در حال بارگذاری ...

داوران بخش‌های صحنه‌ای و خیابانی جشنواره تئاتر ایثار معرفی شدند

نصرالله قادری، حسین مسافرآستانه، سیدسیامک اسدزاده، محمود فرهنگ، سعید نجفیان و مرتضی اسدی‌مرام به‌عنوان داوران بخش‌های صحنه‌ای و خیابانی هشتمین جشنواره ملی تئاتر ایثار معرفی شدند.

به گزارش ایران تئاتر، هشتمین جشنواره ملی تئاتر ایثار که با دبیری محمد کرم‌اللهی در ۲ بخش‌ صحنه‌ای و خیابانی از ۲۵ اردیبهشت در شهر گرگان برگزار می‌شود، داوران ۲ بخش رقابتی خود را معرفی کرد.

در بخش صحنه‌ای جشنواره هشتم، نصرالله قادری، حسین مسافرآستانه و سیدسیامک اسدزاده داوری آثار حاضر در این بخش را بر عهده دارند.

در بخش خیابانی جشنواره نیز محمود فرهنگ، سعید نجفیان و مرتضی اسدی‌مرام هیئت داوران این بخش را تشکیل داده‌اند.

هشتمین جشنواره ملی تئاتر ایثار به مدت ۴ روز در تالار فخرالدین اسعدگرگانی شهر گرگان برگزار می‌شود.

دیدار عوامل اجرایی جشنواره ملی تئاتر ایثار با نماینده ولی فقیه در استان گلستان

همچنین جمال اسدی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان و جمعی از عوامل اجرایی هشتمین جشنواره ملی تئاتر ایثار به دیدار آیت الله سید کاظم نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان رفتند.

در این دیدار مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان گزارشی از روند فعالیت‌ها و برنامه‌های این جشنواره ارائه کرد.

در ادامه، آیت‌الله نورمفیدی ضمن قدردانی از تلاش عوامل اجرایی این جشنواره برای بسط و اعتلای فرهنگ ایثار و شهادت، طی سخنانی گفت: «هنر و هنرمند تاثیر به‌سزایی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارند و نباید از تأثیر هنرمندان در بخش‌های مختلف از جمله سینما، تلویزیون و تئاتر در ترویج این فرهنگ غافل بود.»

او لازمه تحقق انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های جدید و آینده را همت و عزم جدی همگان به‌ویژه هنرمندان برشمرد و گفت: «با توجه به اینکه فرهنگ مقاومت و ایثار یکی از اصول و ریشه‌های انقلاب اسلامی است؛ باید با بهره‌گیری از ظرفیت هنر، آن را در سطح جامعه توسعه و گسترش داد.»

نورمفیدی افزود: «چنانچه هنر تئاتر و مسائلی از این دست در مسیر اسلام و انقلاب قرار گیرند، تاثیر زیادی در پیشبرد اهداف نظام خواهند داشت.»

هشتمین جشنواره ملی تئاتر ایثار با حضور هنرمندانی از سراسر کشور و به همت اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان و همکاری و همراهی دستگاه‌های اجرایی استان، با هدف تبیین ارزش‌های والای انسانی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار می‌شود.

«جلوه‌های ایثار و شهادت در دوران انقلاب و دفاع مقدس»، «جلوه‌های ایثار و شهادت در زندگینامه شهدا، ایثارگران، شهدای محور مقاومت (شهدای مدافع حرم)، شهدای امنیت، سبک زندگی ایثارگرانه و ایثار اجتماعی در دوران معاصر»، «جلوه‌های ایثار و ازخودگذشتگی همسران معظم جانبازان، آزادگان و خانواده‌های معظم شهدا در دوره معاصر» و «جلوه‌های ایثار و شهادت در مقاطع مختلف تاریخی به‌خصوص تاریخ معاصر انقلاب» از مهم‌‍ترین موضوعات این دوره از جشنواره است.
مطالب مرتبط

گزارش مراسم نکوداشت رییس‌جمهور در تالار وحدت

وزیر فرهنگ: شهید رییسی، مردی خستگی‌ناپذیر بود
گزارش مراسم نکوداشت رییس‌جمهور در تالار وحدت

وزیر فرهنگ: شهید رییسی، مردی خستگی‌ناپذیر بود

مراسم یادبود و نکوداشت شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و هیئت همراه، در تالار وحدت تهران برگزار شد. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در بخشی از این برنامه، بر خستگی‌ناپذیر بودن رئیس‌جمهور شهید تاکید کرد و سه سال گذشته را، دوره‌ای با شکوه و بی‌نظیر در توسعه فرهنگ و هنر کشور در ...

|

با تاکید بر اهمیت گروه‌های تئاتری

نشست خبری جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد برگزار شد
با تاکید بر اهمیت گروه‌های تئاتری

نشست خبری جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد برگزار شد

در نشست خبری پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد، از حضور 14 اثر نمایشی در این رویداد یاد شد و اهمیت نقش گروه‌های تئاتری در تولید آثار، مورد تاکید قرار گرفت.

|

نظرات کاربران