در حال بارگذاری ...

آخرین روزهای بهار با 9 نمایش‌ در پردیس تئاتر شهرزاد

پردیس تئاتر شهرزاد این روزها میزبان ۹ نمایش است تا آخرین روزهای بهار ۱۴۰۳ سپری شود.

به گزارش ایران تئاتر، «بیژن و منیژه»، «از خواب برگشتم به‌تنهایی»، «این دنیا یه کنسرت ... به من بدهکاره»، «گورکن»، «کلیپس نقره‌ای»، «آثار هفتمین بارش»، «مجنون آن لیلی»، «سینگل» و کار کودک «گروفالو» عنوان نمایش‌هایی است که در آخرین روزهای بهار در پردیس تئاتر شهرزاد اجرا می‌شود.

دور دوم اجرای ژوله و عبدالرزاقی در شهرزاد

نمایش «این دنیا یه کنسرت... به من بدهکاره» به نویسندگی و کارگردانی سهند خیرآبادی و تهیه‌کنندگی محمد قدس پس از پشت سر گذاشتن دور نخست اجرا‌های خود در سالن چهارسو تئاتر شهر و شهر‌های دوبی، آمل و گرگان، در دور دوم اجرا به پردیس تئاتر شهرزاد آمد. امیرمهدی ژوله و الیکا عبدالرزاقی بازیگران این اثر نمایشی هستند که از ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ در پردیس تئاتر شهرزاد (سالن شماره یک) روی صحنه رفته است.

این اثر نمایشی داستان مهران، مردی میانسال است که تصمیم گرفته بحران‌های زندگی خود را با مخاطبان در میان بگذارد. 

بازگشت والایار از خواب و تنهایی

نمایش «از خواب برگشتم به‌تنهایی» به نویسندگی و کارگردانی عباس عبدالله‌زاده و تهیه‌کنندگی مشترک حمیدرضا علی‌نژاد و ساسان سالور از 24 خرداد با بازی علیرضا مهران، نیلوفر رجایی‌فر و سیاووش خیرابی در سالن شماره یک پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود؛ نکته جالب توجه در این نمایش حضور والایار، خواننده، آهنگساز و نوازنده‌ گیتار است که با آهنگ «از خواب برگشتم به‌تنهایی» معروف شد و حالا در نمایشی با همین اسم حضور دارد.

این نمایش به داستان بازیگری می‌پردازد که به دنبال مرگ اتفاقی یک تهیه‌کننده، مجبور به فرار از وطن می‌شود و به دوست قدیمی‌اش در کالیفرنیا آمریکا می‌پیوندد. همراهی این دو رفیق در یک شرایط غیرقابل‌باور، باعث اتفاقات عجیب‌وغریبی می‌شود.

دور دوم اجرای «مجنون آن لیلی» با روایت رسول نجفیان

کنسرت-نمایش «مجنون آن لیلی» به طراحی، کارگردانی و آهنگسازی پیمان خازنی و تهیه‌کنندگی ساسان سالور و حمیدرضا علی‌نژاد بعد از 30 اجرا از 29 خرداد دور دوم اجراهای خود را در پردیس تئاتر شهرزاد آغاز می‌کند. «مجنون آن لیلی» نوشته محمود توسلیان است و بخش‌های مختلف این پروژه موسیقی-نمایش را رسول نجفیان روایت می‌کند؛ این نمایش در دوره نخست اجرای خود با روایت رشید کاکاوند روی صحنه رفت.

«بیژن و منیژه» یک ماه دیگر تمدید شد

دور دوم اجرای نمایش «بیژن و منیژه» آغازشده است. این برداشت آزاد از شاهنامه فردوسی به نویسندگی و کارگردانی شکرخدا گودرزی و تهیه‌کنندگی مهدی بخشیانی هر شب از ساعت 19 و 30 دقیقه در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود. نمایشی که از دوم اردیبهشت روی صحنه رفته است.

قربان نجفی، شهرام نجاتی، رضا عمرانی، محسن بهرامی، سحر یافتیان، علیرضا عابدی، زهره کدخدازاده، پارمیس هوبخش، اشکان شریعتی، سیاوش خادم حسینی، اسد پورحمزه، آیسان نوریان و شکرخدا گودرزی در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند. «بیژن و منیژه» به‌صورت تمام موزیکال اجرا می‌شود و هر شب با اجرای زنده یلدا یزدانی روی صحنه می‌رود.

«گروفالو» در پنجمین سال همراهی با کودکان

«گروفالو» نیز عنوان یک نمایش در حوزه کودک است که در پنج سال گذشته از اواسط بهار تا پایان تابستان روی صحنه رفته و هرساله با استقبال کودکان همراه شده است. این نمایش کودک به نویسندگی بهرام ‌جلالی‌پور و کارگردانی آرش شریف‌زاده تا پایان تابستان در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه در سالن شماره سه پردیس تئاتر شهرزاد میزبان کودکان است.

«سینگل» با حضور غفارمنش و شفیعی

از دیگر آثار پردیس تئاتر شهرزاد می‌توان به نمایش «سینگل» اشاره کرد. نمایشی که به نویسندگی و کارگردانی مهدی ضیاءچمنی سال۱۴۰۱ در مشهد بیش از ۱۵۰ اجرا داشت و حالا این تئاتر به کارگردانی مجتبی شفیعی در تهران روی صحنه می‌رود.
امیر غفارمنش بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در این تئاتر همراه با مجتبی شفیعی بازیگران این اجرا هستند. نمایش «سینگل» اولین تجربه کارگردانی تئاتر شفیعی است و مسعود حکم‌آبادی به‌عنوان تهیه‌کننده در این اثر حضور دارد و پویا غازی مجری طرح و علی نصر مدیر تولید این تئاتر است.

و...

نمایش «گورکن» به نویسندگی و کارگردانی علی‌محمد کاظم‌نیا و تهیه‌کنندگی علی جبارزاده با بازی بهرام ابراهیمی، حسن نوری و دانیال ابراهیمی، «کلیپس نقره‌ای» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مهدی کریمی، نویسندگی حامد اسلامی و بازی رضا فیاضی و «آثار هفتمین بارش» به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی علیرضا کریمی عناوین دیگر آثاری است که این روزها در پردیس تئاتر شهرزاد اجرا می‌شوند.
مطالب مرتبط

دو اجرای تئاتر شهر تمدید شد

دو اجرای تئاتر شهر تمدید شد

اجرای نمایش‌های «روزهای بی‌باران» و «خیلی زود عادت می‌کنیم» در مجموعه تئاتر شهر تا پایان این هفته تمدید شد.

|

نگاهی به نمایش «سی و یک رویا»

در غیابِ ماندن
نگاهی به نمایش «سی و یک رویا»

در غیابِ ماندن

علیرضا نراقی: نمایش «سی و یک رؤیا» به نویسندگی و کارگردانی جوادمولانیا که مدتی است در تماشاخانه ملک به صحنه می‌رود، کلاژی است از موسیقی و کلام، تشویش‌ها و رؤیاها و دردها و شکست‌ها، به طور خلاصه ...

|

نظرات کاربران