در حال بارگذاری ...

نمایش روابط انسانی به روایت دو اسپانیایی در مریوان

اسپانیایی‌ها با نمایش «D: Fausco» که آن را در بیش از ده کشور اجرا کرده‌اند، این روزها میهمان دهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان هستند.

به گزارش سایت ایران تئاتر، «D: Fausco» عنوان نمایشی است از کشور اسپانیا که در ایام دهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان در حال اجراست. این نمایش بر پایه سیرک است و فضایی دلقک‌گونه را خلق می‌کند. نمایش به شدت وامدار تئاتر فیزیکال است که به رابطه انسان‌ها در وجوه مختلف می‌پردازد.

«D: Fausco» نمایشی است درباره روابط دوستانه یا عاشقانه، رابطه میان دو کارمند یا دو همکار و یا دو برادر و دو ملت و در آن دو بازیگر نمایش در پی کشف آن هستند که اگر بازی قدرت به دست یک نفر از آنان بیافتد چه رخ خواهد داد. به گفته آلفردو پرز، بازیگر اثر، نمایش می‌خواهد نشان دهد که «اگر دوستی غذا برای خوردن داشته باشد و دیگری نداشته باشد رابطه آنان به چه شکلی درخواهد آمد.»

این اثر پیش از این در کشورهای اسپانیا، پرتغال، فرانسه، هلند، فلسطین، تونس، الجزایر، انگلستان، لهستان، لاتویا، نروژ، بلژیک، کاستاریکا و مکزیک به اجرا درآمده است. آلفردو پرز در کنار پابلو روبیلو و مارتا آلونسو مسئولیت اجرای این نمایش را به عهده دارند که بسته به موقعیت مکانی اجرا، دو به دو روبروی هم بازی می‌کنند.

این نمایش در دومین و سومین روز دهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان اجرا می‌شود.
نظرات کاربران