در حال بارگذاری ...

دبیر ششمین جشنواره سراسری نقالی و پرده‌خوانی معرفی شد

با حکم مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، حسین ظاهری دبیر ششمین جشنواره سراسری نقالی و پرده‌‎خوانی غدیر شد.

به گزارش ایران تئاتر، با حکم کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، حسین ظاهری به عنوان دبیر جشنواره و سیدمحمد جواد جلالی به عنوان دبیر بخش علمی جشنواره نقالان علوی منصوب شدند.

ششمین جشنواره نقالی و پرده‌خوانی غدیر از ۱ الی ۴ تیر در تهران برگزار می‌شود و علاقه‌مندان تا ۲۰ خرداد فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

فراخوان ششمین جشنواره نقالی و پرده‌خوانی غدیر (نقالان علوی) نیمه دوم اردیبهشت‌ ۱۴۰۳ در بخش‌های مسابقه بزرگسالان، بخش طلاب، مسابقه دانش‌آموزی ۲ مقطع ابتدایی و متوسطه در ۴ سطح، مسابقه طومارنویسی، پژوهش و پایان‌نامه‌های برتر دانشجویی و بخش نمایشگاه پرده‌ها و نقاشی خیالی‌سازی منتشر شد.

این جشنواره نیمه نخست تیر با موضوعات «پرداختن به اهمیت مباهله از منظر آیه ۶۱ سوره آل عمران: فَمَنْ حَاجَّک فِیهِ مِن بَعْدِ مَا جَاءَک مِنَ الْعِلْمِ فَقُلْ تَعَالَوْا نَدْعُ أَبْنَاءَنَا وَأَبْنَاءَکمْ وَنِسَاءَنَا وَنِسَاءَکمْ وَأَنفُسَنَا وَأَنفُسَکمْ ثُمَّ نَبْتَهِلْ فَنَجْعَل‌لَّعْنَتَ الله عَلَی الْکاذِبِینَ»، «بیان داستان مباهله و واقعه غدیر و معرفت‌شناسی سیرۀ زندگانی امیرالمومنین (علیه السلام)» و «نقش واقعه غدیر و مباهله در پذیرش ولایت و ولایت‌پذیری در زمان معاصر» برگزار می‌شود.
مطالب مرتبط

مدیرکل هنرهای نمایشی:

جشنواره‌ها باید با انضباط مالی سفت و سخت برگزار شوند
مدیرکل هنرهای نمایشی:

جشنواره‌ها باید با انضباط مالی سفت و سخت برگزار شوند

مدیرکل هنرهای نمایشی اعلام کرد از سخنانش درباره نبود انضباط مالی در چهل‌و‌یکمین جشنواره تئاتر فجر سوءبرداشت شده و منظور او زیرسوال بردن زحمت‌های برگزار کنندگان این رویداد بین‌المللی نبوده است.

|

طراحی و ساخت پروژکتور تئاتر در میبد یزد

طراحی و ساخت پروژکتور تئاتر در میبد یزد

پس از طراحی و تولید دیمر نور تخصصی تئاتر بر پایه تکنولوژی Led در سال گذشته، اکنون طراحی و ساخت دو مدل از پروژکتورهای تئاتر (اسپات و فرزنل) در شهرستان میبد بومی‌سازی شد.

|

نگاهی به نمایش «تاری»

اندامِ معلق
نگاهی به نمایش «تاری»

اندامِ معلق

علیرضا نراقی: اجرا یک اندام است؛ شاید مقاوم و خوشتراش؛ شاید هم نخراشیده و معوج؛ گاه در سلامت و صلابت و اعتماد؛ گاه در بیماری، تزلزل و تردید. اما اندام، اندام است و البته پسند این اندام به سلامت و ...

|

نظرات کاربران