در حال بارگذاری ...

نمایش «۳ج‌یم» در موزه سعدآباد اجرا خواهد شد

«۳ج‌یم» به کارگردانی سجاد آقابابائی، نمایشی از زندگی جمشید شاه است که در قالب اجرایی محیطی و حرکتی، همراه با مشارکت مخاطبان کودک و نوجوان، در مجموعه کاخ سعدآباد میزبان علاقه‌مندان خواهد شد.

به گزارش ایران تئاتر، نمایش «۳ج‌یم» به نویسندگی و کارگردانی سجاد آقابابائی، از ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳، به مناسبت روز بزرگداشت فرودسی، برای مخاطب کودک و نوجوان در سه موزه مجموعه فرهنگی سعدآباد اجرا خواهد شد. 

نمایش «۳ج‌یم»، ۳۰۰ سال از زندگی جمشید شاه تا پایه‌گذاری نوروز را با رویکرد آشنایی کودکان با این داستان شاهنامه، در موزه‌های نظامی، آب و برادران امیدوار مجموعه سعدآباد، روایت خواهد کرد. 

این نمایش با تأکید بر پژوهش و ترویج ادبیات کهن، با الگوبرداری از شیوه‌های مدرن، به‌صورت محیطی، مشارکتی و حرکتی اجرا خواهد شد. 

در خلاصه داستان «۳ج‌یم» آمده است: «فردوسی بعد از تمام کردن شاهنامه وارد فضای اجرا می‌شود و با مخاطب-اجراگران در مورد کتاب شاهنامه گفت‌وگو می‌کند و از میان داستان‌های آن، ماجرای «جمشید شاه» اجرا می‌شود که با مشارکت‌ کودکان در شمشیر سازی، بافندگی، کشاورزی، سفالگری، آشنایی با خواص داروهای گیاهی و جهان‌گردی شکل خواهد گرفت.»

در این اجرا، سوده عالم‌شناس، گیلدا شیخ، نگین اصغرزاده، هیام احمدی، رضا بیان، فرشته شفیعی، یاسمین محمودی، دیبا موسوی و کودکان هنرجو (رها نبوی، رزا نبوی، نیروانا رفیعی و مانی علی‌دوستی، به ایفای نقش می‌پردازند.

هنگامه نیاورانی (مجری طرح)، دکتر سیمین امیریان (مشاور هنری)، گیلدا شیخ، نگین اصغرزاده و یاسمین محمودی (طراح آکساسوار)، سجاد آقابابائی (طراح فضا)، بی‌تا صادقی‌نژاد (نقاشی پوستر)، فرشته شفیعی (طراح پوستر)، دل‌آوا صابر (طراح لباس)، متین اصغرزاده (عکاس) و بی‌تا صادقی‌نژاد (دستیارکارگردان)، دیگر عوامل این نمایش هستند.

علاقه‌مندان برای حضور در این اجرای کودک، با شماره 09362494588 تماس بگیرند.

نمایش «۳ج‌یم» در روزهای پنجشنبه و جمعه، ساعت ۱۱:۳۰ در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، مرکز هدفمند کودک و نوجوان اجرا خواهد شد. 
مطالب مرتبط

جهانگیر الماسی مطرح کرد

رئیس‌جمهور چنین افتاده و فروتن، فراموش ناشدنی است
جهانگیر الماسی مطرح کرد

رئیس‌جمهور چنین افتاده و فروتن، فراموش ناشدنی است

جهانگیر الماسی بازیگر تئاتر و تلویزیون ایران گفت در دیدارهایی که با آقای رئیسی داشتیم، چند شاخصه از ایشان خیلی پررنگ‌تر در ذهن و اندیشه و قلبم ثبت‌شده است. یکی‌ از آن‌ها، فروتنی بی‌مثال ایشان است؛ رئیس‌جمهور چنین افتاده و فروتن، فراموش ناشدنی است.

|

پیام تسلیت مدیرکل هنرهای نمایشی در فقدان شهدای اهل خدمت

خادم الرضا در ایامی که آغشته‌ به بوی امام رضا(ع) بود؛ سر بر آستان حق نهاد
پیام تسلیت مدیرکل هنرهای نمایشی در فقدان شهدای اهل خدمت

خادم الرضا در ایامی که آغشته‌ به بوی امام رضا(ع) بود؛ سر بر آستان حق نهاد

حمید نیلی، مدیرکل هنرهای نمایشی در پی شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و هیئت همراه در پیامی نوشت خادم الرضا در ایامی که آغشته‌ به بوی امام رضا(ع) بود؛ سر بر آستان حق نهاد و همه‌ ایران را به سوگ نشاند.

|

رضا رویگری: آقای رییسی اهل فرهنگ و هنر بودند

رضا رویگری: آقای رییسی اهل فرهنگ و هنر بودند

رضا رویگری در تازه‌ترین صحبت‌های خود درباره شهادت آیت الله سید ابراهیم رییسی و همراهانش گفت آقای رییس جمهور طبق عملکرد و البته گفته وزیرشان آقای اسماعیلی که به منزل من آمده بودند، بسیار اهل فرهنگ و هنر بودند و دوست‌ داشتند در مجامع هنری حضور داشته باشند که این امر یکی از ...

|

نظرات کاربران