در حال بارگذاری ...
یسنا میرطهماسب:

تئاتر بهترین تجربه زندگی‌‌ام است

یسنا میرطهماسب، بازیگر نمایش «شکستن خط فرضی» تئاتر را بهترین تجربه زندگی خود می‌داند و می‌گوید، تئاتر دنیای عجیبی دارد که من را گرفتار خود کرده است.

به گزارش ایران‌تئاتر، یسنا میرطهماسب، بازیگر سینما و تئاتر در دومین تجربه حضور روی صحنه تئاتر با «شکستن خط فرضی» به نویسندگی و کارگردانی رسول کاهانی از چهارم مرداد تا چهارم شهریور در تماشاخانه ملک میزبان تماشاگران خواهد بود.

این بازیگر اولین دلیل حضورش در یک نمایش را کارگردان معرفی کرد و گفت: «قطعا اولویت من برای حضور در یک اثر نمایشی پیش از نمایشنامه و گروه، شخص کارگردان است. برای همکاری با برخی از کارگردان‌ها نیاز به بررسی و جستجوی رزومه کاری‌شان نیست و اگر برای همکاری با آن‌ها دعوت شوی، چه در سینما و چه در تئاتر بلیت بختت برده است. و البته پس از آن نمایشنامه و گروه را مدنظر قرار می‌دهم.»

او ادامه داد: «من تاکنون تنها با نمایش «یکی نبود، یکی بود» حضور روی صحنه را تجربه کردم که تجربه‌ای بسیار ارزشمند بود. در آن نمایش آواز می‌خواندم، حرکات فرم داشتم و  بازی می‌کردم. هماهنگی هر سه کار برای تجربه اول کار سختی بود، شاید خسته به سالن می‌آمدم اما با انرژی که از تئاتر می‌گرفتم، سالن را ترک می‌کردم. البته این امکان وجود دارد که برخی از مخاطبان از اجرای قبلی ناراضی بودند، اما همیشه به این فکر می‌کنم، اگر مشکل از بازی من بوده است؛ برای تجربه بعدی از اندوخته‌هایی که از نخستین حضورم روی صحنه به دست آوردم، بهره ببرم.»

بازیگر نمایش «شکستن خط فرضی» با بیان اینکه رویارویی با تماشاگران برایش جذاب است، گفت: «تئاتر بهترین تجربه زندگی‌‌ام بود و انقدر این حضور به من چسبیده است که گاهی از خودم می‌پرسم آیا زندگی روی صحنه از اولین بازی جلوی دوربین یا از اولین جایزه‌ای که دریافت کردم، بهتر بوده است؟!»

او درباره روند حضورش در عرصه تئاتر پاسخ داد: «به شدت به دنبال فعالیت در تئاتر هستم و برنامه‌ام این است که در صورت امکان سالی دو بار روی صحنه بروم. البته نقدها و پیشنهاداتی  به تئاتر دارم که شاید در دوستانه‌تر شدن و صمیمانه‌تر شدن جو آن کمک‌کننده باشد.»

این هنرمند با اشاره به تجربه همکاری با رسول کاهانی بیان کرد: «رسول کاهانی جزو آدم‌هایی است که نام او برند و جز نفرات برتر تئاتر است که در سینما هم عملکرد موفقی داشته است. وقتی کار او به من پیشنهاد شد بسیار خوشحال شدم. این هنرمند دید منحصر بفردی دارد.»

میرطهماسب با بیان ویژگی‌های این نمایش گفت: «کم سن و سال‌ترین آدم این پروژه هستم و با وجودی که همیشه به دنبال تئاتر فیزیکال با دیالوگ کمتر بودم، اما این‌بار با رسول کاهانی کاری پردیالوگ را برای صحنه تمرین می‌کنم  که این همکاری نظرم را نسبت به آثار دیالوگ‌محور تغییر داده است. البته که کارهای دیالوگ‌محور به دلیل نیاز به تمرکز بالا بسیار دشوار است و بسیار مشتاق هستم که خروجی کار را ببینم.»
مطالب مرتبط

طراحی و ساخت پروژکتور تئاتر در میبد یزد

طراحی و ساخت پروژکتور تئاتر در میبد یزد

پس از طراحی و تولید دیمر نور تخصصی تئاتر بر پایه تکنولوژی Led در سال گذشته، اکنون طراحی و ساخت دو مدل از پروژکتورهای تئاتر (اسپات و فرزنل) در شهرستان میبد بومی‌سازی شد.

|

نگاهی به نمایش «تاری»

اندامِ معلق
نگاهی به نمایش «تاری»

اندامِ معلق

علیرضا نراقی: اجرا یک اندام است؛ شاید مقاوم و خوشتراش؛ شاید هم نخراشیده و معوج؛ گاه در سلامت و صلابت و اعتماد؛ گاه در بیماری، تزلزل و تردید. اما اندام، اندام است و البته پسند این اندام به سلامت و ...

|

نظرات کاربران