاشق که با زبان هنر تأثیرات معنوی و آموزه‌های اخلاقی خداوند عصمت و طهارت را به قلم زیبا، زیبا بنگارند و به زیبایی روی صحنه ببرند که ذات هنر، چیزی جز زیبایی و نور نیست.
بنده پیشتر گفته‌ام و باز می‌گویم که به حال شما هنرمندان غبطه می‌خورم که در این وادی پر فیض قدم برداشته، برای تبیین ارزش‌های اخلاقی و باورهای قلبی ایرانیان و پیروان صادق آن حضرت تلاش می‌کنید. خداقوت و راهتان مستدام.
در سال جاری، برگزارکنندگان جشنواره‌های تئاتر رضوی و مسئولین بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع)، هوشمندانه و با تدبیری برپایه تجربیات ارزنده پیشین، با برگزاری غیر متمرکز این دوره از جشنواره علاوه بر توجه به عدالت فرهنگی در حوزه هنر، تلاش کرده‌اند با گسترش اجراهای عمومی و ایجاد امکان بهتر و بیشتر برای گروه های نمایشی نقاط مختلف کشور، شرایط مطلوب‌تری را به دور از فضاهای هیجانی و رقابتی مرسوم، برای مواجهه جدی آثار هنری با مضمون دینی و انسانی، با مخاطب عمومی و شهروندان عزیز ایران اسلامی فراهم کنند.
این رخداد مبارک در راستای رسالت ناب هنر نمایش برای بهتر کردن جهان، دریچه روشنی است تا از آن به روزهای پر امیدتر و موفق تر نمایش ایران چشم داشته باشیم. امید که در این مهم، توجه ویژه حضرت عشق، آفتاب هشتم، دلیل روشن راهمان باشد.
خاضعانه از همت و تلاش صادقانه مدیران کل و همکارانم در استانها، ستاداجرایی این رویداد، هنرمندان شریف و همراهی دغدغه‌مند مخاطبان هنر دوست و هموطنان عزیز در برگزاری هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی قدردانی می‌کنم. امید که در پناه مهر ماندگار امام رئوف همواره پیروز و سربلند باشید.»

هفدهمین جشنواره ملی تئاتر رضوی به دبیری اتابک نادری، بخشی از بیست و یکمین جشنواره فرهنگی هنری امام رضا(ع) به ریاست فرهاد قائمیان است که با محوریت اجرای عمومی آثار درشهرهای محل تولید، از اواخر فروردین تا 31 اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار می‌شود و اخبار آن بر روی وب سایت جشنواره به نشانی www.shamstoos.ir قابل مشاهده است.
مطالب مرتبط

پوریا رضایی کارگردان نمایش «روزهای اتفاقی» مطرح کرد

لزوم حضور مستمر استادان تئاتر در کنار صاحب‌نظران حوزه فرهنگ رضوی
پوریا رضایی کارگردان نمایش «روزهای اتفاقی» مطرح کرد

لزوم حضور مستمر استادان تئاتر در کنار صاحب‌نظران حوزه فرهنگ رضوی

کارگردان نمایش منتخب «روزهای اتفاقی» بر لزوم حضور مستمر استادان هنر تئاتر در کنار صاحب‌نظران حوزه فرهنگ رضوی در جشنواره امام رضا(ع) تأکید کرد و گفت هدف اصلی ما از تولید این اثر برای حضور در جشنواره رضوی، شکستن کلیشه‌ها و دوری از تکرار بود.

|

نمایش «2424» از زبان هنرمندانی که به تماشای آن نشستند

نمایش «2424» از زبان هنرمندانی که به تماشای آن نشستند

نمایش 2424 به کارگردانی و نویسندگی «زری اماد» تاکنون میزبان هنرمندانی چون گلاب آدینه، امرالله احمدجو، تاجبخش فنائیان، ناصر ممدوح، محمدحسین لطیفی، حسین مسافر آستانه، شهرام گیل‌آبادی و دیگر هنرمندان عرصه تئاتر، سینما، تلویزیون بوده است.

|

نظرات کاربران