در حال بارگذاری ...
 • اجرای نمایش ”داستان باورنکردنی یک زن” در تالار نو

  نمایش”داستان باورنکردنی یک زن” به کارگردانی حسن وارسته امروز در تالار نو به روی صحنه می‌رود.

  نمایش”داستان باورنکردنی یک زن” به کارگردانی حسن وارسته امروز در تالار نو به روی صحنه می‌رود.
  به گزارش خبرنگار ایران تئاتر نمایش”داستان باورنکردنی یک زن” کاری از گروه تئاتر نیایش به نویسندگی رحمت امینی و کارگردانی حسن وارسته امروز ساعت 16 در تالار نو اجرا می‌شود.این نمایش دیشب نیز اجرا داشت که از استقبال تماشاگران رو به رو شد.
  ”داستان باورنکردنی یک زن” درباره دو نمایشگر نمایش‌های سیار است که قصه‌ای فولکلور از چین را در معرض دید تماشاگران قرار می‌دهند. حکیمی به قصد مشاهده در احوال آدم‌ها به گورستانی گذر می‌کند و در آنجا زنی را می‌بینید که بر سر گور شوهرش نشسته‌ و گور را باد می‌زند. شوهرش وصیت کرده تا گل گورش خشک نشده تن به ازدواج ندهد. حکیم با دیدن این صحنه به فکر آزمون همسر خود می‌افتد و...
  گفتنی است گروه تئاتر نیایش از سال 1370 فعالیت خود را آغاز کرده و تاکنون در بخش خیابانی نمایش‌های”شنونده باید عاقل باشد”، ”بطری” ، ”یک جو غیرت”، ” نیم ساعت نفس‌گیر” در بخش نمایشنامه ‌خوانی نیز نمایش‌های ”تلفن بی‌موقع”، ”ساندویچ دم ظهر” و”تعطیلات زمستانی” را اجرا کرده و در کارنامه کاری خود دارد.
  گروه تئاتر نیایش امسال تنها گروهی است که دارای یک دفترچه مفصل به دو زبان فارسی و انگلیسی درباره معرفی گروه و اجرای هایشان در جشنواره بیست و سوم هستند. گروه نیایش جدای از اجرای صحنه یی داستان باور نکردنی یک زن‏، نمایش های شنونده باید عاقل باشد به کارگردانی اکبر قهرمانی، یک جو غیرت به کارگردانی حسین پیروح، نیم ساعت نفس گیر به کارگردانی وحید میر یونسی در بخش خیابانی دارند . نمایش نامه خوانی های گروه نیایش در جشنواره امسال عبارتند از : تلفن بی موقع ‏کاری از بهزاد صدیقی، ساندویج دم ظهر کاری از علی رحیمی، تعطیلات زمستانی کاری از بهرام سروری نژاد و کودکی . این گروه همچنین نمایش کودکی من به کارگردانی علی رضا اولیایی به عنوان کارگردان مهمان در این گروه حضور دارد.