در حال بارگذاری ...

بزرگداشتی با طعم خاطره برای آقای حکایتی

در مراسم بزرگداشت بهرام شاه‌محمدلو،‌ که با حضور حمید نیلی (مدیرکل هنرهای نمایشی) برگزار شد؛ دوستان و همکارانش به ذکر خاطراتی از او پرداختند و موسیقی آثاری که او اجرای آن‌ها را بر عهده داشت، نواخته شد و در پایان نشان خانه تئاتر به‌پاس یک‌عمر فعالیت برای کودکان و نوجوانان به این هنرمند تعلق گرفت.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از خانه تئاتر، مراسم بزرگداشت بهرام شاه‌محمدلو که عصر جمعه ۲۱ اردیبهشت در سالن استاد جوانمرد خانه تئاتر برگزار شد.

حمید نیلی (مدیرکل هنرهای نمایشی) در بزرگداشت بهرام شاه‌محمدلو حضور داشت و ژاکلین آواره این مراسم را کارگردانی کرد.

در این مراسم مجید قناد به‌عنوان نایب‌رییس خانه تئاتر؛ ضمن خوش‌آمد گویی،‌ سخنانی درباره شخصیت و فعالیت‌های شاه‌محمدلو مطرح کرد.

در ادامه این بزرگداشت که با همت انجمن تئاتر کودک و نوجوان خانه تئاتر برگزار شد، بحرطویلی درباره زندگی و آثار شاه‌محمدلو با حضور هومن مجابی، مجتبی گوهرخای با نوازندگی قاسم انصاری و علی جباری به اجرا درآمد که با استقبال مخاطبان و این هنرمند پیشکسوت روبه‌رو شد.

در ادامه کلیپی درباره آثار شاه‌محمدلو به نمایش درآمد.

سپس احترام برومند به‌عنوان همکار و خویشاوند شاه‌محمدلو به ذکر خاطراتی درباره او پرداخت.

در پایان با حضور ایرج راد، مقصود نعیمی‌ذاکر، احترام برومند، داوود کیانیان، اصغر همت، رضا بابک، منصور خلج نماینده بنیاد نمایش، امین اشرفی نماینده سازمان فرهنگی هنری شهرداری و مهدی قلعه رییس هیئت‌مدیره انجمن تئاتر کودک و نوجوان هدیه حامی مالی مراسم، هدایای نقدی و غیر نقدی به‌پاس سال‌ها حضور و فعالیت به این هنرمند اهدا شد.

گروه «زنبورک» با اجری قطعات «آقای حکایتی»، «هادی و هدی» و موسیقی‌های نوستالژیک دهه ۶۰ بخش پایانی مراسم را بر عهده داشت.

عادل بزدوده، راضیه برومند، رضا فیاضی، حسن دادشکر، سوسن مقصودلو، مهدی میامی، زویا امامی، کاظم هژیرآزاد، رضا بنفشه‌خواه، بابک نوری، جمشید جهانزاده، ‌فرزانه نشاط‌خواه، آناهیتا غنی‌زاده، ‌مجتبی مهدی، روشنک کریمی، امیرمشهدی عباس، مهدی فرشیدی‌سپهر، حمید ملاحسینی، لاله مالمیر و… از حاضران در این مراسم بودند.
امین اشرفی در مراسم بزرگداشت بهرام شاه‌محمدلو مطرح کرد

توجه به تئاتر کودک و نوجوان در سال 1403
امین اشرفی در مراسم بزرگداشت بهرام شاه‌محمدلو مطرح کرد

توجه به تئاتر کودک و نوجوان در سال 1403

مدیر خانه نمایش سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ضمن حضور در مراسم بزرگداشت بهرام شاه‌محمدلو با اشاره به رویکرد این سازمان مبنی بر توجه به تئاتر کودک و نوجوان از تجهیز 10 سالن تئاتر و نوسازی 3 هزار صندلی تئاتر در سطح فرهنگسراها خبر داد.

|

«گاو زن» از دوم مرداد به سنگلج می‌آید

«گاو زن» از دوم مرداد به سنگلج می‌آید

نمایش «گاو زن» با نویسندگی و کارگردانی میثم عباسی که به بخشی از تاریخ معاصر ایران اشاره می‌کند، از فردا دوم مرداد در تماشاخانه سنگلج روی صحنه می‌رود.

|

امشب «چاپلین» پا به صحنه می‌گذارد

امشب «چاپلین» پا به صحنه می‌گذارد

نمایش «چاپلین» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی مهران رنج‌بر که پرتره‌ای از زندگی «چارلی چاپلین» بازیگر مطرح سینمای صامت جهان است، در سالن اصلی تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.

|