در حال بارگذاری ...

انتخابات انجمن هنرهای نمایشی استان تهران برگزار می‌شود

چهارمین دوره انتخابات انجمن هنرهای نمایشی استان تهران در خرداد ۱۴۰۳ برگزار خواهدشد.

به گزارش ایران تئاتر، با توجه به تغییر اساسنامه انجمن هنرهای نمایشی ایران، گستره بیشتری از هنرمندان شهرستان‌های استان تهران می‌توانند در این دوره انتخابات انجمن هنرهای نمایشی استان شرکت کنند. 

شرایط تخصصی که برای رای‌دهندگان در نظر گرفته شده شامل دارا بودن مدرک دانشگاهی مرتبط با حوزه نمایش، اجرای مستمر تئاتر، عضویت در گروه‌های نمایشی به عنوان هسته مرکزی یا افرادی که به عنوان کارگردان و بازیگر طی 20 سال گذشته حداقل 10 نمایش روی صحنه برده باشند، نمایشنامه‌نویسانی که 5 اثر از آن‌ها منتشر شده و پژوهشگرانی که سه اثر پژوهشی یا مقاله علمی- پژوهشی و علمی -ترویجی از آن ها در حوزه نمایش طی 10سال گذشته چاپ شده باشد، می‌شود.

هنرمندان در 16 شهرستان استان تهران برای عضویت در انجمن هنرهای نمایشی و انتخاب هیئت مدیره جدید می‌توانند از 23 تا 31 اردیبهشت مدارک خود را به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های استان تهران یا انجمن هنرهای نمایشی شهرستان‌های استان تهران ارائه کنند. 

همچنین نامزدهای هیئت مدیره انجمن هنرهای نمایشی استان تهران نیز می‌توانند از 31 اردیبهشت تا 1 خرداد با مراجعه به دفتر انجمن هنرهای نمایشی استان واقع در مجموعه تئاتر محراب با ارائه مدارک و مستندات لازم، نسبت به نامزدی اعلام آمادگی کنند.

شرایط نامزدهای هیئت مدیره و بازرسی انجمن هنرهای نمایشی استان تهران داشتن تابعیت جمهوری اسلامی، نداشتن سوءپیشینه کیفری و  برخورداری از حسن شهرت، معافیت دائم برای آقایان و دارا بودن 27 سال سن است.

نامزدهای هیئت مدیره و بازرسی انجمن هنرهای نمایشی استان تهران باید یکی از شرایط ویژه که شامل محجور نبودن و عدم برشکستکی به تقلب و تقصیر،  صلاحیت علمی و تخصصی یا برخورداری از تجربه کافی نسبت به فعالیت انجمن هنرهای نمایشی استان تهران، دارا بودن مدرک تحصیلی حداقل کاشناسی یا معادل آن را دارا باشند.

چهارمین دوره انتخابات انجمن هنرهای نمایشی استان تهران نیمه دوم خرداد در مجموعه تئاتر محراب برگزار می‌شود.
مطالب مرتبط

تاجبخش فناییان:

آیت‌الله رییسی برای نخستین بار در تاریخ انقلاب، دستور تنظیم اسناد هنرها را هدف‌گذاری کردند
تاجبخش فناییان:

آیت‌الله رییسی برای نخستین بار در تاریخ انقلاب، دستور تنظیم اسناد هنرها را هدف‌گذاری کردند

تاجبخش فناییان، کارگردان، پژوهشگر تئاتر و مدرس دانشگاه گفت آقای رییسی به عنوان رئیس جمهور و رییس شورای انقلاب فرهنگی برای نخستین بار در تاریخ انقلاب دستور تنظیم اسناد در مورد هنرها را هدف‌گذاری کردند.

|

نظرات کاربران