در حال بارگذاری ...
 • ”پس از واقعه” از اول بهمن‌ماه در تالار مولوی

  اجرای نمایش "پس از واقعه" از جمعه اول بهمن‌ماه در سالن اصلی تالار مولوی آغاز می‌شود.

  به گزارش سایت ایران تئاتر، نمایش "پس از واقعه" نوشته و کارگردانی "حفیظ‌الله رفیعی"، با پشت سر گذاشتن آخرین روزهای تمرین، از اول بهمن‌ماه در سالن اصلی تالار مولوی پذیرای علاقه‌مندان به تئاتر می‌شود.
  این نمایش به سفارش سازمان بسیج هنرمندان کشور و با مساعدت و حمایت ریاست سازمان دکتر "حسین قنادیان"، تولید و اجرا می‌شود و از فضایی مذهبی اما متفاوت برخوردار است.
  در این اثر، که 15 بازیگر در نقش‌های اصلی دارد،"خسرو شهراز" نقش یزید،"شیوا ابراهیمی" هِنده،"آیدا کیخایی" اُم خالد، "آذر سماواتی"،حضرت زینب، "گیتی قاسمی" ندیمه و "یعقوب صباحی" اِبن زیاد را بازی می‌کنند. ضمن اینکه "حمید اصغری تتماج"، طراح حرکات است. "حنانه احدی" و "محمدمهدی احدی" نیز دو کودک خردسالی‌ هستند که نقش‌های سکینه و حارث را ایفا خواهند کرد.
  داستان نمایش درباره "هنده"، همسر دوم یزید است که سال‌هاست رازی را حفظ و از دیگران پنهان کرده است. این راز که مربوط به شفای چشم‌های او به دستان امام حسین (علیه‌السلام) در دوران کودکی است، پس از واقعۀ عاشورا و شهادت سیدالشهدا(ع) برملا می‌شود. با این‌حال،هنده خود را حامی خاندان پاک پیامبر و نوادگانش می‌داند.
  سایر عوامل فنی و اجرایی عبارتند از: مدیر اجرایی: علی سرابی، مشاور کارگردان: حمیدرضا نعیمی، دستیاران کارگردان: ساقی عطایی و محمدرضا اصلی، طراح صحنه: رضا مهدی‌زاده، طراح لباس: الهام شعبانی، گریم: ماریا حاجی‌ها، آهنگساز: وحید اولیایی، عکاس: مهدی آشنا، مدیرتولید: حسین امیری و تهیه‌کننده: سازمان بسیج هنرمندان کشور.
  "حفیظ‌الله رفیعی" پیش از این نمایش‌های "بهاری در زمستان تاریخ"، "عصرها و نسل‌ها"، "صبح مانُلی" و... را کارگردانی کرده است.
  "پس از واقعه" به مدت 20 شب، هر روز غیر از شنبه‌ها رأس ساعت 18 در سالن اصلی تالار مولوی روی صحنه می‌رود.