در حال بارگذاری ...

مراسم تودیع کاظم نظری و معارفه مدیرکل هنرهای نمایشی برگزار شد

با حضور محمود سالاری، معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مراسم تودیع کاظم نظری و معارفه حمید نیلی، مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری، مراسم تودیع کاظم نظری و معارفه حمید نیلی به‌عنوان مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با حضور محمود سالاری، معاون امور هنری و جمعی از مدیران این معاونت، روز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت 1403 در سالن اجتماعات معاونت هنری برگزار شد.

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ابتدای این نشست با اشاره به زحمات کاظم نظری گفت: «ما در هفته گذشته با یکی از بهترین یاران معاونت خداحافظی کردیم و نتوانستیم همراهی او را تا انتها داشته باشیم. کاظم نظری در بحرانی‌ترین لحظات کشور که برخی کمربسته بودند تا جمهوری اسلامی ایران سرافکنده شود، کنار پرچم مقدس ایران ایستاد و مقاومت مردانه کرد و اجازه نداد این پرچم زمین بیفتد و این راه را باز کرد و سدها را شکست تا جشنواره‌های دیگر سرپا شوند. وقتی جشنواره تئاتر فجر برگزار شد و به فرجام نیک رسید، جشنواره‌های بعدی در سال پرتنشی که داشتیم برگزار شد و سال بعد نیز بسیاری از آن حواشی را دیگر نداشتیم.»

او ادامه داد: «امیدوارم ایشان همچنان در شوراهای ما ازجمله، شورای ارزشیابی هنرمندان تئاتر ما که از مهم‌ترین شوراهای ماست حضورداشته باشد. همچنین در شوراهای مشورتی از حضورشان بهره خواهیم برد.»

سالاری در ادامه درباره حمید نیلی مدیرکل جدید اداره کل هنرهای نمایشی نیز گفت: «خوشحالیم حمید نیلی که سال‌ها همراه تئاتر بوده، این ساختار را خوب می‌شناسد و از تولیدکنندگان این حوزه بوده، در کنار ما قرارگرفته است.»

معاون امور هنری در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: «بدنه تئاتر انقلابی نحیف است و حضور همه دوستانی که در این عرصه حضور دارند و جهادگر هستند مغتنم است. بچه‌هایی که در جبهه انقلاب در حوزه هنر فعال هستند، به معنای واقعی جهادگر هستند، چراکه هم کار می‌کنند و هم بداخلاقی‌هایی را که ضدانقلاب با آن‌ها می‌کند، تحمل می‌کنند. حضور حمید نیلی که در زمینه‌های گوناگون میدان تئاتر چه در انجمن هنرهای نمایشی و اداره تماشاخانه و چه در تولید فعالیت داشته، بسیار ارزشمند است. او طراوت و شادابی تئاتر را می‌تواند تداوم دهد تا شاهد اتفاقات خوبی باشیم.»

معاون هنری در پایان گفت: «از هر دو بزرگوار تشکر می‌کنم و امیدوارم انقلاب اسلامی و مدیران ارشد وزارت فرهنگ قدر نیروها و منابع انسانی را بدانند، چراکه سرمایه‌های انسانی همه داشته‌های این سرزمین هستند. یافتن انسان کارا که سرمایه باشد، کار بسیار سختی است و باید از آن‌ها مراقبت کرد.» 

کاظم نظری، مدیرکل پیشین هنرهای نمایشی نیز در سخنانی گفت: «از همه دوستان و همکارانم و از آقای سالاری که از من حمایت کردند، تشکر می‌کنم. من سرباز این وطن هستم، چه اینجا و چه در دانشگاه. هر کاری هم اگر انجام‌ شده است، ابتدا عنایت خداوند بوده و دوم محبت عزیزان در معاونت و همکاران خوبم در انجمن نمایش و اداره کل هنرهای نمایشی است.»

او ادامه داد: «ما وظایف خود را انجام دادیم. در حین کار گاهی مشکلاتی پیش می‌آید که امیدوارم این کاستی‌ها را بر من ببخشید. حمید نیلی در این مدت در کنار ما بودند و تجربیات خوبی دارند و او قطع به‌یقین می‌تواند ادامه‌دهنده باشد و این مسیر را به سرمنزل مقصود برساند.»

حمید نیلی، مدیرکل هنرهای نمایشی نیز گفت: «به آقای نظری خسته نباشید می‌گویم. قبل از این اتفاق از او کسب اجازه کردم. از اعتمادی که آقای سالاری به من کردند ممنونم و امیدوارم این اعتماد ادامه داشته باشد.»

او در ادامه ضمن درخواست حمایت از معاونت برای اداره بهتر تئاتر گفت: «امیدوارم در بحث بودجه موردحمایت قرار بگیریم و استان‌ها نیز در این زمینه تقویت شوند. به نظرم تفاهم‌نامه‌ها نیز می‌تواند در این زمینه اثربخش باشند. امیدوارم در سال آخر دولت، بتوانیم بودجه هنرهای نمایشی را افزایش دهیم تا سال‌های بعد اتفاقات بهتری رخ دهد.

در انتهای این جلسه نیز هدیه‌ای از طرف معاونت هنری به کاظم نظری تقدیم و حکم حمید نیلی نیز به او اعطا شد.
مطالب مرتبط

خبر خوشِ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جشنواره تئاتر فجر

پرداخت سرانه یک میلیاردی انجمن‌های نمایشی استان‌ها، آغاز می‌شود
خبر خوشِ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جشنواره تئاتر فجر

پرداخت سرانه یک میلیاردی انجمن‌های نمایشی استان‌ها، آغاز می‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با حضور در تالار وحدت که یکی از سالن‌های میزبان جشنواره تئاتر فجر 42 است،خبر داد ۵۰ درصد از سرانه یک میلیارد تومانی انجمن‌‌های هنرهای نمایشی استان‌ها، هفته آینده پرداخت خواهد شد.

|

در سه بخش صحنه‌ای، خیابانی و کودک و نوجوان

برگزیدگان بیست‌یکمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) معرفی شدند
در سه بخش صحنه‌ای، خیابانی و کودک و نوجوان

برگزیدگان بیست‌یکمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) معرفی شدند

برگزیدگان سه بخش نمایش‌های صحنه‌ای، خیابانی و کودک و نوجوان بیست‌یکمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) معرفی شدند.

|

گفت‌وگو با کاظم نظری، مدیرکل هنر‌های نمایشی

از عملکرد شورای ارزشیابی و نظارت تا پای کار بودن مدیران تئاتری
گفت‌وگو با کاظم نظری، مدیرکل هنر‌های نمایشی

از عملکرد شورای ارزشیابی و نظارت تا پای کار بودن مدیران تئاتری

کاظم نظری با اشاره به عملکرد مثبت شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش و نبود نگاه شخصی و سلیقه‌ای در بررسی آثار، از پای کار بودن همه مدیران تئاتری سخن گفت.

|

نظرات کاربران