در حال بارگذاری ...

طراحی نمایش ”برهان” متناسب با فضای نمایش و به شکل پرتابل است

محمد یعقوبی، که مدتی است نمایش "برهان" را در فرهنگسرای نیاوران به صحنه برده است، گفت: این اثر نمایشی به شکل پرتابل و متناسب با فضایش طراحی شده که مربوط به اتفاقاتی است که در یک حیاط خلوت رخ می دهد.

یعقوبی در گفت و گو با سایت ایران تئاتر بیان کرد: این اثر نوشته دیوید اوبورن و ترجمه امیرحسین طاهری است که برای اجرا روی صحنه آن را مورد بازبینی قرار دادم تا به شکل به روزتری برای مخاطب روایت شود.
وی با بیان اینکه نمایش "برهان" تاکنون با استقبال خوب تماشاگران در فرهنگسرای نیاوران مواجه شده است، تصریح کرد: با توجه به ویژگی ها و ساختار این نمایشنامه، اگر اکنون نیز متن آن را مطالعه نمی کردم، حتما در آینده ای نه چندان دور چنین ایده و متنی را به نگارش در می آوردم.
یعقوبی ضمن یادآوری اینکه نمایش "برهان" درسال 2011 در آمریکا به اجرا درآمده و جوایز متعددی را به خود اختصاص داده است، در مورد مضمون این نمایش تشریح کرد: اتفاقات نمایش "برهان"، که درباره یک استاد ریاضی و ارتباطش با دو دخترش است، در یک حیاط خلوت در شیکاگو رخ می دهد.
وی خاطرنشان کرد: علی سرابی، آیدا کیخایی، مهدی پاکدل و بهنوش طباطبایی بازیگران این اثرند و امیر اسمی به عنوان طراح پوستر و بروشور، امیرحسین قدسی طراح صحنه، بهرنگ بقایی آهنگساز، نگار نعمتی طراح لباس و محمد قدسی و ساقی عطایی به عنوان دستیار کارگردان در این نمایش حضور دارند.
لازم به یادآوری است، نشر دارینوش، کافه آن، کافه دیوار، کتاب افرا و فرهنگسرای نیاوران مراکز فروش بلیت این اثر نمایشی اند. همچنین علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت اینترنتی tiwall و یا تماس با شماره 09195173027 بلیت این نمایش را، که برای دانشجویان با تخفیف درنظر گرفته شده است، رزرو کنند.
گفتنی است، نمایش "برهان" تا 20 دی ماه هر شب ساعت 19 به مدت 105 دقیقه در فرهنگسرای نیاوران به صحنه می رود.