در حال بارگذاری ...
 • میزبانی تالار هنر از دو نمایش ”گروفالو” و ”افسانه ماه و خورشید”

  تالار هنر تا چند روز دیگر میزبان دو نمایش "گروفالو "، به کارگردانی آرش شریف زاده و "افسانه ماه و خورشید" به کارگردانی حامد زارعان می شود.

  به گزارش سایت ایران تئاتر،"گروفالو" نوشته بهرام جلالی پور اقتباسی از نمایشی به همین نام نوشته جولیا دونالدسون است که به عنوان پرفروش ترین کتاب کودک در اروپا شناخته شده است.
  "گروفالو" داستان بچه موش خیالباف و تنبلی است که پدر و مادرش نقشه می کشند تا او خود به جنگل رفته و غذایش را پیدا کند. در راه روح پدربزرگ به کمکش می آید تا او را از شر حیوانات درنده نجات دهد، اما در این میان اتفاقات عجیبی برایش رخ می دهد.
  بازیگران این نمایش عبارت اند از: سعید ابک، مهدی فرشیدسپهر، امین حسینی، فاطمه خدا بنده لو، تارا حیدری و فرزاد سلیمانی. همچنین ریحانه مطهری و آرش شریف زاده (طراح صحنه و لباس)، فرید نوایی (آهنگساز) و میترا محمداسماعیلی (روابط عمومی) دیگر عوامل این اثرند.
  گفتنی است، نمایش "گروفالو" موفق به کسب هفت جایزه از دومین جشنواره تئاترشهر و هفت جایزه از جشنواره عروسکی عسلویه شده است. این نمایش با طراحی و کارگردانی آرش شریف زاده از اول اردیبهشت ماه به مدت یک ماه در تالار هنربه صحنه می رود.

  همچنین نمایش "افسانه ماه و خورشید" به کارگردانی حامد زارعان از یکشنبه، 31 فروردین ماه، در تالار هنر به صحنه می رود.

  به گزارش سایت ایران تئاتر، این نمایش زنده و عروسکی اثر متفاوتی برای دو گروه سنی کودک و نوجوان است. 
  این اثر، به روایت داستان ماه و خورشید می پردازد و درباره جادوگری است که به خورشید حسادت و او را اسیر می کند. در این میان ماه به دنبال یافتن راه حلی برای بازگرداندن خورشید است. 
  مریم خاکسارتهرانی، نادر داهیم، بهزاد جاودان فر، لاچین دربندی، شیوا ترابی، مهدی داوودی، میلاد رمضانی، لیلی حسینی و داریوش سوسنی بازیگران این نمایش اند. همچنین بهزاد جاودان فرد (طراح حرکت)، شرمین نوابی (طراح صحنه، لباس و نور)، مریم دانشمند (آهنگساز) و هانیه زحمتکش (طراح و ساخت عروسک) حامد زارعان را در این نمایش همراهی می کنند. 
  گفتنی است، نمایش "افسانه ماه و خورشید" در دومین جشنواره تئاترشهر نامزد 11 بخش و برنده هشت جایزه بود. این نمایش از 31 فروردین ماه هر روز به جز شنبه ها ساعت 17 در تالار هنر به صحنه می رود. علاقه مندان می توانند برای رزرو بلیت با شماره 09392542161 تماس بگیرند.