در حال بارگذاری ...

بیش از ۲۰ هزار تماشاگر به تماشای نمایش‌های تماشاخانه ایرانشهر نشست

آمار فروش و تعداد تماشاگران نمایش‌هایی که در نوبت اجرایی اردیبهشت و خرداد‌ ۱۴۰۳ در سالن‌های تماشاخانه‌ ایرانشهر روی صحنه رفتند، اعلام شد.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی تماشاخانه ایرانشهر، آمار فروش و تعداد تماشاگران نمایش‌های «نکبت»، «آرت»، «گنجشک مفرغی» و «خارشتر» که در فاصله‌ی زمانی ۲۵ اردیبهشت تا ۱۰ تیرماه  در سالن‌های استاد سمندریان و ناظرزاده‌ کرمانی‌ به صحنه رفتند، به تفکیک اجراها مشخص شد.

نمایش «نکبت» به کارگردانی پویا سعیدی که از ۲۵ اردیبهشت در سالن ناظرزاده با ظرفیت ۲۱۲ تماشاگر و قیمت بلیت ۳۰۰ و ۲۵۰ هزار تومان روی صحنه رفت با ۵۱ اجرا تا تاریخ ۱۰ تیر و با میزبانی از ۱۱۲۷۴ تماشاگر، توانست به فروشی معادل ۲ میلیارد و ۹۴۷ میلیون و ۹۰ هزار تومان دست پیدا کند. 

نمایش «آرت» به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی که از ۲۷ اردیبهشت در سالن ناظرزاده با ظرفیت ۲۱۲  تماشاگر و قیمت بلیت ۲۶۰ و ۲۲۰ هزار تومان روی صحنه رفت؛ با ۲۷ اجرا تا تاریخ ۸ تیر و با میزبانی از ۳۳۶۲ تماشاگر فروشی معادل ۶۶۰ میلیون و ۵۸۴ هزار تومان داشته‌ است. 

نمایش «گنجشک مفرغی» به کارگردانی شهرام کرمی که از ۲۶ اردیبهشت در سالن استاد سمندریان با ظرفیت ۱۵۰ تماشاگر و قیمت بلیت ۲۰۰ هزار تومان روی صحنه رفت با ۲۹ اجرا تا تاریخ ۸ تیر‌ با میزبانی از ۱۸۷۵ تماشاگر فروشی معادل ۲۷۶ میلیون و ۶۴۰ هزار تومان داشته است. 

نمایش «خارشتر» به کارگردانی سید علی موسویان که از ۲۵ اردیبهشت در سالن استاد سمندریان با ظرفیت ۱۵۰ تماشاگر و قیمت بلیت ۲۵۰ هزار تومان اجراهای خود را آغاز کرد؛ با ۳۰ اجرا تا تاریخ ۸ اردیبهشت توانست با میزبانی از ۳۸۹۲ تماشاگر به فروشی معادل ۷۵۸ میلیون و ۱۲۴ هزار تومان دست پیدا کند. 

گفتنی است نمایش‌های نوبت اجرایی اردیبهشت و خرداد تماشاخانه ایرانشهر به دلیل یک هفته تعطیلی اجرا در پی اعلام عزای عمومی کشور تا پایان هفته‌ نخست تیرماه به صحنه رفتند. 
مطالب مرتبط

گفت‌وگو با احسان ملکی، کارگردان «ما هم مردمی بودیم»

اجرایی سوررئال از متنی رئالیستی در فضایی هندسی
گفت‌وگو با احسان ملکی، کارگردان «ما هم مردمی بودیم»

اجرایی سوررئال از متنی رئالیستی در فضایی هندسی

احسان ملکی، کارگردان نمایش «ماهم مردمی بودیم» که پس از جشنواره تئاتر فجر در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه رفته است، می‌گوید دکور ما در فضایی هندسی شکل گرفته است و با توجه به اینکه طراح صحنه، دکور را هندسی دیده بود، من نیز به عنوان کارگردان در کنار متن رئالیستی و حتی ...

|

نظرات کاربران