در حال بارگذاری ...

در آستانه بیست‌وسومین جشنواره تئاتر فجر قدیمی ترین تالار نمایش برای اجراهای گروه های شهرستانی آماده می شود

قدیمی تالار نمایش برای اجرای گروه‌های شهرستانی آماده تالار سنگلج قدیمی‌تری ن تالار نمایشی که نمایش‌های جشنواره تئاترفجر در آن به روی صحنه می‌روند برای حضور گروه‌های شهرستان آماده می‌شود

.
به گزارش ایران تئاتر، بهینه‌سازی صحنه و سیستم نور و صوتی تالار سنگلج از ابتدای این هفته آغاز شده و هم اکنون با همکاری مرکز هنرهای نمایشی در حال انجام است.
مدیر تالار سنگلج درباره شرایط فعلی این تالار گفت:« امکانات فنی سنگلج به دلیل قدمت بخشی از آنها با برخی مشکلات مواجه است. البته این مشکلات نگران کننده نیست و تالار برای اجراهای بیست‌وسومین جشنواره تئاتر فجر، آماده خواهد شد.»
وی درباره هماهنگی با گروه‌های مختلف برای نصب و اجرای دکور آنها افزود:« گروه‌های شهرستانی برای حضور در جشنواره بسیار جدی هستند. تا کنون نیز تعدادی از آنها برای دیدن سالن و هماهنگ کردن امکاناتی که نیاز دارند به تالار مراجعه کرده‌اند. ما نیز سعی می‌کنیم نیازهای آنها را برای اجرایی مناسب فراهم کنیم. نخعی همچنین از اجرای طرح عمرانی تدوین شده برای این تالار و تعمیر و تغییر صحنه آن تا پایان سال جاری خبر داد. در بیست‌وسومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، نمایش‌های”عشق- رویا- تاریکی”، ” سلطان”، ” مهتابی در قالی”، ” شرنگستان”، ”رویا در نیمه شب تابستان”، ” سنگ”، ” سکوت” و” تنها یک گلوله“ در تالار سنگلج به روی صحنه می‌روند.
نمایش‌های خیابانی”مگه شهر آتش گرفته” ، ”No War”، ”کفش‌ها”، ” یک جور غیرت”، ” یک لقمه نان” و” خواب نما” نیز در فضای باز این تالار به نمایش گذاشته می‌شوند.