در حال بارگذاری ...

مراسم پایانی عصری با نمایش بعد از جشنواره فجر برگزار می‌شود

ایسنا درباره جشن پایانی جلسات نمایشنامه خوانی نوشته است که این جشن قرار بود پیش از جشنواره فجر برگزار شود، اما به دلیل فشردگی برنامه‌های مربوط به جشنواره، برگزاری این مراسم به بعد از جشنواره، موکول شد.

ایسنا: جشن پایانی جلسات نمایشنامه‌خوانی بعد از بیست و سومین جشنواره تئاتر فجر برگزار می‌شود.
این جشن قرار بود پیش از جشنواره فجر برگزار شود، اما به دلیل فشردگی برنامه‌های مربوط به جشنواره، برگزاری این مراسم به بعد از جشنواره، موکول شد.
در این مراسم،‌گروه‌های برگزیده توسط مردم و کارشناسان و اساتید انتخاب می‌شوند و گروه‌های برگزیده، جوایز خود را که تندیس و بن کتاب خواهد بود، دریافت می‌کنند.
افشین خورشید باختری، مسئول برنامه « عصری با نمایش» در رابطه با جوایز برگزیدگان به ایسنا گفت: قرار بود بن کتاب خریداری و به منتخبان ارائه شود اما تا کنون از سوی وزارت ارشاد توافقی در این زمینه صورت گرفته است. اما در هر حال اهدای کتاب به گروه‌های برگزیده جز برنامه‌های ماست.
خورشید باختری همچنین درباره برنامه‌های آینده جلسات نمایشنامه‌خوانی، گفت: با توجه به اینکه پس از جشنواره فجر، ایام سوگواری ماه محرم آغاز می‌شود.یک نیم فصل را به بررسی و روخوانی نمایشنامه‌های مذهبی اختصاص داده‌ایم.
به این صورت که روزهای جمعه نمایشنامه‌های ایرانی که به نوعی به وقایع و تاریخ مذهبی پرداخته باشند روخوانی می‌شوند و روزهای پنج‌شنبه و چهارشنبه نیز به ترتیب به روخوانی آثار خارجی با موضوع مذهبی و آثار دانشجویی مذهبی به شکل تالیف یا ترجمه اختصاص خواهد داشت.
وی تصریح کرد: درست نیست که این جلسات به خاطر مناسبتها تعطیل شود ضمن اینکه مناسبتهای تقویمی مانند ایام محرم و صفر فرصتی است برای بازشناسی آثار خارجی و نیز نگاه جدید به آثار داخلی.