در حال بارگذاری ...
در دور دوم اجراها؛

مهرداد کوروش‌نیا، «زیگموند» را به تالار حافظ می‌آورد

فصل جدید اجراهای نمایش «زیگموند» به کارگردانی مهرداد کوروش‌نیا از اواخر تیر ماه در تالار حافظ تهران آغاز می‌شود.

به گزارش ایران تئاتر، فصل دوم اجراهای عمومی نمایش «زیگموند» به نویسندگی و کارگردانی مهرداد کوروش‌نیا پس از فصل اول اجرا در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر، از اواخر تیرماه در تالار حافظ (از مجموعه‌های تحت پوشش بنیاد فرهنگی هنری رودکی) به صحنه خواهد رفت.

نمایش «زیگموند» که از جمله آثار نمایشی پرمخاطب تئاتر پایتخت در ماه‌های گذشته بوده، داستان کابوس‌های دو روز پایانی زندگی زیگموند فروید فیلسوف و پدر علم روان‌کاوی و نظریه‌پرداز تاثیرگذار قرن بیستم از نگاه مهرداد کور‌ش‌نیا است که این بار با ارائه تغییراتی در گروه بازیگران و گروه اجرایی به اجرا درمی‌آید.

مهردادکوروش نیا از جمله نویسندگان و کارگردانان عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون است که طی سال‌های گذشته آثاری چون «آخرین نامه – 1396/ اجرا تماشاخانه‌های مختلف»، «یادگار-1402/ تالارچهارسو»، «قرار – 1394/ تماشاخانه ایرانشهر»، «مونس – 1394 / تالار حافظ»، «چهارمین شنبه – 1397/ تماشاخانه پالیز»، «مونس – 1402/ عمارت نوفل لوشاتو»، «آقا لیلا – 1393 / اجرا در تماشاخانه‌های مختلف »، «آواز ستاره‌ها – 1401/پردیس تئاتر شهرزاد»، «قرار- 1401/ حوزه هنری» را در مقام کارگردان به صحنه برده است.

این هنرمند علاوه بر فعالیت در حوزه تئاتر، در حوزه تدریس و تالیف کتاب‌های آموزشی نیز فعالیت‌ مستمری دارد که از آن جمله می‌توان به تالیف کتاب «نردبان شخصیت - روان‌شناسی شخصیت در درام» و انتشار مجموعه ویدئوهایی آموزشی در همین رابطه اشاره کرد.

این در حالی است که نویسندگی و کارگردانی فیلم «بی‌آبان» و نگارش فیلمنامه سریال‌های «ممنوعه» به کارگردانی امیرپورکیان، «کرگدن»به کارگردانی کیارش اسدی‌زاده، «دیو و ماه» به کارگردانی حسین قناعت و فیلم‌های سینمایی «قصیده گاو سفید» به کارگردانی بهتاش صناعی‌ها و «آغوش» به کارگردانی بهروز شعیبی از جمله فعالیت‌های کوروش‌نیا در عرصه سینما و آثاری تصویری است.

براساس این گزارش طی روزهای آینده زمان اجرا و اسامی بازیگران فصل دوم اجراهای عمومی پروژه نمایشی «زیگموند» معرفی می‌شوند.
مطالب مرتبط

نگاهی به نمایش «تاری»

اندامِ معلق
نگاهی به نمایش «تاری»

اندامِ معلق

علیرضا نراقی: اجرا یک اندام است؛ شاید مقاوم و خوشتراش؛ شاید هم نخراشیده و معوج؛ گاه در سلامت و صلابت و اعتماد؛ گاه در بیماری، تزلزل و تردید. اما اندام، اندام است و البته پسند این اندام به سلامت و ...

|

بازیگران «لوپ» معرفی شدند

بازیگران «لوپ» معرفی شدند

نمایش «لوپ» به کارگردانی مهتاب وجدانی که برای اجرا در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر آماده می‌شود، بازیگران خود را معرفی کرد.

|

نظرات کاربران