در حال بارگذاری ...

نمایش «2424» از زبان هنرمندانی که به تماشای آن نشستند

نمایش ۲۴۲۴ به کارگردانی و نویسندگی «زری اماد» تاکنون میزبان هنرمندانی چون گلاب آدینه، امرالله احمدجو، تاجبخش فنائیان، ناصر ممدوح، محمدحسین لطیفی، حسین مسافر آستانه، شهرام گیل‌آبادی و دیگر هنرمندان عرصه تئاتر، سینما، تلویزیون بوده است.

به گزارش ایران تئاتر، نمایش «2424» به کارگردانی و نویسندگی زری اماد و تهیه‌کنندگی فرهاد قائمیان که از 20 خرداد در سالن خلیج‌فارس این مجموعه روی صحنه رفته است، تاکنون میزبان هنرمندان شناخته‌شده‌ عرصه بازیگری تئاتر، سینما و تلویزیون بوده است.

تاجبخش فنائیان از استادان عرصه تئاتر با دیدن این نمایش گفت: «خوشبختانه توانستم به تماشای نمایش «2424» بنشینم. این نمایش کار دشواری بود؛ از لحاظ متن، فرم اجرا و مضمون کارگردانی ساده‌ای نداشت. داستان خلقت را با محوریت و مظلومیت زن در طول تاریخ را در قالب یک نمایش مبتنی بر فرم و حرکت روایت کرد. بازیگران با موفقیت فرم‌های مدنظر کارگران را به‌خوبی اجرا کردند و طراحی لباس و صحنه نیز گویای تم موردنظر نویسنده بود.»

او ادامه داد: «این نمایش دیدنی است، در خلال آن انسان را به تفکر وامی‌دارد. خوشبختانه نمایش، پاسخ مثبت و پایان خوشی را برای انسان به همراه دارد. این نمایش به‌عنوان خاطره در ذهنم باقی خواهد ماند.»

سیدمجید پوراحمدی، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با تبریک به زری اماد و فرهاد قائمیان و همچنین گروه هنرمند نمایش «2424» گفت: «توفیقی بود که از نمایش فاخر «2424» دیدن کنم. این گروه نمایشی مدت‌ها بود که تلاش می‌کردند تا یک نمایش فاخر را روی صحنه ببرند و خوشبختانه توانستند آن را در سالن خلیج‌فارس فرهنگسرای نیاوران اجرا کنند. من به‌نوبه خود، این نمایش مفهومی با موضوع اجتماعی جذاب را به همه، به‌خصوص علاقه‌مندان به تئاتر توصیه می‌کنم. از فرصت‌ها باید استفاده کرد و فارغ از کار و مشغولیت‌های روزمره، از دیدن این نمایش جذاب و پرمحتوا لذت ببریم.»

امرالله احمدجو نیز از دیگر هنرمندانی بود که ضمن تحسین گروه نمایشی گفت: «علاقه خاصی به تئاتر دارم، حتی اگر اثر شاهکاری هم نباشد. این گروه با مشقت و زحمت‌های فراوان این نمایش را اجرا کرده‌اند و این کار جز با عشق به حرفه نمایش حاصل نمی‌شود. با تماشای «2424» به شوق آمدم و همین‌قدر می‌توانم بگویم که اجرا و نمایش به هر شکلی که هست، آفرین دارد؛ چراکه چراغ تئاتر همچنان روشن نگه‌داشته می‌شود.»

شهرام گیل‌آبادی، نویسنده، کارگردان و رئیس کانون کارگردانان تئاتر بعد از تماشای نمایش «2424»، آن را این‌گونه توصیف کرد: «در این نمایش جنگ و جدلی است که ابدی و ازلی است. کشمکش جدی بین انسان‌ها وجود دارد و صف‌آرایی همه خوبی‌ها در برابر بدی‌هاست که رأس آن‌ها شیطان است. بعضی از نمایش‌ها نگاه بنیادی و حقیقت‌گرا دارند؛ این گروه نمایشی نیز با همین نگاه روی صحنه رفته و لحظات معرفتی و شناخت را تقدیم مخاطبان کرده است. از علاقه‌مندان به تئاتر دعوت می‌کنم تا با حضور در فرهنگسرای نیاوران این نمایش را تجربه کنند.»

امیر خسرو عباسی از تهیه‌کنندگان عرصه هنر نیز، با اشاره به بازی زیبای سیروس اسنقی، ارسلان قاسمی و دیگر هنرمندان گروه گفت: «کار بسیار جالبی بود که به قلم و کارگردانی زری اماد اجرا شد. تماشای این نمایش فوق‌العاده را که اجرای سنگین همراه با میزانسن، موسیقی و متن عالی دارد، به تمام دوستان و افرادی که علاقه به دیدن کارهای عرفانی و حمایت از خانم‌ها دارند، توصیه می‌کنم. با دیدن این نمایش درک می‌کنیم که زندگی را چگونه باید دید و به آن قدم گذاشت.»

مهدی تارخ از بازیگران سینما با اشاره به فرم بسیار سخت، پیچیده و عالی نمایش ضمن تبریک به زری اماد گفت: «گروه نمایشی بسیار مقتدر کارشان را اجرا کردند و تئاتر را به معنای واقعی بعد از سال‌ها روی صحنه آوردند.»

بهشاد شریفیان نیز از همه گروه‌ها، هنرمندان و دست‌اندرکاران دعوت کرد تا به دیدن این نمایش سنگین و عالی بیایند.

روح‌الله زمانی از بازیگران جوان و برگزیدگان جشنواره فیلم فجر نیز از تماشاگران نمایش «2424» بود که ضمن تقدیر از بازیگران و تمامی دست‌اندرکاران و طراحی صحنه و لباس، انرژی مثبت نمایش را از ویژگی‌های بارز آن عنوان کرد.

دیگر هنرمندانی که به تماشای این نمایش نشستند عبارت‌اند از کاظم بلوچی، تورج نصر، امید بنکدار، علیرضا باشکندی، فریبا رمضانپور، علی همت مومیوند، آزیتا یاراحمدی، عباس نباتی، رامین پرچمی، علی جمالی، شیما اقبال، مسعود والا، عباسعلی اسکتی، پویا فهیمی، مهسا عرفانی، مینا غیاثپور، فریبا شاهسون، آزیتا خرمی، آزیتا نوری‌وفا، سولماز حصاری، آذر سماواتی، شهرام مسعودی، فراز داوودی، وحید خاکساری، بهنام اعلمی، حمید قاسمی، آیدا جعفری، فرزام گل‌سفیدی، کیوان هاشمی و راسم پورفتحی.
مطالب مرتبط

المیرا پارسا مترجم زبان اشاره تئاتر مطرح کرد:

دوشنبه‌های تالار هنر کمک مهمی به کودکان ناشنوا است
المیرا پارسا مترجم زبان اشاره تئاتر مطرح کرد:

دوشنبه‌های تالار هنر کمک مهمی به کودکان ناشنوا است

المیرا پارسا بازیگر تئاتر و مترجم زبان اشاره گفت وظیفه مسئولین فراهم کردن امکانات بیشتر برای ترجمه همزمان نمایش‌های کودک و نوجوان به زبان اشاره برای کمک به درک بهتر نمایش از سوی مخاطبان ناشنوا است که تالار هنر قدم مهم و ویژه‌ای را برداشته است. امیدواریم اداره کل هنرهای ...

|

نظرات کاربران