در حال بارگذاری ...
 • معاون هنری وزیر ارشاد از محمد رحمانیان تقدیر کرد

  نمایشنامه‌خوانی «روز واقعه» به نویسندگی بهرام بیضایی و کارگردانی محمد رحمانیان جمعه شب 24 مهرماه، با حضور تعدادی از مسولان عالی رتبه دولتی در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر به پایان رسید.

  به گزارش سایت ایران تئاتر، نمایشنامه‌خوانی «روز واقعه» به نویسندگی بهرام بیضایی و کارگردانی محمد رحمانیان جمعه شب 24 مهرماه با حضور حسین فریدون دستیار ویژه رییس جمهور، هادی ایازی قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، پریسا مقتدی رییس تئاتر شهر و تعداد زیادی از تماشاگران و هنرمندان، به اجرای خود در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر پایان داد.

  محمد رحمانیان بعد از پایان اجرای نمایش ضمن تقدیر از تماشاگران و مهمانان شرکت کننده در اجرای پایانی این جلسه نمایشنامه‌خوانی گفت: به طور حتم استقبالی که شما تماشاگران فهیم طی این سه روز از جلسات نمایشنامه خوانی «روز واقعه» انجام دادید به پای صاحب این مجلس و بهرام بیضایی است که بنده به عنوان کارگردان و گروه نقش‌خوان سهم کوچکی از آن داریم، اما به هر ترتیب از همگی شما عزیزانی که لطف کردید و به اجرای ما آمدید صمیمانه قدر دانی می کنیم.

  علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم بعد از پایان این جلسه نمایشنامه خوانی  بیان کرد: اجرای این جلسات نمایشنامه‌خوانی واقعا کار قابل تقدیری است که برای من تجربه بسیار ارزشمندی بود. این اثر نمایشی به دلیل اینکه تماشاگر را در یک فضای متفاوت قرار داد، به نحوی ذهن تماشاگر را درگیر خود کرد که او خود را در صحنه اجرای جلسه نمایشنامه یک عنصر فعال محسوب  کرد.

  او ادامه داد: اجرای نمایشنامهخوانی «روز واقعه» از این منظر کار مفید و ارزشمندی بود که امیدوارم در تئاتر ایران استمرار داشته باشد و ما از این پس بتوانیم یک تماشاگر فعال در اجرای عمومی آثار نمایشی داشته باشیم. امشب همه عوامل به خوبی و زیبایی و با توانایی فردی خود یک اثر نمایشی پژوهشگرانه را به مخاطب ارائه دادند. که من به سهم خود از همه عوامل اجرایی تشکر و قدر دانی می‌کنم.

  حمیدرضا صدر، بهزاد خداویسی، اسماعیل تهرانی، امیر پوریا، سامان احتشامی و تعدادی دیگر از هنرمندان از مهمانان ویژه اجرای پایانی نمایشنامه‌خوانی «روز واقعه» در تالار اصلی تئاتر شهر بودند.
  مطالب مرتبط

  برنامه‌های این هفته تالارهای نمایشی تئا‌تر شهر اعلام شد

آغاز اجرای «روز واقعه» و «باغ آلبالو» در تالارهای اصلی و چهارسو
  برنامه‌های این هفته تالارهای نمایشی تئا‌تر شهر اعلام شد

  آغاز اجرای «روز واقعه» و «باغ آلبالو» در تالارهای اصلی و چهارسو

  برنامه این هفته تالارهای نمایشی مجموعه تئا‌تر شهر در حالی اعلام شد که از چهارشنبه این هفته نمایش «باغ آلبالو» به کارگردانی آتیلا پسیانی در تالار چهارسو و جلسه نمایشنامه‌خوانی ...

  |

  دریادداشت کارگردان «جنگنامه غلامان» عنوان شد

ادای احترام تمام قد به هنر سترگ نمایش در ایران
  دریادداشت کارگردان «جنگنامه غلامان» عنوان شد

  ادای احترام تمام قد به هنر سترگ نمایش در ایران

  محسن حسینی دراماتورژ و کارگردان نمایش «جنگنامه غلامان» در یادداشتی به دلایل انتخاب این اثر نمایشی نوشته بهرام بیضایی و اجرای آن در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر اشاره کرد.

  |

  نظرات کاربران