در حال بارگذاری ...
پژوهشکده خانه نمایش دا برگزار می‌کند

بررسی جایگاه متدها در هنر تئاتر

پژوهشکده خانه نمایش دا روز جمعه نشستی با موضوع بررسی جایگاه متدها در هنر تئاتر برگزار می‌کند.

به گزارش ایران تئاتر، پژوهشکده خانه نمایش دا روز جمعه در نشستی با حضور لاله علوی به جایگاه متدها در هنر تئاتر خواهد پرداخت. در بخش دوم این نشست هم به معرفی متد ژک لوکوک یکی از بزرگ‌ترین آموزگاران تئاتر قرن بیستم پرداخته خواهد شد.

لاله علوی متولد ۱۳۵۹ در شهر تهران، پس از پایان دوره لیسانس برای ادامه تحصیل به پاریس رفت و در مدرسه بین‌المللی تئاتر ژک لوکوک به یادگیری این متد مشغول شد.

پس از گذراندن این دوره در متد لوکوک در دوره متد اکتینگ جک والتزر از شاگردان استدلا ادلر نیز شرکت کرد و در سال‌های بعد دوباره به آتلیه لابراتوار حرکت ژک لوکوک بازگشت و دوره آرت پلاستیک، طراحی صحنه، ساخت ماسک و استراکچر و... را نیز فراگرفت. پس از پایان این تحصیلات به ایران بازگشت و تعداد متعددی کارگاه تئاتر در متود ژک لوکوک را با داشتن اجازه از مدرسه مادر برگزار کرد.

این نشست جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۶ در محل خانه نمایش دا برگزار می‌شود و شرکت در این جلسه برای عموم آزاد است.
مطالب مرتبط

نگاهی به نمایش «تاری»

اندامِ معلق
نگاهی به نمایش «تاری»

اندامِ معلق

علیرضا نراقی: اجرا یک اندام است؛ شاید مقاوم و خوشتراش؛ شاید هم نخراشیده و معوج؛ گاه در سلامت و صلابت و اعتماد؛ گاه در بیماری، تزلزل و تردید. اما اندام، اندام است و البته پسند این اندام به سلامت و ...

|

بازیگران «لوپ» معرفی شدند

بازیگران «لوپ» معرفی شدند

نمایش «لوپ» به کارگردانی مهتاب وجدانی که برای اجرا در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر آماده می‌شود، بازیگران خود را معرفی کرد.

|

نظرات کاربران