در حال بارگذاری ...
 • با حمایت اداره کل هنرهای نمایشی

  رحمانیان «روز واقعه» را روایت می‌کند

  محمد رحمانیان روخوانی نمایشیِ فیلمنامه «روز واقعه» نوشته بهرام بیضایی را، از امشب در تئاترشهر، کارگردانی می‌کند.

  به گزارش سایت ایران تئاتر، روخوانی نمایشی «روز واقعه» از امشب، چهارشنبه 22 مهرماه در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر اجرا می‌شود و تا جمعه 24 مهر ادامه خواهد داشت.

  «روز واقعه» تأثیرگذارترین فیلم‌نامه ادبیات سینمایی ایران درباره واقعه کربلا، این بار با نقش‌خوانی بازیگران شناخته شده تئاتر همچون علی عمرانی، بهرام ابراهیمی، مهتاب نصیرپور، خسرو احمدی، خسرو شهراز، حبیب رضایی، اشکان خطیبی، مهدی ساکی، علی تاجمیر، الهام دهقانی، سُها سناجو، پرستو رحمانیان، الهه اصغری، سانیا سالاری، سامان مظلومی، بابک مؤذنی و... اجرا می‌شود.

  موسیقی این اجرای نمایشی را علیرضا افکاری ساخته و مهرداد میرزایی تنظیم آن را بر عهده داشته است و توسط گروه مهرنوا به سرپرستی نازلی بخشایش اجرا می‌شود. بخشایش نوازندگی هارپ را نیز بر عهده دارد. ترانه‌سرای این اثر افشین مقدم است و ترانه پایانی توسط علی زند وکیلی خوانده می‌شود.

  در این گروه پدیده جمالها و علیرضا فولادشکن به عنوان دستیار کارگردان همکاری دارند. مهدی نعمتی، طراحی اعلان و برنوشت را انجام داده است. مجری طرح این اجرا هم اشکان خطیبی است.

  «روز واقعه» در آستانه ایام سوگواری ماه محرم، با حمایت اداره کل هنرهای نمایشی، به مدت سه شب در سالن اصلی تئاترشهر خوانده می‌شود.
  نظرات کاربران