در حال بارگذاری ...

برگزاری اولین هفته‌ تئاتر در دانشگاه معماری و هنر پارس

دانشگاه معماری و هنر پارس برای اولین بار، میزبان اجرای دانشجویان در هفته‌ تئاتر شد.

به گزارش ایران‌تئاتر، اولین هفته تئاتر به همت کانون تئاتر و هنرهای اجرایی دانشگاه پارس و از تاریخ ۲۸ الی ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ در سالن اصلی مجموعه‌ صحنه آبی برگزار شد.

به انتخاب هیات انتخاب آثار، متشکل از استادان دانشگاه معماری و هنر پارس آرش پارساخو و مهرداد مصطفوی هشت اثر برای شرکت در جشنواره انتخاب شدند. همچنین 2 اثر نیز در بخش نگاه ویژه‌ هیات انتخاب در بخش جنبی جشنواره قرار گرفتند.

آیین اختتامیه‌ این رویداد  ۳۱ خرداد و با حضور هیات داوران، آزاده انصاری، حامد شفیع‌خواه و سیاوش قائدی و با حضور مدیر گروه هنرهای نمایشی، فرهاد امینی و دیگر استادان و اعضای کانون تئاتر این دانشگاه برگزار شد. برگزیدگان این رویداد با توجه به آرا هیات داوران، به تفکیک در بخش‌های زیر اعلام شد:

لوح تقدیر بازیگر زن: فاطمه تهوری برای نمایش «هیچکس منتظر گودو نیست»

دیپلم افتخار بازیگر برگزیده زن: فاطمه صالحیان برای نمایش «آشغال زن» و مهدیه محمدخانی برای نمایش «اتاق ۱۰۳۰»

لوح تقدیر بازیگری مرد: محمدحسین افشار برای نمایش «ترس و نکبت رایش سوم، چهارم، پنجم، ششم، هفتم الی آخر...»

لوح تقدیر کارگردانی: دریا جوادی برای نمایش «هیچکس منتظر گودو نیست» و بهداد روزگار برای نمایش «ترس و نکبت رایش سوم، چهارم، پنجم، ششم، هفتم الی آخر…»

لوح تقدیر طراحی صحنه: دریا جوادی برای نمایش «هیچکس منتظر گودو نیست»

دیپلم افتخار اثر برگزیده: محمدحسین حیدری برای نمایش «هادم»

نگاه ویژه بخش جنبی از طرف هیات بازبین برای اثر نمایشی «بیرون پشت در» به کارگردانی پرهام خاکزاد و مستند پژوهشی «معین البکاء» به کارگردانی علی بنایی
مطالب مرتبط

طراحی و ساخت پروژکتور تئاتر در میبد یزد

طراحی و ساخت پروژکتور تئاتر در میبد یزد

پس از طراحی و تولید دیمر نور تخصصی تئاتر بر پایه تکنولوژی Led در سال گذشته، اکنون طراحی و ساخت دو مدل از پروژکتورهای تئاتر (اسپات و فرزنل) در شهرستان میبد بومی‌سازی شد.

|

مسعود دلخواه:

موسیقی و اعجاز کلام شکسپیر در ترجمه  دیده نمی‌شود
مسعود دلخواه:

موسیقی و اعجاز کلام شکسپیر در ترجمه دیده نمی‌شود

مسعود دلخواه، بازیگر، کارگردان و مدرس تئاتر، نمایش «در جستجوی بازیگر هملت» را انعکاس تمرین‌های گروه و همچنین بخش‌هایی از اجرای نمایشنامه «هملت» اثر ویلیام شکسپیر دانست و گفت موسیقی، فرم و اعجاز کلام شکسپیر در ترجمه دیده نمی‌شود.

|

نظرات کاربران