در حال بارگذاری ...

دهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان با ادای احترام به زنده یاد هما روستا آغاز می‌شود

مراسم افتتاحیه دهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان دوشنبه ششم مهرماه ساعت 10 در پارک «شانو» با حضور مردم و گروههای شرکت ‌کننده برپا می‌شود.

 به گزارش سایت ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی دهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان، مراسم افتتاحیه با حضور عموم مردم شهر مریوان و مسئولان فرهنگی و اجرایی شهر و استان کردستان همانند دوره‌های گذشته اجرا می‌شود. جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان از سال 1376 به هدف ارتقای جایگاه تئاتر خیابانی و ظرفیت موجود کردستان در این حوزه نمایشی راه‌اندازی شد که در سال 1384 به شکل سراسری به طور مستمر در حال برگزاری است.

طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته به دلیل درگذشت «هما روستا»، بازیگر پیشکسوت تئاتر ایران، به احترام وی مراسم افتتاحیه با یک دقیقه سکوت همراه خواهد بود.

در این دوره از جشنواره 22 نمایش در بخش رقابتی، هفت نمایش در بخش آیینی – سنتی و چهار اثر در بخش بین‌الملل حضور دارند. نمایش «فرشته ماهی‌ها در خاک» کاری از علی عمرانی نیز در بخش مهمان جشنواره حضور پیدا کرده‌اند.

نزدیک به 400 هنرمند خیابانی از ایران، ایتالیا، اسپانیا، یونان، آمریکا و جمهوری آذربایجان در دهمین جشنواره بین‌المللی خیابانی از ششم تا 9 مهر در بخش‌های مختلف رقابتی و غیررقابتی، آثار خود را اجرا می‌کنند. در کنار آثار اجرایی، کارگاهی سه روزه با حضور اساتید آمریکایی برپا می‌شود.

دهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان به دبیری رحیم جعفری از ششم تا  9 مهرماه در شهر مریوان برگزار می‌شود.
مطالب مرتبط

اطلاعیه شماره ۴ اداره‌کل هنرهای نمایشی درباره دو جشنواره مهم سال

برگزاری جشنواره‌های تئاتر کودک همدان و خیابانی مریوان امکان پذیر نیست
اطلاعیه شماره ۴ اداره‌کل هنرهای نمایشی درباره دو جشنواره مهم سال

برگزاری جشنواره‌های تئاتر کودک همدان و خیابانی مریوان امکان پذیر نیست

اداره‌کل هنرهای نمایشی با استناد به دلایل و شرایط مربوط به شیوع ویروس کرونا و پس از مشورت با نهادهای مربوطه از جمله ستاد ملی مبارزه با کرونا، برنامه‌ای جهت حمایت از برگزاری جشنواره‌های بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان و خیابانی مریوان به شکل سال‌های گذشته ندارد.

|

نظرات کاربران