در حال بارگذاری ...

«خانه موزه خیمه‌شب‌بازی» موزه برتر کشور شد

در شانزدهمین آیین انتخاب موزه‌های برتر، «خانه موزه خیمه‌شب‌بازی ایران» در دو شاخه «آموزش» و «شاخص موزه»، توسط کمیته ملی موزه‌های ایران، رتبه برتر را کسب کرد.

به گزارش ایران تئاتر، در شانزدهمین آیین انتخاب موزه‌های برتر از سیاوش ستاری و ستاره اسکندری، از بنیان‌گذاران خانه موزه خیمه‌شب‌بازی ایران قدردانی شدهمچنین از سیاوش ستاری به‌عنوان مروج فرهنگ موزه و موزه‌داری تقدیر به عمل آمد.

رتبه نخست در شاخص آموزش

در آیین داوری انتخاب موزه‌های برتر پس از بررسی هیات داوران و طبق آرای آن‌ها، کمیته ملی موزه ایران، موزه خیمه‌شب‌بازی ایران را به دلیل اقدامات انجام‌شده در شاخص آموزش در سال ۱۴۰۲ به‌عنوان «رتبه اول» کشور برگزیددر متن این تقدیر آمده است:

«کمیته ملی موزه‌های ایران (ایکوم) در شانزدهمین آئین انتخاب موزه برتر پس از بررسی هیات داوران و طبق آراء مفتخر است آن موزه را به دلیل فعالیت‌های انجام‌ شده در شاخص آموزش در سال ۱۴۰۳ به‌عنوان موزه برگزیده، در میان موزه‌های خصوصی اعلام کند. تداوم تعالی و موفقیت بیشتر را برای کارکنان آن موزه آرزو داریم.»

رتبه سوم در شاخص معرفی

همچنین «خانه موزه خیمه‌شب‌بازی» به دلیل اقدامات انجام‌شده در شاخص معرفی با کسب رتبه سوم در میان موزه‌های خصوصی مورد تقدیر هیات داوران قرار گرفت. این خانه موزه به دلیل استمرار کوشش و حرکت‌های سازنده و روش‌های بهینه‌ای که اتخاذ کرده توانست این رتبه را کسب کند.

برنامه انتخاب موزه‌های برتر همه‌ساله توسط کمیته ملی موزه‌های ایران «ایکوم» برگزار می‌شود و موزه‌های برتر سال در ۱۴ شاخص مختلف انتخاب می‌شوند.
مطالب مرتبط

نگاهی به نمایش «تاری»

اندامِ معلق
نگاهی به نمایش «تاری»

اندامِ معلق

علیرضا نراقی: اجرا یک اندام است؛ شاید مقاوم و خوشتراش؛ شاید هم نخراشیده و معوج؛ گاه در سلامت و صلابت و اعتماد؛ گاه در بیماری، تزلزل و تردید. اما اندام، اندام است و البته پسند این اندام به سلامت و ...

|

بازیگران «لوپ» معرفی شدند

بازیگران «لوپ» معرفی شدند

نمایش «لوپ» به کارگردانی مهتاب وجدانی که برای اجرا در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر آماده می‌شود، بازیگران خود را معرفی کرد.

|

نظرات کاربران