در حال بارگذاری ...

افتتاح هشتمین جشنواره ملی تئاتر ایثار با پیام همسر شهید مدافع حرم

افتتاحیه هشتمین جشنواره ملی تئاتر ایثار، با قرائت پیام همسر یک شهید، در گلزار شهدای گرگان برگزار شد.

به گزارش ایران تئاتر، هشتمین جشنواره ملی تئاتر ایثار، امروز (سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳) در شهر گرگان آغاز به‌کار کرد.

در افتتاحیه این جشنواره، پیام فاطمه حاجی‌عباسی، همسر مقداد مهقانی، از شهیدان مدافع حرم قرائت شد.

در متن پیام این همسر شهید چنین آمده است:

«هنرمند از آسمانیان می‌گیرد و بر زمین می‌بخشد. پس سینه‌اش باید قابلیت نزول ملائکه‌ای را داشته باشد که واسطه الهام هستند. حقیقت هنر، نوعی معرفت است که در حین حضور و شهود برای هنرمند مکشوف می‌شود و این کشف، تجلی واحدی است که از یک سو در محتوا و از سوی دیگر در قالب هنر ظاهر می‌شود.
مایه اصلی هنر نیز عشق و عرفان است. هنر، تجلی شیدایی است و شیدایی هر چه هست در عشق است، عشقی که نمونه‌ای از تجلی‌اش را می‌توان در هنر شهادت دید. هنر بهشت است و نوحه انسان در فراق. هنر، زبان غربت بنی‌آدم است در فراق دارالقرار و از همین‌رو همه با آن انس دارند چه در کلام جلوه کند چه در لحن و چه در نقش.»

«جلوه‌های ایثار و شهادت در دوران انقلاب و دفاع مقدس»، «جلوه‌های ایثار و شهادت در زندگینامه شهدای مقاومت و امنیت»، «سبک زندگی ایثارگرانه و ایثار اجتماعی در دوران معاصر»، «جلوه‌های ایثار و از خودگذشتگی همسران معظم جانبازان، آزادگان و خانواده‌های معظم شهدا در دوره معاصر» و «جلوه‌های ایثار و شهادت در مقاطع مختلف تاریخی به خصوص تاریخ معاصر انقلاب» از مهم‌ترین موضوعات هشتمین جشنواره ملی تئاتر ایثار است.

این جشنواره با دبیری محمد کرم‌الهی، در دو بخش صحنه‌ای و خیابانی از  25 تا 28 اردیبهشت 1403، در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار خواهد شد.

 
مطالب مرتبط

جشنواره تئاتر استان گلستان برگزیدگان خود را شناخت

جشنواره تئاتر استان گلستان برگزیدگان خود را شناخت

آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره تئاتر استان گلستان، پنجشنبه دوم آذر ۱۴۰۲ در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد و با نظر هیئت‌داوران و بدون اولویت، نمایش‌های «بی‌هوده» از گرگان، «پینو» از علی‌آباد کتول و «کیلومتر ۹۴۴» از گرگان در بخش صحنه‌ای و نمایش‌های «میم» از ...

|

نظرات کاربران